Riia lennujaamast tagasi Eestisse (Valka või Tartu)

Tere.

Palun andke head nõu, kuidas Riia lennujaamast oleks võimalik tagasi Eestisse saada. Saabume lennult 21:55. Olen uurinud bussireisidest, et 2 bussi tuleb ainult Tartu poole ja need on ka 07:45 ja 17:45. Riia rongijaamast ei tea jällegi midagi, et kaugel see lennujaamast on ja kust oleks üldse võimalik vaadata rongiaegu.

Eesmärk oleks muidugi Tartu jõuda, kuid kui saaks kuidagimoodi Valkagi, siis saaks kellegi sinna järele kutsuda. Või äkki kellelgi on juba plaanis minna kellelegi järgi 13-dal augustil Riiga. Kõiksugune info ja soovitused on teretulnud!

Variant on sõita bussiga 22 kesklinna, ööbida siin: http://www.franks.lv/ - odav ja kena hostel Daugava ääres umbes kilomeeter rongijaamast - ja sõita Valka hommikuse rongiga, mis väjub 6.32: http://sirius.ldz.lv/sari/saraksts.asp ning edasi Tartusse GoBus'i kella 11 bussiga: http://www.bussireisid.ee/

Ma pole antud asjaga ehk tasuluse teenuse pakkumisega, kunagi tegelenud, kuid viimasel ajal olen leekinud tihti Valga-Riia-Tartu vahet. Seega on tee tuttav. Tuttavad on ka Riias ööbimise probleemid. Aga kõik ei maga minu moodi põõsas (vana hulkuri kogemused). Kui väga vaja, saan Teid lennujaamast Eestisse toimetada. Asja miinuseks on spetsiaalne sõit Riiga Teie järgi (ei ela Tartus). Miinuseks saab lugeda suurt kütusekulu (10 sajale). Miinuseks on ka see, et ma pole ei Punase Risti ega Punase Poolkuu liige, seega heategevusega ei tegele. Kütusele kulub umbes. Aga see pole praegu oluline. Kuna praeguse hetkega tundub, et mu töögraafik seda võimaldab, võime antud teemaga jätkata huvi korral eraviisiliselt.

Lugupidamisega