trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kui suureks sõjaks läheb ei ole vist nende paarisaja tuhande euro või dollariga ka nendel saartel midagi teha ja kasulikum oleks klaashelmeid kaasa võtta ja seal hakata koos rikaste ja ilusatega varakult teokarpe koguma.

Kauplustes ja ühistranspordis on maskikandmise nõue ikka väga range. Mõned päevad tagasi nägin Tenerifel pealt kuidas kaks nooremat turisti olid bussis maskita ja kui bussijuht seda märkas, jättis sõidu katki. Ei saanudki aru, kas paarike ei onud kohe nõus mascarillat ette panema või milles asi täpsemalt oli, aga välja nad bussist halastamatult aeti ja siis olid neil maskid küll juba ees. Jääb veel lisada, et see juhtus õhtupimeduses, keset saart ja see oli viimane buss selles suunas.

Rannas ei Gran Canarial ega Tenerifel maski ei nõutud, olgugi. et rahvast oli rannas päris tihedalt. 22. nov. sai sealt tuldud, vesi ookeanis ~22 kraadi, ilm päeval 26 ja öösel ka alla 18...19 ei langenud.

Lisaks tasub veel tähele panna, et lennufirmad nõuavad ka Eesti kodanikelt tagasilennul terviseameti kodulehel täidetavat piiriületaja ankeeti.

Eelmisel aastal sai Rethymno lähedal ühest külast nimega Kavros renditud 4 päevaks diisel VW Polo, 140€. Polnud kõige odavam koht, aga oli korraliku kontoriga, nime kahjuks ei mäleta. Tänavaäärsetest putkadest sai odavamalt. Üldiselt olid kõik pakkumised täiskindlustusega ja seier pidi tagastamisel näitama täis paaki. Polo oli diisel, sõidetud sai palju, kogu kulu 4 päeva kütusele ca 50€. Polo jooksis tasasel maal kenasti 120ga, aga tõusudel pidi käike lappama. Kui on plaan lõunarannikule, üle mägede sõita, peaks olema veidi võimsama mootoriga auto, et ei peaks 2. käiguga jõristama.

Väikeses hotellis, kus elasime, olid peale meie kõik sakslased, autosid renditi igasugustest kohtadest ja kellelgi tagastamisel nagu mingeid probleeme ei olnud.

Minu teada ka praeguse seisuga välismaalased, (välja arvatud ajutise elamisloaga) Indoneesiasse ei pääse. Kardetakse uue viirusetüve levikut. Ka neil, kes seal praegu juba on, peab ühest regioonist teise liikumiseks olema ette näidata vähem kui 48 tundi tagasi tehtud negatiivne Covidi test. Isegi kui taastub enne aastavahetust olnud kord kui riiki pääses ärviisaga, mis maksis 300...700$+ test ja karantiin nende pakutud kohas 500$ eest, väga sinna minema ei kutsu.

Bookingul on hotellidega sellised lepingud, et need ei tohi kusagil mujal otsingusaitides, ka letis, näidata madalamat hinda kui Booking, samuti peavad olema sarnased pakutavate teenuste liigid. On riike, kus firma on tunnistatud monopoolses seisundis olevaks ja on selle eest trahvitud. Eks Booking sama grupi firmade vahel võib hinnamänguga kliente hoida, aga arvestades Bookingu haaret on hotellid sundseisus.

Olen ise ka seda teed läinud nagu Sebin, et kasutanud Bookingut hotellide  otsimiseks ja tean, et hotellid ei julge ka letist öelda madalamat hinda kui Booking pakub, sest arvata on, et Bookingu agendid teevad pistelist kontrolli. Siiski kui olen pikemalt kusagil hotellis olnud, siis on usaldatud ja isegi pakutud odavamat hinda.

Müüjad kauplustes piirkonnas, kus oli palju turiste, kandsid kõik maski. Chanias ja Rethymnos tänaval oli nii kohalikel kui turistidel vähestel  maskid. Rannatoolide vahe võõrastega pidi olema 4m. Turiste sügise kohta nagu väga vähe ei olnudki, enamuses sakslased. Pole ka ime, kui ma ei eksi siis ainuüksi Fraknkfurtist läks päevas kaks TUIfly lendu Heraklioni ja kaks Chaniasse. Käisime ise ka Saksa firma pakettreisiga.

