lobster

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
46 meeldimist
23 postitust / 195 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Olen aru saanud, et lennukisse käsipagasina võib olla kõvade seintega plastkohver aga äraantavaks pehme riidekohver. Kui vaadata kuidas lennujaamades neid kohvreid loobitakse siis saad aru miks tihti saad lindilt pragunenud kohvri. Endal mitu sellist juhust, kindlustus on küll kohvri maksumuse hüvitanud (isegi rohkem kui kohver uuena maksis) , aga see on seotud tüütu asjaajamisega. Seepärast olen ka loobunud  kõvade seintega kohvri kasuatamisest. Pehme kohvri otsa kannatab ka istuda, et lukud kinni läheks.

Isaaciga päri. Ise valid IIZI kodulehelt kindlustusfirma, IIZI ise ei ole kindlustusfirma.

Singapur ongi puhkajale suht mõttetu koht, eriti lapsega perele nagu teemaalgataja. 2010 kui esimest korda seal olin, oli veel mingit eksootikat hiinalinna väikepoodide ja selle turgude näol, kolm aastat hiljem olid need  juba tavalised Hiinas toodetud nännimüügi kohad. Põhjamaalast vaevav niiske kuumus ja ahistavad päikest varjavad pilvelõhkujad ja steriilne keskkond ei paku puhkuseks mingit naudingut. Ega nad muidu puhkuseks tehissaart ei rajanud, et sellest keskkonnast pääseda, et  oleks selle eestkuhu minna. Hotellis vedelmiseks ei pea 12...13 tunnist lendu taluma, saab lähemaltki sama.

https://12go.asia/en/travel/bangkok/koh-chang, sealt saab ligikaudsed hinnad.  Kuidas kellelegi, aga Hua Hin ja Koh Chang ei ole võrreldavad. Hua Hin suur linn pika liivase rannaga, muud midagi seal vaadata ei ole kui ahvide mägi. Changil on ilus loodus, seal leiab ilusa vaikse ranna, kus on samas kõik olemas kui ollakse väikese lapsega. Kui päris rahu ja vaikust tahta, siis Koh Kood, kuhu saab ka Tratist.

Kui kaarti vaadata, siis oleks õigem ikka Ao Nangist Lantale, sealt laevaga Phi Phile, tagasi Phuketile.
Saartetuurid on ikka nii, et majutuskohta tullakse järgi ja tuuri lõppedes tagasi.

Khao San Roadil midagi erilist osta küll ei ole küll saab seal õhtuti kõvasti pidu panna!

Railay Eastil randa praktiliselt polegi, aga sealt saab minna Phranang Cave Beachile, kus on ilus rand ja kaljud. Railay Westilt on Eastile mõnisada meetrit.

Mina panustaks ka rohkem lõunarannikule, Antalya, Kemer. Suurlinn Istanbul vast lastele  väsitav. Lõunas saab veel rannamõnusid nautida, mõni kohalik turisidele mõeldud reis võtta, autoga piki looduskaunist läänerannikut Marmarise poole sõita.

Märtsis sai bussijaamast  igatahes taksoga hotelli sõidetud. Kahjuks nii tühine seik, et ei mäletagi kas oli songtaew või tavaline sedaan. Hind oli kokkuleppeline, kas taksomeetrit oli  ka ei pannud tähele. Bussijaamas seisis neid vähemalt 3 autot. Kui Koodilt tulla siis lasta laevataksol turu juurde sõita, sealsamas kus Koodile laevapileteid müüdi, ootas hulgim sõiduteenuse pakkujaid.

Kindlustuspettust ei saa küsija ju enne kindlustuslepingu sõlmimist tehtud operatsioonist tulenevalt kuidagi korraldada. Nii lihtsalt ei saa kindlustusfirmasid petta. Saab ju kindlustada ainult peale lepingu sõlmimist juhtuvate tõrgete vastu. See on juba siis rohkem juriidika ja eetika küsimus, kuidas mingit uut juhtumit tõlgendada kui oli ikka ette teada, et reisile minna ei saa.

Olen tänulik kui keegi oskaks vastata kui palju oleks vaja türgi liire, et sõita Istanbuli lennujaamast kahe lennu vahel Havalimani bussiga linna ja tagasi ja külastada ka mõnda kohvikut ja kas saab linnas ka raha vahetada peale kella 5 õhtul?

Eks süües kasvab isu. Kui ikka turistidel on 500 juba pakkumiseks valmis ja keegi jaoskonda maksma minema ei kipu, eks siis kerge raha saamine ahvatlebki politseinikke sellist trahvivõtmist praktiseerima ja rohkem reide tegema.
Ju on ka ülevaltpoolt politseile antud korraldus rohkem kontrollida, et rollerdamist ohjeldada, sest turistidega on tõesti väga palju õnnetusi, eriti Phuketi saarel.
Samas Phangani saarel peeti kinni nii kohalikke kui turiste, kes kiivrita, meil olid kiivrid ja meid ei peatatud, ka nägin kui kahvanägudest ilma kiivrita sõitjad eemal otsa ringi pöörasid.

