Viimased kommentaarid

Minu Finnairi kogemused nii roosilised ei ole just tagasi tulles. New Yorkis kaaluti ja see aasta Bangkokist kaaluti ja vaadati, et üleliigset ei oleks. Gabariite ei vaadatud aga kohvrid olid ka õiges mõõdus. 

Seda 11h palju ei ole aga lennujaamast pole kaugel minna bussiga maailma suurima istuva Buddha juurde. Lennujaamast bussiga ja edasi köisripptõstukiga üle lahe mäkke Buddha juurde. Vaatepilt ikka vägev. Asub lennujamaga samal saarel. Kui pole enne Hongkongis olnud siis Kowlooni jne seiklema minna pole lihtne.

Rongidega mässamine ei tasu ära. AirAsiga saab päris soodsalt soovitud sihtpunktidesse. Singapur-Phuket-Singapur võib saada 60€ sinna-tagasi. Oleneb millal plaan minna. Tipp hooajal väga odavalt lennupileteid ei ole. Siis saab kombineerida. Näiteks Singapur-Bali või siis ainult Malaisia. Üldiselt mida varem ostad seda soodsam on. Ise lähme nüüd Singapur-Bali-Phuket-Singapur. Singapuri sõidame sama soodukaga läbi Frankfurti. Enne olen käinud ka läbi HongKongi kuid nüüd on Singapur hea hinnaga. Odavam elu on ikka Tais.

Ao Nangi rand ei ole just kõige parem. Puuduvad lamamistoolid ja päikesevarjud. Samas saab osta igalpool lamamismatid selleks. Tõus ja mõõn annavad hästi tunda. Vesi ei ole väga läbipaistev. Ranna lõpus on ahvide söötmise koht. Päris meeldiv oli kui väike ahv sulle selga ronis ja banaani võttis. Olin eelmine aasta seal 2 nädalat. Elasin Ao Nang Seafront Resortis. Railaway rand on kõvasti parem aga muudest kohtadest nagu Bamboo saar jne on täiesti paradiisid. Käisin ka Nopparat rannas kuid ka see ei jätnud nii head muljet kui Koh Samui või siis Phuketi piirkonnas Kata ja Kata Noi rannad. Ao Nangis on palju väikseid krabi taolisi olendeid nii liivas kui ka vees. Minu naisperet kimbutasid ka sääsed. Mujal nii palju sääskede hammustusi ei täheldanud. Tuure võta reisibüroost. Seal neid palju ja saad valida ja kaubelda ka.

Ise lähme 11.jaanuar Helsinki-Frankfurt-Singapur-Bali. Frankfurdi valisin Münheni asemel, et saaks Airbus 380 lennata. Singapurist Balile ka ju soodne. Hetkel vist mingi 30€. Ise sain eelmine kuu promoga 14€ AirAsialt. Lennuajad ka sobivad hästi. Ei pea kaua Singapuris ootama. Edasi lähen 16.jaanuar Balilit-Taisse Phuketisse( ka soodne AirAsiaga. Phuketist Singapuri sai ka eelmine kuu hea hinnaga piletid ostetud nüüd juba topelt tõusnud. 24.jaanuar on vist tagasitulekuks paljudel planeeritud.

Oma kogemus AirAsiaga selle aasta alguses. Kahjuks ka ei jõudnud Hongkongi õigeks ajaks. Lend pidi olema Hongkong-Phuket.Sebisin ennast teise lennu peale ja jõudsin Phuketisse Bangkoki kaudu. AirAsiaga oli pilet Hongkong-Phuket-Hongkong. Sinna sõidupilet Hongkong-Phuket tühistati aga tagasi lendasin küll sama piletiga polnud probleeme. Nad saavad tühistada ühe suuna piletit. Tagasi sõidu registreerisin alles tagasisõidul.

On olnud ka soodsamaid. Kuid hetkel Tallinnast on see soodsaim võimalus. Ise ostsin piletid ära kuna kindel soov minna. Eks see kütuse hinna tõus mõjub iga aasta. Kui lennukit täis ei müüda võib hind ka langeda kuid elu on näidanud, et eriti odavaid pakkumisi on aina vähemaks jäänud.

Evergreen on hea asukohaga ja hind on täitsa ok. Hotell lihtne koos hommikusöögiga. Kuigi see hommikusöök polnud meie maitse leidsime ikkagi omale midagi söödavat hamba alla. Tasuta internetituba koos skype kasutamise võimalusega. Hotell asub just ööturu kõrval. Lennujaamast bussiga kohale vist oli 39HKD Octopus kaardiga.

Cititerminalen peaks olema. T-Centralen on kohe samas.

