Viimased kommentaarid

Minu teada ka praeguse seisuga välismaalased, (välja arvatud ajutise elamisloaga) Indoneesiasse ei pääse. Kardetakse uue viirusetüve levikut. Ka neil, kes seal praegu juba on, peab ühest regioonist teise liikumiseks olema ette näidata vähem kui 48 tundi tagasi tehtud negatiivne Covidi test. Isegi kui taastub enne aastavahetust olnud kord kui riiki pääses ärviisaga, mis maksis 300...700$+ test ja karantiin nende pakutud kohas 500$ eest, väga sinna minema ei kutsu.

Bookingul on hotellidega sellised lepingud, et need ei tohi kusagil mujal otsingusaitides, ka letis, näidata madalamat hinda kui Booking, samuti peavad olema sarnased pakutavate teenuste liigid. On riike, kus firma on tunnistatud monopoolses seisundis olevaks ja on selle eest trahvitud. Eks Booking sama grupi firmade vahel võib hinnamänguga kliente hoida, aga arvestades Bookingu haaret on hotellid sundseisus.

Olen ise ka seda teed läinud nagu Sebin, et kasutanud Bookingut hotellide  otsimiseks ja tean, et hotellid ei julge ka letist öelda madalamat hinda kui Booking pakub, sest arvata on, et Bookingu agendid teevad pistelist kontrolli. Siiski kui olen pikemalt kusagil hotellis olnud, siis on usaldatud ja isegi pakutud odavamat hinda.

Müüjad kauplustes piirkonnas, kus oli palju turiste, kandsid kõik maski. Chanias ja Rethymnos tänaval oli nii kohalikel kui turistidel vähestel  maskid. Rannatoolide vahe võõrastega pidi olema 4m. Turiste sügise kohta nagu väga vähe ei olnudki, enamuses sakslased. Pole ka ime, kui ma ei eksi siis ainuüksi Fraknkfurtist läks päevas kaks TUIfly lendu Heraklioni ja kaks Chaniasse. Käisime ise ka Saksa firma pakettreisiga.

Hotellis, kus me olime, pidi kandma maski ainult receptionis, sööki siseruumidest toomas käies oli kohustus mask, lisaks ka kilekindad käes. Kui nõuet ei täitnud, tehti kohe personali poolt märkus. Söömine ise oli meil väljas terrassil. Hotelli territooriumil maski keegi ei kandnud.

Kui alustad PLF lehe täitmist on kohe valikus, kas teed kogu perele või ühele inimesele. Paar päeva tagasi täitsin, ka naise nime jaoks oli lahter olemas. 24.09. minek.

No aga kui abikaasa käib tööl ja teenib raha, siis ei olegi vist väga vale teda ka abikassaks nimetada, või mis. Feministide silmis on see  muidugi ahistamine.

Loodan ka Novatoursilt septembriks broneeritud Kreeta reisi raha tagasi saada. Nüüd võtsin uue riski ja tellisin Saksamaa kaudu sarnase reisi sinna. Frankfurti saab praegu lennata, näis kas sealt tagasi ka õnnestub saada,  piiranguid võidakse üleöö kehtestada.

2005 Türgi reisil,  mälukaart  oli 16 mega ja see sai kohe täis!  Edasi tegin  filmi peale.

TUI Eesti omad andsid teada, et tänase seisuga Novatoursil tšarterlende Kreekasse kuni 31. augustini plaanis ei ole. Küll tehakse uus otsus 28. augustil. TUI ise keskpäeval veel otsust teinud ei olnud.

Saage inimesest aru, võib olla elutööna loodud ettevõte tuli tal maha müüa, töölised lahti lasta (sellest kirjutas ühes eelmises postituses), muidugi on ahastus peal ja nüüd peab ennast välja elama, süüdlasi otsima ja EKREi peale viha välja valama. Tuleks ikka mõelda, kas on müügist saadud raha õigem kuhugi rendiks maksta või olude paranemisel Eestis midagi kasulikku selle rahaga teha ja uut ettevõtmist alustada. Enamuses Euroopa riikides kannatavad need ettevõtted, kellele oluline liikumisvabadus ja kas minna nüüd kuhugi, kus samad piirangud või hullemadki, on kiusu tõttu õigem. Ikka 9 korda mõõda jne...