Hotellis, kus me olime, pidi kandma maski ainult receptionis, sööki siseruumidest toomas käies oli kohustus mask, lisaks ka kilekindad käes. Kui nõuet ei täitnud, tehti kohe personali poolt märkus. Söömine ise oli meil väljas terrassil. Hotelli territooriumil maski keegi ei kandnud.

Kui alustad PLF lehe täitmist on kohe valikus, kas teed kogu perele või ühele inimesele. Paar päeva tagasi täitsin, ka naise nime jaoks oli lahter olemas. 24.09. minek.

No aga kui abikaasa käib tööl ja teenib raha, siis ei olegi vist väga vale teda ka abikassaks nimetada, või mis. Feministide silmis on see  muidugi ahistamine.

Loodan ka Novatoursilt septembriks broneeritud Kreeta reisi raha tagasi saada. Nüüd võtsin uue riski ja tellisin Saksamaa kaudu sarnase reisi sinna. Frankfurti saab praegu lennata, näis kas sealt tagasi ka õnnestub saada,  piiranguid võidakse üleöö kehtestada.

2005 Türgi reisil,  mälukaart  oli 16 mega ja see sai kohe täis!  Edasi tegin  filmi peale.

TUI Eesti omad andsid teada, et tänase seisuga Novatoursil tšarterlende Kreekasse kuni 31. augustini plaanis ei ole. Küll tehakse uus otsus 28. augustil. TUI ise keskpäeval veel otsust teinud ei olnud.

Saage inimesest aru, võib olla elutööna loodud ettevõte tuli tal maha müüa, töölised lahti lasta (sellest kirjutas ühes eelmises postituses), muidugi on ahastus peal ja nüüd peab ennast välja elama, süüdlasi otsima ja EKREi peale viha välja valama. Tuleks ikka mõelda, kas on müügist saadud raha õigem kuhugi rendiks maksta või olude paranemisel Eestis midagi kasulikku selle rahaga teha ja uut ettevõtmist alustada. Enamuses Euroopa riikides kannatavad need ettevõtted, kellele oluline liikumisvabadus ja kas minna nüüd kuhugi, kus samad piirangud või hullemadki, on kiusu tõttu õigem. Ikka 9 korda mõõda jne...

Eks seda turismi taastumist saab mingil määral ennustada eelmise 2007 a majanduskriisi järgse ajaga, kuigi viiruste hirmu siis küll ei olnud. Reisimise sagedus on alati olnud korrelatsioonis majandusliku olukorraga ja siis oli ka langus suur ja see kajastus ka osades hindades, aga mitte eriti lennuhindades minu mälu järgi. Kui valitsused lennufirmasid toetavad ja viirusehirm ja piirangud kaovad, siis on lootust, et turismi teenindavad liinid siiski lähevad kiiresti käima, ja et turgu uuesti sisse sööta on lennufirmad mõne liiniga nõus  kahjumiga alustama ja soodsaid hindu pakkuma. Madalamad, kuid kindlasti eglaselt taastuvad naftahinnad vast aitaksid algul kaasa. Eelmisest kriisist mäletan, et paljud turismimagnetid olid veel 2009 aastal rahvast päris tühjad, näiteks Maya Bayl oli siis rannas vast paarkümmend turisti, mida ei saa võrrelda viimase paari aasta hullumajaga.

Sai 2017 Similanil käidud, Paate kogunes saarele palju, loodus küll ilus, rand ka, vesi helesinine aga rahvast liiga palju ja mingit paradiisiidülli seal ei kogenud. Sinna või tagasisõidul oli ka ühe saare ranna lähedal  snorgeldamispeatus.

Kui isegi 2 nädalat olla ja ühe koha peal, siis 1000€  või natuke alla inimene, teeb selle reisi ära küll. Vanemad vist ikka nõuka ajal elanud ja lepivad vahest selle elamuse nimel ka väiksemate mugavustega kui tervis hea. Tervisekindlustuse kulu tuleb muidugi ikkagi sisse arvestada. Koha valiks sellise, kus on ilus loodus ja rannad ja ei peaks selleks kalleid ja pikki trippe tegema, Koh Chang või Krabi/Ao Nang. Hommikusöögiga hotelle ei võtaks, see lisab hinnale tihti ca 3...3,5€ ja selle eest saab väljas palju parema eine kui odava hotelli american breakfast. Hotelli saab enamjaolt kohapealt ka soodsamalt, need ajad on möödas kui bookingust või agodast sai odavamalt. Turg on juba sisse söödetud neil. Kui tahad nautida kohalikku elu ja loodust ja loobud ülepingutatud luksusest saab nüüdki seal suht odavalt läbi ajada.