Ca 10 aastat tagasi sai käidud 2 päevasel Kwai jõe reisil ja võin öelda, et see on üks huvitavamaid reise mis sealkandis tehtud. Algas vara hommikul paadisõiduga jõel asuvale turule, edasi puunikedustöökoda, siis Kwai jõe sild, mis mingit muljet ei jätnud. Edasi džunglimatk mööda mägijõe kallast. kus koskede all sai supelda. Õhtuks jõudsime Kwai jõe äärsesse korralikku hotelli, kus oli rikkalik õhtusöök ja sai ka elava muusika saatel tantsida. Samas jõe kalda lähedal vaiadel olid onnid kus ka turistid ööbisid. Järgmine päev peale hommikusööki algas ca 1 km pikkune bambusparvega, 2 inimest parvel, sõit kiirevoolulisel Kwai jõel, kus sai parve kõrval ujudes lasta end voolul kanda. Lisaks veel elevandikülas elvantidega jalutuskäik, mis kulges osaliselt mööda jõge ja kus elevant meid londist veega üle valas. Ei kujuta ette, et ise oleks sellist reisi suutnud kokku panna. Hinda ei mäleta, siis sai € eest ca 47 BHTi. Reisi korraldaja oli giidi ütluse järgi taikate ja valgevenelaste! ühisfirma.

Kui seal juunis oleksid päikesepaistelised ilmad, siis mina sinna küll ei kipuks. Isegi pilvise ilmaga pead seal kasutama tugevatoimelisi kaitsekreeme, et mitte ära põleda, palavusest pole mõtet rääkidagi.

Ma ka ei saa aru miks igasuguseid ebareaalseid soovitusi hakatakse pakkuma ja küsijale suu peale lööma, osadel tundub postitustki korralikult lugemata. Kui teemaalgataja soovib välist kõvaketast, siis see eeldab ju suuremamahulist andmesalvestust 100des GB, mille kuhugi pilve laadimine viletsa netiühenduse, isegi kaabli kaudu on lootusetu üritus. Sõna peaksid võtma ikka need kes on valmis hädasolijat aitama.

Ei ole päris teemasse, aga küsiksin Koh Koodil käinutelt, kas seal on väga järsud mäed ja sobivad teed rolleriga sõiduks? Küsin selle pärast, et kuhu valida majutus, kas sadama lähedale ja rolleriga ringi sõita või kuhugi kesksemale kohale ja jalgsi ringi kolada.

Küsiksin Koh Koodil käinutelt, kas seal on väga järsud mäed ja sobivad teed rolleriga sõiduks? Küsin selle pärast, et kuhu valida majutus, kas sadama lähedale ja rolleriga ringi sõita või kuhugi kesksemale kohale ja jalgsi ringi kolada.

Phuketil Patongis, Karonil, Katal ja teisteski suurtes randades olles praktiliselt sääski ja liivakärbseid ei kohtagi, aga kui tuure võtta, siis džunglis võib neid ikka kohata. Hotellis võiks ka hoida toas öösel kondiga temp.18...20 kraadi, siis kohalikud sääsed nii külmas väga ei lenda, sellepärast erilist ohtu ei olegi. Aga jah, kohalikud ravimid ja tõrjevahendid on palju tõhusamad kui siit kaasavõetavad. Kui on reisikindlustus, saab arstile pöördudes õiged ravimid tasuta.

Andreskil on suurel määral õigus kui sööd tänava-või turutoitu, mis sulle kohapeal kuumalt vok pannil küpsetatakse, ei tohiks mingit ohtu olla ja kui ostad turult mingi lihaga varda või grillitud kala, siis saad alati lasta see sealsamas grillil üle kuumutada, samas süües kusagil restoranis euroopalikku toitu, ei või iial teada kaua see seisnud on, kuidas see valmistatud ja mida sisaldab. Ise ma põhimõtteliselt ei söö seal peenemates söögikohtades euroopalikke toite, küll aga kohalike omas näiteks kuumalt serveeritud tom yami või riisi kana ja mereandidega.

Olen aastaid märtsis Tais käinud, mõnetunnist vihma olen saanud paaril päeval ainult Phuketil ja Khao Lakis. Krabil, Koh Samuil, Koh Phanganil pole sel ajal vihma olnud. Aga on erandeid, aastal 2011 sadas sealkandis igal pool sel ajal palju. Endale meeldib Krabi ja Phangani saar, viimases on ilusaid randasid. Krabi kandis on ilusam loodus, rohkem tegevusi ja mõnus rolleriga sõita, ka on kasulikum võtta paadituure saartele, vahemaad lühikesed. Phuketil on hullumeelne liiklus ja rolleriga liikumine ohtlik, lisaks tohutud rahvamassid. Kõige ilusamad valge liivaga rannad on mõnedel Krabi lähedastel saartel, Koh Phanganil ja Koh Lipel. Viimasel eriti ilusa, täiesti läbipaistva imeilusa helesinise veega. Samuil on mõnusalt rahulik ja kõik see olemas, mis Phuketil, aga kompaktsemalt

@alar
Milles Sa mind süüdistad. Ma pole kusagil väitnud, et kõik see pole õige millest kirjutad. Ma tõin välja lihtsalt need hirmud, miks on reisibüroo, kes peaks äriliselt olema huvitatud iga paketi müümisest, sellest keeldub. Ju on neil kogemused tegelikust elust, et kõik ei toimi nii nagu juriidiliselt peaks olema ja neil ei ole huvi ka kellelegi piirikontrollis advokaati mängida.

Ma saan aru, et reisifirma kardab, et Egiptuse ametnik lähtub 6 kuu seadusest ka elamisloa puhul (nagu ei pruugiks Eesti riik teda kui Ukraina kodanikku, tagasi lasta) ja sõpra riiki ei lasta ja kui nii saab olema, siis peab reisfirma sõbra oma kuludega tagasi Eestisse saatma. Egiptuse pool võib jälle karta, et peab sõbra enda kulul Ukrainasse toimetama.

Äkki saate Politsei ja Piirivalveametist või Välisministeeriumist kirja, kus tõendatakse, et Eestisse tagasisaamisega pole tal probleemi kui elamisluba tagasitulekul veel kehtib.