Viimased kommentaarid

Tasub käia Kuldvärava pargis, kus saab terve päeva kulutada kui ka sealsest troopikamajast ja teaduste akadeemia muuseumist läbi astuda, pargis asub ka kaasaegse kunsti muuseum. Veel Pier 39, Embarcadore sadamast laevaga sõita (möödub lähedalt Alcatrazist), Sausalitosse, väike armas linnaosa. Praegu ei ole turismihooaeg ja linnast leiab korraliku ööbimiskoha ka ca 70$ eest.

Sellisele küsimusele on raske vastata. Ise pead hindama riske. Kui oled noor ja hea tervisega, enne reisi nagu ei näe ohtu haigestuda, et reistõrkekindlustus abiks oleks ja reisil erilisi riske ei võta, viibid suurema osa ajast hotelli lähedal, siis võib isegi õnneks minna. Egiptuse puhul on aga sinust sõltumatuid riskitegureid palju, oht liikluses viga saada, nüüd lisaks veel araabiamaades poliitilise olukorra tõttu jälle suurenenud terrorismioht jne.

Ega need Phuketi hotellid ja muu elu nii kallis ei olegi , teistel saartel on see kõik veel kallim. Odavamalt saab vast Samuil. Kõige ilusamad rannad on nagu eespoolgi pakutud, Phanganil.

KL kesklinnas on lastepark basseiniga, loomaaed (küll mitte nii huvitav kui Singapuris, aga ikkagi eksootiline), kaksiktornide all on akvaarium. Lastele meeldib kindlasti ka linnupark, maailma suurim nagu kohalikud väidavad, võrguga kaetud suur ala. Igasugused eksootilised linnud jalutavad inimestega koos jalgradadel.
Ringi võiks teha nii, et lennukiga Krabisse, sealt Lantale, Lantalt kas laeva või bussi ja laevaga Lipele, sealt laevaga Langkawile jne.

Liinibussiga kas Khao Lakki või Surat Thanisse ja edasi jälle liinibussiga vastavalt Phuketti või Krabisse. Võibolla õnnestub ka mõne koha Krabist või Phuketist tulnud reisibussi peale saada.

CityLove, kas see oli Tenderloinis?  Meil oli ka sinnakanti broneeritud, aga kohapeal kuulsime selle piirkonna ohtlikkusest ja et sealsetes majutusasutuses on lutikaid ja muid koduloomi, lisaks võivat õhtul tänaval nuga saada. Päeval käisime huvi pärast seltkandist läbi, kodutuid või narkouimas tegelasi oli iga saja meetri peale mõni ja kogu ümbruskond üldse räpane. See oleks hoiatuseks, kes sinnakanti sooviksid majutust broneerida. 

Tore oli aga see, et me hotellis ei ööbinud, nendega ühendust ei võtnud, aga nüüd kuu aega möödas, broneeritud 3 päeva eest raha ka ei ole siiamaani võetud.

Päevane reis Chiang Maist Raisse on mõistlik kui see võtta reisibüroost, soovitavalt iglis-, mitte hiinakeelse giidiga. Näidatakse ära kõik seal ja teel olevad vaatamisväärsused (valge ja sinine tempel, kuumaveeallikad jne) ja igal pool on piisavalt aega. Ise reisi orgunnides kulub palju aega ühest kohast teise liikumisel nagu Improvedki hoiatab. Kui kaks nädalat kogu reisile, siis jätaks Lipe küll välja. Enne Khao Lak või siis Koh Phangan läbi Chumphoni.

Ega sularaha vajadus nii suur ei olegi ja pole mõtet palju vahetada. Kohti, kus ainult sularaha vaja on, praktiliselt pole. Ainult metroo mõnes jaamas ei sobinud ükski kaart. Kasutasin SEBi ja COOPi Mastereid, esimene sobis rohkemates kohtades. Söögikohtades kirjutad ka tšeki peale kui palju oled nõud tippi maksma ja kõik toimib ilma sulata. Mõnes kohas tuleb alla 10$ arvete puhul kaardiga mingi väike summa juurde.

Kui lastega minek, siis mina ei kasutaks sõiduks näiteks Lantale  ja ka Phi Phile mitte paati vaid läheks  laevaga. Paadiga sõit on kuidas kunagi. Kui on suur laine siis tihti taob see vastu paadi põhja nii, et ajud rappuvad, vahest on millegipärast vastik bensiinihais, ka tunned ennast  tihedalt üksteise vastu surutuna nagu kilu karbis. Laevas saad ringi jalutada, laevalael peesitada jne. Patongi rannas võiks võtta majutuse ranna lõunapoolsesse otsa, suuremast peomöllust eemale.

Seal ligidal on ka Khao Soki rahvuspark, kus saab teha paadimatku ja džungliretki.

Eks meid, lätlasi ja leedulasi on suhteliselt vähe ja paljudest on reisil üldse aru saada, mis rahvusest nad on? Kui olen näiteks Taisse Riiast alates läbi Istanbuli lennanud, siis on neid jagunud küll. Mäletan kord Koh Taol oli ühel ümber saare laevareisil  neid mitu perekonda. Eestlaste kõnet kuuldes tabad ära, et eestlased, läti ja leedu keeled suht slaavi keeltega sarnased, ei ärata tähelepanu. Hispaanias kohtab ka lõunanaabreid päris sageli.

Lendasin kevadel J. Bahrust K. Lumpurisse ja tagasi kohvriga, mille mõõdud olid 52x35x27, kaalus kuskil 12kg, mahtus ära küll ülemisse laekasse. Keegi ei tundnud huvi mõõtude vastu ja teistel reisijatel küll nii suuri kohvreid ei olnud, aga muidugi kunagi ei või kindel olla, et ei kontrollita.

Mina pakuks ka Prahat või siis mitte kõige kuumemal ajal Barcelonat.

Kui on saata sidurikorv koos kettaga + arvatavasti mõned paigalduseks vajalikud lisajupid, siis see kaup  ei kaalu tõesti vähe. Võib proovida küsida ka mõnest logistiafirmast. Näieks Etslogisistika komplekteerib mitme omaniku kaubaga koorma ja saadab selle Hispaaniasse. Girona peaks olema koht kust läbi sõidetakse.  Ei tee reklaami ja ei oleka ole nimetatud firmat kasutanud, huvi pärast netist otsisin.

Tulin just Taist. Kuigi märtsis võib vihma tulla, siis sel aastal 3 nädala jooksul ei tulnud tilkagi, olin küll veidi Phuketist ida pool, aga ilm ju ikkagi muutlik ja iga aasta varieeruv.  Kuumusetaluvus kõigil individuaalne. Kui oled kõige kuumema aja rannas ei ole hullu midagi.
Alberti juttu rolleri sõidust võta tõsiselt. Kui kogemusi kaherattalisega sõiduks ei ole, siis sealse hullu liikluse ja mägistel kurvilistel teedel parem mitte katsetada. Nägin selgi aastal päris mitmeid  lapitud kahvanägusid, mis ei ole ka ime, sest osad sõidavad ikka väga uljalt. Rollerit on soovitav rentida oma hotellist kui selline teenus on, pole vaja passi tavaliselt jätta, järgmisena kusagilt reisibüroost.  Söönud olen igasugustes kohtades, kõhuprobeleeme pole olnud. Kui ostad mõne grilllihaga varda, lase üle kuumutada. Toidu peale ära joo kohe korraga väga palju jääga jooki,see ei mõju ka alati hästi seedimisele!
Ise pettusin Koh Lipe saares. Kui varem oli Sunrise Beach vaikne, siis nüüd on saare mõlemad rannad paate täis, mis päevad otsa jõristavad edasi tagasi ega anna rahu. Ujumiskohad on küll nüüd piiratud, peale seda kui mitmeid turiste vindiga hakklihaks jahvatati, aga mõni paadimees vahel ei hooli sellest. Kahju ka, et saar on muutunud väga turistikaks, eriti palju on seal turiste Aasiast.

Ega siis muud valikut ei jää kui Krabi/Ao Nang, kus rohkem tegevust või Samui ja Lamai rand

Booking.com -- Forenom Hostel

47€ öö kohe lennujaama juures, ei ole väga vara vaja kuhugi tõmblema hakata ja tasuta buss läheb hommikul lennujaama iga natukese aja pärast.

Olen aru saanud, et lennukisse käsipagasina võib olla kõvade seintega plastkohver aga äraantavaks pehme riidekohver. Kui vaadata kuidas lennujaamades neid kohvreid loobitakse siis saad aru miks tihti saad lindilt pragunenud kohvri. Endal mitu sellist juhust, kindlustus on küll kohvri maksumuse hüvitanud (isegi rohkem kui kohver uuena maksis) , aga see on seotud tüütu asjaajamisega. Seepärast olen ka loobunud  kõvade seintega kohvri kasuatamisest. Pehme kohvri otsa kannatab ka istuda, et lukud kinni läheks.

Isaaciga päri. Ise valid IIZI kodulehelt kindlustusfirma, IIZI ise ei ole kindlustusfirma.

Singapur ongi puhkajale suht mõttetu koht, eriti lapsega perele nagu teemaalgataja. 2010 kui esimest korda seal olin, oli veel mingit eksootikat hiinalinna väikepoodide ja selle turgude näol, kolm aastat hiljem olid need  juba tavalised Hiinas toodetud nännimüügi kohad. Põhjamaalast vaevav niiske kuumus ja ahistavad päikest varjavad pilvelõhkujad ja steriilne keskkond ei paku puhkuseks mingit naudingut. Ega nad muidu puhkuseks tehissaart ei rajanud, et sellest keskkonnast pääseda, et  oleks selle eestkuhu minna. Hotellis vedelmiseks ei pea 12...13 tunnist lendu taluma, saab lähemaltki sama.

https://12go.asia/en/travel/bangkok/koh-chang, sealt saab ligikaudsed hinnad.  Kuidas kellelegi, aga Hua Hin ja Koh Chang ei ole võrreldavad. Hua Hin suur linn pika liivase rannaga, muud midagi seal vaadata ei ole kui ahvide mägi. Changil on ilus loodus, seal leiab ilusa vaikse ranna, kus on samas kõik olemas kui ollakse väikese lapsega. Kui päris rahu ja vaikust tahta, siis Koh Kood, kuhu saab ka Tratist.

Kui kaarti vaadata, siis oleks õigem ikka Ao Nangist Lantale, sealt laevaga Phi Phile, tagasi Phuketile.
Saartetuurid on ikka nii, et majutuskohta tullakse järgi ja tuuri lõppedes tagasi.

Khao San Roadil midagi erilist osta küll ei ole küll saab seal õhtuti kõvasti pidu panna!