Reisikava Ao Nang'i piirkonnas

Jaanuaris minek 8/9 ööks Ao Nang'i. Päeval teistele saartele trippe võtta ning elevantidega sõitmas käia ning mõneks ööks ka PhiPhi'le minna. Kes käinud ehk oskavad öelda kas oleks mõtekas enamjaolt Ao Nangis ööbida ning vahepeal PhiPhil siis paar ööd, või pigem ka kusagile kolmandasse kohta minna? Esialgne plaan on 2 esimest ööd ööbimine ära broneerida ning kohapeal vaadata siis kuidas meelidb, vajadusel samasse kohta edasi jääda või uus hotell vaadata, aga kuna minek ju kõrghooajal äkki tasuks kohad ikkagi ette ära bronnida. Kas soovitate üldse 2 ööd Phi Phi'l veeta või tasuks seal kauem olla? Railey beachile on plaanis päevaks sõita, kui meeldib siis miks mitte ka järgmisel päeval, ööbima pole mõelnud sinna jääda.
Neid teemasid läbi lapates pole saanud vastust ka sellisele küsimusele, et kuidas on lood nende nö paadimeestega? Lähed sadamasse, otsid sealt omale paadi juhiga, ütled talle kuhu soovid minna ning hind lepitakse kokku? Oletame, et tahame näiteks 5h kusagil teise saare peal vedeleda, kas paadimees jääb ootama? Kuidas kindel olla, et isegi kui on kokku lepitud, et tuleb hiljem tagasi, siis ta ikka tuleks? Kas raha peab kohe maksma? Saan aru, et sealmaal pidi kõik nii sujuvalt laabuma ning turistidele tehakse ette- taha kõik ära kuid sellest ei saa aru kuidas see paatide süsteem siis töötab lõpuks.

Broneerimisest nii palju, et kohapealt saab toa alati odavamalt kui oskad ilusti küsida ja sellist turistide uputust ei ole isiklikult veel seal maal kohanud, et hotellituba üldse ei leiaks. Erandiks on muidugi väikesed saared, kus teoreetiline võimalus on olemas.

Ao Nangi's ei ole just palju teha, kuna see kohake koosneb suuresti ühest peatänavast ja rannaribast. Seega mina soovitaks panustada pigem saartele.

Phi Phi on väike saar mille jalutab paari tunniga läbi. Tavaliselt suht ülerahvastatud, aga kui inimeste vastu midagi ei ole, siis kindlasti huvitavam koht viibimiseks kui Ao Nang. See on ka ainuke koht, kus mul on esinenud väikseid probleeme hotellitoa leidmisega. Hotellid on kallimad kui maismaal ja odavamat AC tuba on keerulisem leida, eriti full moon party ajal.

Paate on Phi Phi'l palju ja täpselt nii see käibki, et astud juurde, esitad oma soovi ja (soovitavalt) tingid hinna paika. Taimaal on kõik kokkuleppe küsimus ja see kas ta jääb teid ootama või tuleb järgi sõltub teie omavahelisest kokkuleppest. Järgi tulemise puhul ei ole mõtet kogu raha ette maksta, muidu võib teinekord ootamine päris pikaks kujuneda. Alati ei pruugigi tegu otseselt pettusega olla, lihtsalt raha ette saades kipub ajataju neil kaduma :)

Tänan info eest! Ehk on sul veel mingeid saarekesi sealkandis soovitada?

Phi Phil ongi nii nagu Sancs kirjutab. Seal kui kahvanäod randa ilmuvad on tavaliselt kohe paadimehed oma teenust pakkumas ja siis ongi kauplemise koht. 2010 aastal saime poolepäevase tripi kui mälu ei peta kuskil 1500BHT eest kolmele inimesele ja see sisaldas ümber saare sõitu, paaris lahes snorgeldamise ja ujumise peatust, pikemat peatust Maya Bayl, kus tuli maksta veel 200BHT nägu, kaitsealal viibise eest ja veel ühte pikemat peatust ujumiseks ja rannal pleesitamiseks.
Ao Nangist Raileyle minekuks oli vaja osta pilet paadisadamast, vist oli 60BHT (edasi tagasi), kui paat rahvast täis sai läks sõiduks. Tagasitulekuks võis minu arust ükskõik missuguse paadi peale minna ka hoopis teisest rannast. Näiteks algul sõidad Railey Westile ja sealt kõndida jalgsi Railey Osti kaudu Phranang Beachile ja siis paadi peale.
Ao Nangist aga saarte peale sõiduks on odavam variant osta päevatrip enda valitud saartele. Sinna sõidetakse suurema paadiga, kus on vahest 10…20 inimest,sest saared on suht kaugel ja kui on soov kuhugi saarele ööbima jääda, siis tuleb enne see reisifirmas kokku leppida, et tuled mõnel teisel päeval samasuguse reisiga tagasi. Muidugi on võimalik ka eraldi reisiks mõne paadiehega kokku leppida, kes siis jääb ootama.

Olime eelmisel aastal Ao Nangis 10 päeva. Selle ümbruses on teha väga palju. Näiteks külastada erinevaid saari ning sõita ringi erinevates Krabi ümbruse kohtades. Krabi ümbruse külastamiseks võtsime Ao Nangi peatänavalt takso ning taksojut juba ise teadis, missugused kohad väärivad külastamist (kuumaveeallikad, laguunid). Reis tasub taksojuhiga kokkuleppida järgmiseks päevaks. Lisaks ostsime samalt peatänavalt suvalisest reisibüroost (neid on seal väga palju) kanuumatka koobastesse, mis tõepoolest oli vapustavalt suurepärane elamus.

Ehk siis ikkagi tasuks ööbida Ao Nangis ning sealt tuure võtta ning siis paar ööd Phi Phi'l veeta ilmselt jah..

Ao Nangi rand ei ole just kõige parem. Puuduvad lamamistoolid ja päikesevarjud. Samas saab osta igalpool lamamismatid selleks. Tõus ja mõõn annavad hästi tunda. Vesi ei ole väga läbipaistev. Ranna lõpus on ahvide söötmise koht. Päris meeldiv oli kui väike ahv sulle selga ronis ja banaani võttis. Olin eelmine aasta seal 2 nädalat. Elasin Ao Nang Seafront Resortis. Railaway rand on kõvasti parem aga muudest kohtadest nagu Bamboo saar jne on täiesti paradiisid. Käisin ka Nopparat rannas kuid ka see ei jätnud nii head muljet kui Koh Samui või siis Phuketi piirkonnas Kata ja Kata Noi rannad. Ao Nangis on palju väikseid krabi taolisi olendeid nii liivas kui ka vees. Minu naisperet kimbutasid ka sääsed. Mujal nii palju sääskede hammustusi ei täheldanud. Tuure võta reisibüroost. Seal neid palju ja saad valida ja kaubelda ka.