Relvapalatisse omal käel

Tere

Kas keegi omab kogemusi Kremli Relvapalatisse pääsemisel ilma turismifirma või isehakanud hangeldajate vahenduseta? Lähen omal käel juuli alguses Moskvasse ning Relvapalati pileteid kuskilt ette tellinud ei ole, kuna reisibüroode pakutav on absurdselt kallis. Kremli koduleht annab küll kenasti hinnad ja piletiostukohad, ent kuna Moskva on turistidest tulvil, ootan hiljuti Kremli vaatamisväärsuste külastajate kogemusi, kui tõenäoline on üksikul turistil Relvapalatisse kassast pilet saada? Kui vara peaks enne plaanitud külastust järjekorda minema ja kas Kremli kodulehe info (pilet 350 rubla)ka kassas kehtib? Kui kassa kaudu löögile ei pääse, kas on mõni turismikeskus, hotell jne, kes suudab päeva ajaga Relvapalati pileti organiseerida.

Tagasisidet oodates, Mirjam

Minu kogemus on nüüd küll juba paar aastat vana, aga ehk on abiks. Kohalikud turismifirmad ja hotellid müüvad igasugu pileteid ikka väga suurte juurdehindlustega. Igal juhul soovitaks lihtsalt kohale minna ja juba hommikul kassade avamise ajaks. Rahvast on Kremli ümbruses peaaegu alati hullult palju, järjekorrad on pikad ja ega ametlikult infot seal keegi eriti lahkelt ei jaga, nii et peab ise tuvastama mis saba kus on. Piletimüügikioskid on sellised keskmise vaguni suurused, kuhu saab mitu inimest korraga sisse minna. Eraldi tuleb osta piletid Kremli vaatamisväärsuste ja Relvapalati jaoks (Relvapalatisse ilma Kremli territooriumile minemata ei saa, nii et osta tuleb mõlemad). Kui osta välismaalastele mõeldud kallis pilet, siis tavaliselt on võimalik ilma sissepääsu ees oleva järjekorrata sisse saada s.t. tuleb järjekorrast lihtsalt mööda minna, riided garderoobi anda ja otsejoones sissepääsu piletionu juurde suunduda. Enamus välismaalasi tuleb gruppides reisibüroode kaudu ja saba moodustub peamiselt odava piletiga Venemaalastest. Kallima piletiga külastajad lastakse eelisjärjekorras sisse. Seda seletas mulle üks kohalik turvamees, kellega ma seal tookord suvaliselt juttu tegin. Üldiselt inimestega tasub suhelda, saab praktilisi nõuandeid:) Keerulisem oli sisse saada Teemantipalatisse. Sinna lastakse sisse ainult gruppides koos giidiga konkreetseks ajaks (oli vist mingi pool tundi) ja sinna tuleb ka eraldi pilet osta. Pilet on küll kallis, aga minu meelest Teemantipalatisse minek tasub end ära.

0
0

Tere,

käisin Relvapalatis 2 nädalat tagasi. Meie olime emaga Moskvas liikumas täiesti omapead. Relvapalatisse lähed läbi pargi (ei tule nimi meelde hetkel, aga see, kus igavene tuli põleb) ja siis Kremli väravatest sisse vasakule - ei maksa mingit piletit, kontrollitakse ainult kotti. Meie ostsime esmalt pileti teemantite poole peale (500 rubla) ja siis juba seest sai probleemideta ka relvapaltisse (350 rubla). Tuleb küsida ja uurida - vene keeles vastatakse hea meelega ning kuigi rahvast on palju, tuleb enda eest võidelda. muide veel, päevas pannakse müüki ainult 100 piletit. Niiet soovitus kella 10ks kohale minna, kui kassad avatakse. Aga see kõik on väärt külastamist. . . . !

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased