trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisimälestused HDV videokaameraga?

Kas keegi siinsetest foorumlastes on oma reisimuljete talletamiseks kasutanud ka kõrgresolutsiooniga Full HDV videokaamerat? Kas pildikvaliteet on eelmise põlvkonna omast palju parem ja on saadav tulemus seda hinda väärt? Huvitab just, kui head jäävad loodus- ja linnavaated.

Juhul kui kaamerast otse telekasse maha mängida, siis on ülim kvaliteet. Samas tekib järeltöötluse käigus teatav kvaliteedi kadu (mul on kassetiga kaamera, Sony HDR-HC3). Viimased tulemused tulid sisuliselt juba originaali lähedased. Programmidest on mulle kõige sobivamaks osutunud Ulead, Nero ja Sony tundusid kuidagi liiga rasked. Lühidalt kokkuvõtlikult - jäävad väga head. Samas ei oma võrldusmomenti vanema põlvkonna kaameratega. Reisil olles soetasin lisamikrofoni, hääl kippus nõrgaks jääma.

Olen pisut kaamera valikuga kimpus.

http://www.sonycenter.ee/Tallinn/Products/Videokaamerad/HIGH%20DEFINITION%20VIDEOKAAMERAD.aspx Sony High Definition kaamerad tunduvad muidu üsna ahvatlevatena:

  • optiline pildistabilisaator
  • manuaalne fokuseerimise & särituse sättimise võimalus
  • öine filmimine ja välk jne

Aga Sony näib armastavat CMOS sensoreid. Kas need on tõesti CCD sensoreist märgatavalt kehvemad.

http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-SD9-First-Impressions-Camcorder-Review-34280/Specs-and-Ratings.htm# "The biggest saving grace for this camera and the reason I bought it is the CCD technology. CMOS, which seems to be in everything these days, is the elephant in the room that no one talks about. The "Jello" DT's, fuzzy blurry and crappy image it produces during rapid movment, pans and during shoots that have vibrations is just the worst. SO if you are doing extreme sports or in extreme environments, or ocassional went to whip pan or zoom fast or whatever, a CCD camera is the only way to go. I'll NEVER make the mistake of buying a CMOS camera again... Just too much of a compromise in what you can and can't do."

Ega vist konkreetset paremust raske selgitada. Minu Sonyl CMOS ja ei ole veel millegi üle kurta. Hämaras saadud ka suhteliselt head tulemused kuigi liikuva pildi teravustamine ainult aeglasem, kuid see pigem mitte sensorist olenevalt.

Üks foorumiteema sensoritest: http://eestifoto.paper.ee/sein/read.php?f=3&i=65204&t=65169#reply_65204

Ja veel: http://www.maksifoto.ee/index.php?main=141

Endal praeguseks esimesed katsetused Sony FullHD kaameraga tehtud. Kaamerast otse telerisse lastud pilt on märgatavalt paren kui tavaresolutsiooniga kaameratel. Plaadile kopeerimise ja taasesitamise kogemus hetkel puudub ega oska kvaliteeti võrrelda.