Eks seda turismi taastumist saab mingil määral ennustada eelmise 2007 a majanduskriisi järgse ajaga, kuigi viiruste hirmu siis küll ei olnud. Reisimise sagedus on alati olnud korrelatsioonis majandusliku olukorraga ja siis oli ka langus suur ja see kajastus ka osades hindades, aga mitte eriti lennuhindades minu mälu järgi. Kui valitsused lennufirmasid toetavad ja viirusehirm ja piirangud kaovad, siis on lootust, et turismi teenindavad liinid siiski lähevad kiiresti käima, ja et turgu uuesti sisse sööta on lennufirmad mõne liiniga nõus  kahjumiga alustama ja soodsaid hindu pakkuma. Madalamad, kuid kindlasti eglaselt taastuvad naftahinnad vast aitaksid algul kaasa. Eelmisest kriisist mäletan, et paljud turismimagnetid olid veel 2009 aastal rahvast päris tühjad, näiteks Maya Bayl oli siis rannas vast paarkümmend turisti, mida ei saa võrrelda viimase paari aasta hullumajaga.

Sai 2017 Similanil käidud, Paate kogunes saarele palju, loodus küll ilus, rand ka, vesi helesinine aga rahvast liiga palju ja mingit paradiisiidülli seal ei kogenud. Sinna või tagasisõidul oli ka ühe saare ranna lähedal  snorgeldamispeatus.

Kui isegi 2 nädalat olla ja ühe koha peal, siis 1000€  või natuke alla inimene, teeb selle reisi ära küll. Vanemad vist ikka nõuka ajal elanud ja lepivad vahest selle elamuse nimel ka väiksemate mugavustega kui tervis hea. Tervisekindlustuse kulu tuleb muidugi ikkagi sisse arvestada. Koha valiks sellise, kus on ilus loodus ja rannad ja ei peaks selleks kalleid ja pikki trippe tegema, Koh Chang või Krabi/Ao Nang. Hommikusöögiga hotelle ei võtaks, see lisab hinnale tihti ca 3...3,5€ ja selle eest saab väljas palju parema eine kui odava hotelli american breakfast. Hotelli saab enamjaolt kohapealt ka soodsamalt, need ajad on möödas kui bookingust või agodast sai odavamalt. Turg on juba sisse söödetud neil. Kui tahad nautida kohalikku elu ja loodust ja loobud ülepingutatud luksusest saab nüüdki seal suht odavalt läbi ajada.

Eelmisel õhtul ostad tänavalt reise müüvast letist pileti, Sulle öeldakse aeg millal hommikul hotelli ees minibuss ootab.

Khao Lakis põhiliselt rannapuhkus, veel tehakse trippe Similani saartele, Khao Soki rahvusparki jne.

Tasub käia Kuldvärava pargis, kus saab terve päeva kulutada kui ka sealsest troopikamajast ja teaduste akadeemia muuseumist läbi astuda, pargis asub ka kaasaegse kunsti muuseum. Veel Pier 39, Embarcadore sadamast laevaga sõita (möödub lähedalt Alcatrazist), Sausalitosse, väike armas linnaosa. Praegu ei ole turismihooaeg ja linnast leiab korraliku ööbimiskoha ka ca 70$ eest.

Sellisele küsimusele on raske vastata. Ise pead hindama riske. Kui oled noor ja hea tervisega, enne reisi nagu ei näe ohtu haigestuda, et reistõrkekindlustus abiks oleks ja reisil erilisi riske ei võta, viibid suurema osa ajast hotelli lähedal, siis võib isegi õnneks minna. Egiptuse puhul on aga sinust sõltumatuid riskitegureid palju, oht liikluses viga saada, nüüd lisaks veel araabiamaades poliitilise olukorra tõttu jälle suurenenud terrorismioht jne.

Ega need Phuketi hotellid ja muu elu nii kallis ei olegi , teistel saartel on see kõik veel kallim. Odavamalt saab vast Samuil. Kõige ilusamad rannad on nagu eespoolgi pakutud, Phanganil.

KL kesklinnas on lastepark basseiniga, loomaaed (küll mitte nii huvitav kui Singapuris, aga ikkagi eksootiline), kaksiktornide all on akvaarium. Lastele meeldib kindlasti ka linnupark, maailma suurim nagu kohalikud väidavad, võrguga kaetud suur ala. Igasugused eksootilised linnud jalutavad inimestega koos jalgradadel. Ringi võiks teha nii, et lennukiga Krabisse, sealt Lantale, Lantalt kas laeva või bussi ja laevaga Lipele, sealt laevaga Langkawile jne.

Liinibussiga kas Khao Lakki või Surat Thanisse ja edasi jälle liinibussiga vastavalt Phuketti või Krabisse. Võibolla õnnestub ka mõne koha Krabist või Phuketist tulnud reisibussi peale saada.

CityLove, kas see oli Tenderloinis?  Meil oli ka sinnakanti broneeritud, aga kohapeal kuulsime selle piirkonna ohtlikkusest ja et sealsetes majutusasutuses on lutikaid ja muid koduloomi, lisaks võivat õhtul tänaval nuga saada. Päeval käisime huvi pärast seltkandist läbi, kodutuid või narkouimas tegelasi oli iga saja meetri peale mõni ja kogu ümbruskond üldse räpane. See oleks hoiatuseks, kes sinnakanti sooviksid majutust broneerida. Tore oli aga see, et me hotellis ei ööbinud, nendega ühendust ei võtnud, aga nüüd kuu aega möödas, broneeritud 3 päeva eest raha ka ei ole siiamaani võetud.

Päevane reis Chiang Maist Raisse on mõistlik kui see võtta reisibüroost, soovitavalt iglis-, mitte hiinakeelse giidiga. Näidatakse ära kõik seal ja teel olevad vaatamisväärsused (valge ja sinine tempel, kuumaveeallikad jne) ja igal pool on piisavalt aega. Ise reisi orgunnides kulub palju aega ühest kohast teise liikumisel nagu Improvedki hoiatab. Kui kaks nädalat kogu reisile, siis jätaks Lipe küll välja. Enne Khao Lak või siis Koh Phangan läbi Chumphoni.

Ega sularaha vajadus nii suur ei olegi ja pole mõtet palju vahetada. Kohti, kus ainult sularaha vaja on, praktiliselt pole. Ainult metroo mõnes jaamas ei sobinud ükski kaart. Kasutasin SEBi ja COOPi Mastereid, esimene sobis rohkemates kohtades. Söögikohtades kirjutad ka tšeki peale kui palju oled nõud tippi maksma ja kõik toimib ilma sulata. Mõnes kohas tuleb alla 10$ arvete puhul kaardiga mingi väike summa juurde.

Kui lastega minek, siis mina ei kasutaks sõiduks näiteks Lantale  ja ka Phi Phile mitte paati vaid läheks  laevaga. Paadiga sõit on kuidas kunagi. Kui on suur laine siis tihti taob see vastu paadi põhja nii, et ajud rappuvad, vahest on millegipärast vastik bensiinihais, ka tunned ennast  tihedalt üksteise vastu surutuna nagu kilu karbis. Laevas saad ringi jalutada, laevalael peesitada jne. Patongi rannas võiks võtta majutuse ranna lõunapoolsesse otsa, suuremast peomöllust eemale.

Seal ligidal on ka Khao Soki rahvuspark, kus saab teha paadimatku ja džungliretki.

Eks meid, lätlasi ja leedulasi on suhteliselt vähe ja paljudest on reisil üldse aru saada, mis rahvusest nad on? Kui olen näiteks Taisse Riiast alates läbi Istanbuli lennanud, siis on neid jagunud küll. Mäletan kord Koh Taol oli ühel ümber saare laevareisil  neid mitu perekonda. Eestlaste kõnet kuuldes tabad ära, et eestlased, läti ja leedu keeled suht slaavi keeltega sarnased, ei ärata tähelepanu. Hispaanias kohtab ka lõunanaabreid päris sageli.