Saabun 27.jaanuaril Airasia kell 22:55 Tellisin transfeeri enne ära kuna sõit Krabile ja ei taha kalllist aega raisata. On kellegil kogemusi kui kiirelt selle passikontrolli ja pagasi kätte saab sellisel ajal. Viisad on juba tehtud

Soovitan kasutada ka hotellide bronnimisel linki www.hotels2thailand.com. www.yourkrabi.com Olen juba teist aastat sealt võtnud. Kiire mugav ja tundub soodsam kui teised. Tavalliselt kõik hommikusöögiga ja soodukaid on ka. Seekord minek 26.jaanuaril Tallinn-Hongkong-Phuket ja transfer Krabile. Lennupiletid 3-le sinna-tagasi 27000. Krabil SeaFront 7000(9ööd+transfer lennujamast ja tagasi 1500)+ 4000(4ööd Hongkong)+viisa Helsingist (10€ postikulu). Kokku hetkel 40000 kolme peale. Kindlasti saab ka odavamalt kuid tahtsin hotelli Aonang rannas Hongkongis Chunking Mansionit ka ei tahtnud.Samuti lennud saabuvad suht hilja õhtul ja otsida kohapeal ka ei viitsi. Ärge kartke omapäi reisida.

Tulen 9.veebruaril Hongkongist Helsingisse ja lähen edasi ka kohe Tallinna peale. 1 tund on vahet. Helsingi pole nii suur lennujaam, et peaks ikka jõudma.

Pole neil mõõtudel suurt tähtsust. Saatsin Helsingi saatkonda tavalised kodus vedelevad passipildid ja kõik sobis. Viisad käes

Üldiselt peaks jõudma. Mul koos piiril viisa tegemisega+ pagasi kättesaamisega läks 1,5 tundi

Kui jala minna, siis otse metrojaamast mööda ja ainult otse. Purskkaevust mööda jne. Eksida suht võimatu. Pikk tee väga polnud. Käisin lastega Gronalundis, mis on Vasa muuseumist edasi. Käsime jala nii sinna kui tagasi ja hullu polnud midagi. Otse bussi sinna pole. Kas ümberistumine või siis Tallink bussiga lähima silla juurde, aga minu arust mõtetult kallis.

Sai vähemalt passid kätte ja kõik oli alles. Ei hakka seda seekord uurima. Selleks on vaja ka aega ja postkontorisse ka minna. Kui postiljoni näen eks küsin kohe tema käest otse.

Huvitav, mul oli ka delivery confirmation, kuid ümbrik oli lihtsalt passidega postkastis ja keegi minult allkirja ka ei küsinud. Kas postiljon kirjutas ise minu eest allkirja, seda ma ei teagi? Mul ka alles jaanuari lõpp minek ja kaaskirja ma ka saatkonda ei pannud. Lihtsalt passid, ankeedid ja raha.

Kaugelt oled? Kas saatsid reede õhtul? Ma ise ei tea aga peale 2 nädalat võiks saata emaili päringuga neile.

Ise saatsin ainult kontojäägi U-netist väljaprinditud. Kirjutasin ise pastakaga EEK umbkaudne Euroks teisaldamise numbrid. Jagasin 15,65 ja see sobis. Sain just nädal tagasi viisad kätte

Pane raha ümbrikusse ja saada ära. Ise saatsin 3 passi, ankeedid ja muu. Panin raha 10euri ka ümbrikusse. Üks postitöötaja küsis mis sees ja on keelatud. Läksin teise kohta ja seal polnud probleeme. Isegi, et passe saadad pole mõtet õelda. Lihtsalt tähitud kiri ja kõik. Saatsin turvaümbrikuga ja kleepisin enne kinni. Kui küsiti mis sees, ütlesin taotluse ankeedid. 10 päevaga olid passid koos viisaga tagasi. Olen Rakverest

Mis oleks soovitused.Saabun Phuketisse 27.jaan kell 22:45 ja tahan kohe sõita Krabile Aonangi. Kas on mõtet enne transfeer kuskilt netist ära bronnida või saab kohapeal sellisel kellajal ka? Mis oleks soodsam ja mõtekam. Bronnides netist on hinnaskaala umbes 2500-4000THB. Inimesi on 3

Mis moodi keegi Tai saatkonda selle paberi on saatnud. Kas tavaliselt panganeti viimase kuu väljavõte või mis moodi seda raha tõestamist vaja?

Hulludelt päevadelt tõesti jäin Bangkoki piletitest ilma kuid järgmine päev otsustasin läbi Hongkongi lennata sinna. Tegelikult kui minna Phuketisse siis on isegi soodsam variant. Finnairiga Hongkongi sealt Airasiaga Phuketisse ja sama teed tagasi. Kokku läks täpselt 9000kr kõik lennud kokku mis hulludel päevadel oli ainult Bangkoki lend. Jaanuaris lendan ja samas saan ka Hongkongi ära näha. Bangkokis olen see aasta juba olnud.