lobster

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
43 meeldimist
23 postitust / 188 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina panustaks ka rohkem lõunarannikule, Antalya, Kemer. Suurlinn Istanbul vast lastele  väsitav. Lõunas saab veel rannamõnusid nautida, mõni kohalik turisidele mõeldud reis võtta, autoga piki looduskaunist läänerannikut Marmarise poole sõita.

Märtsis sai bussijaamast  igatahes taksoga hotelli sõidetud. Kahjuks nii tühine seik, et ei mäletagi kas oli songtaew või tavaline sedaan. Hind oli kokkuleppeline, kas taksomeetrit oli  ka ei pannud tähele. Bussijaamas seisis neid vähemalt 3 autot. Kui Koodilt tulla siis lasta laevataksol turu juurde sõita, sealsamas kus Koodile laevapileteid müüdi, ootas hulgim sõiduteenuse pakkujaid.

Kindlustuspettust ei saa küsija ju enne kindlustuslepingu sõlmimist tehtud operatsioonist tulenevalt kuidagi korraldada. Nii lihtsalt ei saa kindlustusfirmasid petta. Saab ju kindlustada ainult peale lepingu sõlmimist juhtuvate tõrgete vastu. See on juba siis rohkem juriidika ja eetika küsimus, kuidas mingit uut juhtumit tõlgendada kui oli ikka ette teada, et reisile minna ei saa.

Olen tänulik kui keegi oskaks vastata kui palju oleks vaja türgi liire, et sõita Istanbuli lennujaamast kahe lennu vahel Havalimani bussiga linna ja tagasi ja külastada ka mõnda kohvikut ja kas saab linnas ka raha vahetada peale kella 5 õhtul?

Eks süües kasvab isu. Kui ikka turistidel on 500 juba pakkumiseks valmis ja keegi jaoskonda maksma minema ei kipu, eks siis kerge raha saamine ahvatlebki politseinikke sellist trahvivõtmist praktiseerima ja rohkem reide tegema.
Ju on ka ülevaltpoolt politseile antud korraldus rohkem kontrollida, et rollerdamist ohjeldada, sest turistidega on tõesti väga palju õnnetusi, eriti Phuketi saarel.
Samas Phangani saarel peeti kinni nii kohalikke kui turiste, kes kiivrita, meil olid kiivrid ja meid ei peatatud, ka nägin kui kahvanägudest ilma kiivrita sõitjad eemal otsa ringi pöörasid.

Ca 10 aastat tagasi sai käidud 2 päevasel Kwai jõe reisil ja võin öelda, et see on üks huvitavamaid reise mis sealkandis tehtud. Algas vara hommikul paadisõiduga jõel asuvale turule, edasi puunikedustöökoda, siis Kwai jõe sild, mis mingit muljet ei jätnud. Edasi džunglimatk mööda mägijõe kallast. kus koskede all sai supelda. Õhtuks jõudsime Kwai jõe äärsesse korralikku hotelli, kus oli rikkalik õhtusöök ja sai ka elava muusika saatel tantsida. Samas jõe kalda lähedal vaiadel olid onnid kus ka turistid ööbisid. Järgmine päev peale hommikusööki algas ca 1 km pikkune bambusparvega, 2 inimest parvel, sõit kiirevoolulisel Kwai jõel, kus sai parve kõrval ujudes lasta end voolul kanda. Lisaks veel elevandikülas elvantidega jalutuskäik, mis kulges osaliselt mööda jõge ja kus elevant meid londist veega üle valas. Ei kujuta ette, et ise oleks sellist reisi suutnud kokku panna. Hinda ei mäleta, siis sai € eest ca 47 BHTi. Reisi korraldaja oli giidi ütluse järgi taikate ja valgevenelaste! ühisfirma.

Annikale: www.12go.asia/‎

Kui seal juunis oleksid päikesepaistelised ilmad, siis mina sinna küll ei kipuks. Isegi pilvise ilmaga pead seal kasutama tugevatoimelisi kaitsekreeme, et mitte ära põleda, palavusest pole mõtet rääkidagi.

Ma ka ei saa aru miks igasuguseid ebareaalseid soovitusi hakatakse pakkuma ja küsijale suu peale lööma, osadel tundub postitustki korralikult lugemata. Kui teemaalgataja soovib välist kõvaketast, siis see eeldab ju suuremamahulist andmesalvestust 100des GB, mille kuhugi pilve laadimine viletsa netiühenduse, isegi kaabli kaudu on lootusetu üritus. Sõna peaksid võtma ikka need kes on valmis hädasolijat aitama.

Ei ole päris teemasse, aga küsiksin Koh Koodil käinutelt, kas seal on väga järsud mäed ja sobivad teed rolleriga sõiduks? Küsin selle pärast, et kuhu valida majutus, kas sadama lähedale ja rolleriga ringi sõita või kuhugi kesksemale kohale ja jalgsi ringi kolada.

Küsiksin Koh Koodil käinutelt, kas seal on väga järsud mäed ja sobivad teed rolleriga sõiduks? Küsin selle pärast, et kuhu valida majutus, kas sadama lähedale ja rolleriga ringi sõita või kuhugi kesksemale kohale ja jalgsi ringi kolada.

Phuketil Patongis, Karonil, Katal ja teisteski suurtes randades olles praktiliselt sääski ja liivakärbseid ei kohtagi, aga kui tuure võtta, siis džunglis võib neid ikka kohata. Hotellis võiks ka hoida toas öösel kondiga temp.18...20 kraadi, siis kohalikud sääsed nii külmas väga ei lenda, sellepärast erilist ohtu ei olegi. Aga jah, kohalikud ravimid ja tõrjevahendid on palju tõhusamad kui siit kaasavõetavad. Kui on reisikindlustus, saab arstile pöördudes õiged ravimid tasuta.