Eelmisel õhtul ostad tänavalt reise müüvast letist pileti, Sulle öeldakse aeg millal hommikul hotelli ees minibuss ootab.

Khao Lakis põhiliselt rannapuhkus, veel tehakse trippe Similani saartele, Khao Soki rahvusparki jne.

Tasub käia Kuldvärava pargis, kus saab terve päeva kulutada kui ka sealsest troopikamajast ja teaduste akadeemia muuseumist läbi astuda, pargis asub ka kaasaegse kunsti muuseum. Veel Pier 39, Embarcadore sadamast laevaga sõita (möödub lähedalt Alcatrazist), Sausalitosse, väike armas linnaosa. Praegu ei ole turismihooaeg ja linnast leiab korraliku ööbimiskoha ka ca 70$ eest.

Sellisele küsimusele on raske vastata. Ise pead hindama riske. Kui oled noor ja hea tervisega, enne reisi nagu ei näe ohtu haigestuda, et reistõrkekindlustus abiks oleks ja reisil erilisi riske ei võta, viibid suurema osa ajast hotelli lähedal, siis võib isegi õnneks minna. Egiptuse puhul on aga sinust sõltumatuid riskitegureid palju, oht liikluses viga saada, nüüd lisaks veel araabiamaades poliitilise olukorra tõttu jälle suurenenud terrorismioht jne.

Ega need Phuketi hotellid ja muu elu nii kallis ei olegi , teistel saartel on see kõik veel kallim. Odavamalt saab vast Samuil. Kõige ilusamad rannad on nagu eespoolgi pakutud, Phanganil.

KL kesklinnas on lastepark basseiniga, loomaaed (küll mitte nii huvitav kui Singapuris, aga ikkagi eksootiline), kaksiktornide all on akvaarium. Lastele meeldib kindlasti ka linnupark, maailma suurim nagu kohalikud väidavad, võrguga kaetud suur ala. Igasugused eksootilised linnud jalutavad inimestega koos jalgradadel. Ringi võiks teha nii, et lennukiga Krabisse, sealt Lantale, Lantalt kas laeva või bussi ja laevaga Lipele, sealt laevaga Langkawile jne.

Liinibussiga kas Khao Lakki või Surat Thanisse ja edasi jälle liinibussiga vastavalt Phuketti või Krabisse. Võibolla õnnestub ka mõne koha Krabist või Phuketist tulnud reisibussi peale saada.

CityLove, kas see oli Tenderloinis?  Meil oli ka sinnakanti broneeritud, aga kohapeal kuulsime selle piirkonna ohtlikkusest ja et sealsetes majutusasutuses on lutikaid ja muid koduloomi, lisaks võivat õhtul tänaval nuga saada. Päeval käisime huvi pärast seltkandist läbi, kodutuid või narkouimas tegelasi oli iga saja meetri peale mõni ja kogu ümbruskond üldse räpane. See oleks hoiatuseks, kes sinnakanti sooviksid majutust broneerida. Tore oli aga see, et me hotellis ei ööbinud, nendega ühendust ei võtnud, aga nüüd kuu aega möödas, broneeritud 3 päeva eest raha ka ei ole siiamaani võetud.

Päevane reis Chiang Maist Raisse on mõistlik kui see võtta reisibüroost, soovitavalt iglis-, mitte hiinakeelse giidiga. Näidatakse ära kõik seal ja teel olevad vaatamisväärsused (valge ja sinine tempel, kuumaveeallikad jne) ja igal pool on piisavalt aega. Ise reisi orgunnides kulub palju aega ühest kohast teise liikumisel nagu Improvedki hoiatab. Kui kaks nädalat kogu reisile, siis jätaks Lipe küll välja. Enne Khao Lak või siis Koh Phangan läbi Chumphoni.