trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisile ühe kuusega?

Kas on üldse mõtet seda kaaluda, või on ühe kuune ikkagi liiga väike, et reisida? Plaan siis Hispaaniasse lähiajal...

Jessas, ja mina lugesin pealkirja ja mõtlesin, et mis koht see on, kuhu tuleb oma kuused kaasa võtta.

Aga ühekuuse lapse puhul- ära reisi. Vajab hoolitsust ja tähelepanu ja igatahes ei vaja reisivintsutusi.

Lugesin küll olemasolevaid teemasid, aga nii väikese lapsega reisimiskogemust ei leidnud siit...

Kas sa enne lapse tegemist küsisid ka võõraste käest nõu, et kas ja kuidas jne. Iga vanem peaks ikka ise oma last kõige paremini tundma. Mida loodad siit saada? Pooled ütlevad, et ära mine ja teine pool ütleb, et anna minna. Sinu laps, ise tead.

ma 1k veel küll ei läheks, kui just elama ei koliks või midagi niisugust. poole aastasega ehk küll juba vaataks...

Mine pigem ühe männiga .Või kahe kadakaga.

naljakas, ma ka pidin 2 korda lugema pealkirja, sest sain ka aru, et tahad kuusepuuga reisile! Mina olen(2 lapsega) see ema, kes pooldab lastega reisimist ja ka ise käin mõlemiga reisil. Aga 1 kuune on ka minu jaoks liig. Oota natuke, kosuge, las su pisike harjub enne eluga väljaspool sinu kõhtu ja alles siis väljaspool kodumaad! Arvan ka, et 6 kuud võix laps vähemalt vana olla! Isiklikult pole oma lapsi alla 10 kuud kaasa vedanud. Ja seda mitte siinsete virisejate pärast, keda lapse nutt lennukis häirib, vaid ikka oma lapse pärast. Hispaania on küll euroopa ja kui just keset kõige palavamat hooaega ei lähe, siis ok. aga siiski soovitan sul mõned kuud vähemalt oodata. Kui su laps praegu kuu vanune, siis mine sügisel (sept. on täitsa ok minna). Pealegi selleks ajaks tunned juba ise väsimust ja tüdimust kodusistumisest ja vajad rohkem vaheldust. Samas oled oma pisikese iseloomu tundma õppinud ja saad ise otsustada kas (lennu)reis temaga on hea või halb mõte ja ei pea enam teiste käest seda uurima! Kannatust ja ilusat eestimaa suve teile !

Aru ma ei saa - mida see laps Sulle halba on teinud? Temale ei paku see reis ju midagi peale piinade. Ja mida selline reisimine Sulle pakuks? Reisist ju ei saa mingit mõnu, kogu aeg pead lapsega tegelema?

Mina olen oma kõigi kolme lapsega reisinud . Esimene poiss oli vaevalt kahe nädalane. Tegin magamiskoti ja kõik oli ok!Teised lapsed olen ka kaasa võtnud juba 1 kuuselt. Laps küll ei sega reisimist.

Ikka liiga vara nagu. Aga nii südamest naerda pole ma ammu saanud. Millegipärast läks mõte kohe jõuludele, kuigi kes siis ikka oma kuused kaasa võtab. Ühekuuse lapsega oleksin raudselt kodus.

No kui juba meie lugupeetud eksharidusministri provva paarinädalase imikuga Sri lankale puhkama sõitis, misk siis tavakodanik ühe kuusega ei võiks :)

Ei mäleta millal viimati nii südamest naersin, lausa pisarad jooksid.... "Mine parem ühe männi või kahe kadakaga." Väga andekas!!!

tõesti südamest, aga mitte pahatahtlikult.Lihtsalt kui asjast aru sain, oli see selline vabastav naer.Triplaste huumor üldse on minule sobiv, õnneks. Ise kahe lapse ema. Mitte kanaema -tüüp, aga nii pisikesega istuksin minagi kodus. Eriti kui esimene laps sul ja endal kogemusi napib. Terve lapsega pole tõesti suurt vahet, kas kantseldad teda kodus, autos või lennuki pardal. Aga kui lapse- või endaga miskit juhtub, on võõrsil olles kõik tihti keerulisem või võimenduv. Kannata veel kasvõi pool aastat kodus, siis võiks juba julgemalt reisile mõelda. Usalda oma emasüdant, aga võta arvesse nt. perearsti soovitusi.

Issake, ise ka naersin praegu südamest, ei pannud teema püstitamisel tähelegi, et nii naljakalt välja kukkus!:)))Aga ma nüüd targem, ikka ei lähe nii pisikesega, ehk sügisepoole.Tänud!:)

Enne õpi eesti keel ära ja siis reisi kas või kolme kuuse või terve metsaga.

See tõesti väga lõbus lugu ju, naerda on väega mõnus :) Ma olin ka algul kindel, et vaja kuuske kuhugi vedida, et mõnel näit. kõrbes elutseval eestlasel tuli tohutu kuuseigatsus peale, ehk sõber tooks Eestist :D. Kilu ja musta leiba ju tassitakse siia-sinna ning jõuluaal viis üks ema Egiptuses elavale tütrele eheda kuusepuu, nii et tuleb ette :D

Ühekuusega on reisida tunduvalt lihtsam kui 6-kuusega või aastasega. Ise käisin 1 kuu vanuse lapsega tuttavate grupiga Itaalias, tegemist oli veinireisiga. Meil probleeme ei olnud. Ei oleks ise lapsega läinud, kuid reisi korraldajatel oli sama vana laps kaasas ja siis julgesime. Mööda poode ja vaatamisväärsusi ei tormanud, veinikeldrites ja -mõisates käis laps hea meelga. Last vaatasime mehega kordamööda. Nii väikesega on seetõttu lihtsam, et ta on paigal kas süles või vankris ja magab palju. Meie laps oli selles vanuses hästi rahulik, rahutuma lapsega poleks viitsinud. Esimese lapsega ei oleks kindlasti läinud, see meil neljas, kogemusi peaks jaguma. Aasta pärast käisime Läti -Leedus koos suuremate lastega, pisikesele meeldis, kuid meie jaoks oli reis väga väsitav, kuuvanuse lapsega oli kergem. Põhiolemuselt oleme me laisad ja sel aastal 2-aastast enam igale reisile kaasa ei võta, tahaks ise ka puhata.

Mööda poode ja vaatamisväärsusi ei tormanud, veinikeldrites ja -mõisates käis laps hea meelga.

Võtab sõnatuks

Ühe kuusega kindlasti ei maksaks minna, võib olla kahe kuusega, sekka võib veel männi võtta. Kui jutt on ühekuusest lapsest, siis ma ei soovitaks - parem oota kui on vähemalt 5 nädalat vana. Siis hakkavad kehtima ka igasugused soodustused, mis ühe kuuse puhul ei kehti.