Andreskil on suurel määral õigus kui sööd tänava-või turutoitu, mis sulle kohapeal kuumalt vok pannil küpsetatakse, ei tohiks mingit ohtu olla ja kui ostad turult mingi lihaga varda või grillitud kala, siis saad alati lasta see sealsamas grillil üle kuumutada, samas süües kusagil restoranis euroopalikku toitu, ei või iial teada kaua see seisnud on, kuidas see valmistatud ja mida sisaldab. Ise ma põhimõtteliselt ei söö seal peenemates söögikohtades euroopalikke toite, küll aga kohalike omas näiteks kuumalt serveeritud tom yami või riisi kana ja mereandidega.

Olen aastaid märtsis Tais käinud, mõnetunnist vihma olen saanud paaril päeval ainult Phuketil ja Khao Lakis. Krabil, Koh Samuil, Koh Phanganil pole sel ajal vihma olnud. Aga on erandeid, aastal 2011 sadas sealkandis igal pool sel ajal palju. Endale meeldib Krabi ja Phangani saar, viimases on ilusaid randasid. Krabi kandis on ilusam loodus, rohkem tegevusi ja mõnus rolleriga sõita, ka on kasulikum võtta paadituure saartele, vahemaad lühikesed. Phuketil on hullumeelne liiklus ja rolleriga liikumine ohtlik, lisaks tohutud rahvamassid. Kõige ilusamad valge liivaga rannad on mõnedel Krabi lähedastel saartel, Koh Phanganil ja Koh Lipel. Viimasel eriti ilusa, täiesti läbipaistva imeilusa helesinise veega. Samuil on mõnusalt rahulik ja kõik see olemas, mis Phuketil, aga kompaktsemalt

@alar
Milles Sa mind süüdistad. Ma pole kusagil väitnud, et kõik see pole õige millest kirjutad. Ma tõin välja lihtsalt need hirmud, miks on reisibüroo, kes peaks äriliselt olema huvitatud iga paketi müümisest, sellest keeldub. Ju on neil kogemused tegelikust elust, et kõik ei toimi nii nagu juriidiliselt peaks olema ja neil ei ole huvi ka kellelegi piirikontrollis advokaati mängida.

Ma saan aru, et reisifirma kardab, et Egiptuse ametnik lähtub 6 kuu seadusest ka elamisloa puhul (nagu ei pruugiks Eesti riik teda kui Ukraina kodanikku, tagasi lasta) ja sõpra riiki ei lasta ja kui nii saab olema, siis peab reisfirma sõbra oma kuludega tagasi Eestisse saatma. Egiptuse pool võib jälle karta, et peab sõbra enda kulul Ukrainasse toimetama.

Äkki saate Politsei ja Piirivalveametist või Välisministeeriumist kirja, kus tõendatakse, et Eestisse tagasisaamisega pole tal probleemi kui elamisluba tagasitulekul veel kehtib.

Phanganilt alustades on mingi mõte odavamat laevapiletit vaadata, aga Surat Thanist aevapileti hind ei olegi oluline vaid see missugusest turismiputkast saad odavama transfeeri sadamasse koos laevapiletiga. Ise sadamasse minek läheb palju kallimaks. Surat Thanist Samuile saab üldiselt odavamalt ühe öise, magamisvõimalusega laevaga, saad ühe hotelliöö võrra ka säästu.

Olen sõitnud Phanganilt eelmise aasta märtsis Full Moon Party järgsel päeval praamiga Surat Thanisse. Pileti ostsin probleemideta ühest turismiputkast eelmise päeva õhtul. Praamil ei olnud palju rahvast, ainult mõned väsinud ja värvilised näod, eks suurem osa pidulistest jäi sinna haavu lakkuma. Ka turvalisuse mõttes ei näe ma mingit probleemi, sealkandis on näha väga palju üksikuid, euroopast pärit noori tütarlapsi seljakotiga rändamas ju siis pole midagi hullu.

Railay beach on ilus ja mõned baarid seal leiab, aga seal oled ikkagi nagu vang, sest sinna saab ainult paadiga ja pimedas ei saa sealt enam kuhugi. Kauplused, tänavamelu ja kõik muu on Ao Nangis, kus on ka pikalt liivaranda. Nagu ülal mainiti hommikul Railayle paadiga, sealt jalutada Railay Easti ja Phranang beachile.

Tunnistan, et need on 2013.a andmed. Vaatasin märkmetest, tõesti oli sõit hotelli Krabis 90 BHTi nägu. Tiirutati mitu hotelli läbi, kus oli mahaminejaid, enne kui kohale saime. Ega need hinnad väga palju seal tõusnud ei ole. 2017 sai 6 tundi bussisõitu +praam Patongist Koh Phanganile 850BHTi eest.

Avaliku minivaniga ühe otsa sõit hotellini Krabis või Ao Nangis maksis kuskil 80...100 BHT in. Minivani taksona peaks saama 800BHTiga samadesse kohtadesse.

Nii on küll vahest, et kui küsid, on letihind kõrgem, aga lähed kusagile eemale ja vaatad mõnelt broneerimissaidilt, maksad ära ja oledki saanud odavamalt kui letihind. Seda isegi Eestis.

Miks see kohapeal otsimine keerukas on ja miks peaks kuskilt läbi käima? Juba igas lihtsamaski söögikohas on vifi, otsid sobiva koha üks kaks päeva ette ja bronnid ära nagu improved soovitas.? Kui kõik ette bronnitud, siis oled kindlate kuupäevadega seotud, aga plaanid võivad muutuda. Phi Phil on kõrghoojal küll soovitav varakult midagi vaadata, Krabis (Ao Nangis) ja Lantal leiab alati midagi normaalset.