Reisimine UK-sse, testimine

Kas keegi võiks mulle täpsemalt selgitada, kuidas toimub hetkel UK-sse sisenemine.

Saan aru,et kaks päeva enne reisi tuleb Eestis teha PCR-test. Kas see on eri vorm, mille pean lennuaamas esitama või saan selle digiloost ise välja printida? Kas PCR testide hinnad algavadki Tallinnas alates 45 euri tükk või on soodsamaid kohti? Ja veel, kas test peab olema tehtud kaks päeva enne väljalendu või peab olema tõend vormistatud kaks päeva enne väljalendu?

Kas Eestis olles tuleb juba broneerida uus nö 2 päeva test UK-s? Kas siis tulebki istuda hotellis kaks päeva või on reaalsus pigem see, et teed testi ja mõne tunni pärast tuleb juba vastus. Näen ka siin vastuolu, et kohustus on minna testi tegema, aga samas on kohustus istuda eneseisolatsioonis. Kas siis lihtsalt linna peal jalutamine on juba kuritegu? Olen kogemuste jagamise eest tänulik!

Eestis tuleb test teha kahe päeva jooksul enne Inglismaale sõitu. Alati arvestatakse testi tegemise kuupäeva ja kellaaega. Mitte paberi välja printimse, tulemuse saamise, analüüsimise vms aega.

Pead broneerima ja tasuma teise päeva testi eest. Teise päeva testi võid teha suvalisel hetkel kahe päeva jooksul peale saabumist. Saan aru, et võid kohe ka lennujaamas või linnas minna testima. Edasi hotelli ja istud seal kuni on käes negatiivne tulemus. Peale seda on isolatsioon lõppenud.

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

Eeldan, et oled vaktsineeritud.

0
0

Lisaks vatse vastusele veel, et Eestis tehtav lennueelne test ei pea olema PCR, antigeeni testist piisab. Test tuleb teha lennule eelneva kahe päeva jooksul, ehk siis, kui lend on näiteks reedel kl 12, saab testi teha ükskõik millal kolmapäeval, neljapäeval või reedel, eeldusel, et tulemus enne lendu käes on.

Lisaks tuleb max 48h enne lendu täita PLF.

Day2 test UKs peab olema PCR valitsuse poolt heakskiidetud testijate nimekirjast.

Saabumise päev on 0, järgmine päev 1 ja ülejärgmine 2. Testi võib teha millal iganes selle aja jooksul. On kohti, mis lubavad tulemuse mõne tunniga, aga need pole kõige odavamad.

Ise kasutasin eile seda, tulemus oli käes 7.5 tunniga.

1
0

Kas tagasi Eestisse lennates peab samamoodi PCR testi tegema UK-s, et lennukile saada?

0
0

UKst lahkumiseks pole (praegu veel) testi vaja teha, järgida tuleb vaid sihtkohariigi sisenemisnõudeid.

0
0

Hei!

Kas kellelgi on kogemusi ka läbipõdenuna+1 doos kahedoosilist vaktsiini- kas seda loetakse ka fully vaccinated UKs?

0
0

Kahujuks mitte.

2 dose vaccines

If you were vaccinated with a 2 dose vaccine, or a combination of them, you must have had both doses to be considered fully vaccinated for travel to the UK.

This applies in all cases, even if you’ve recently recovered from COVID-19 and have natural immunity.

Those who have had COVID-19 and have only had one dose of a 2 dose vaccine must follow the rules for unvaccinated arrivals.

1
0

Aitäh! Tõesti on nii, jube kahju, kaeantiinis küll ei taha nii kaua istuda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased