Ringreis Costa Ricas 2015

Siit - http://kostariika.blogspot.com.ee/ - leiate reisijutu ühest ringreisist Costa Ricas, mis sai naisega ette võetud 2015 aasta märtsis. Olen selle (nagu ka kõik oma eelnevad jutukesed) kirja pannud peamiselt enda tarbeks, kuid arvestades seda, kui palju abi on mul endal olnud teiste reisikirjadest, olen neid alati ka jaganud. Mine tea, äkki on kellelgi veel huvitav lugeda või on sellest abi reisi planeerimisel. Mulle endale olid küll väga suureks abiks veigo ja aussie reisikirjad, mis on siit tripist ka kergesti leitavad.
Sõitsime ringi rendiautoga ning peamiseks tegevuseks oli loodusega tutvumine ja ka pildistamine (näpuotsaga juurde ka rannapuhkust, kultuuri ning matkamist). Mainitud fotohaigusest tulenevalt on tekst ka suure hulga pildimaterjaliga üle valatud (eriti linnupiltidega). Reisi kaart on küll seal blogis olemas, kuid suures plaanis oli tiir selline: San José – Sarapiqui org – Cano Negro – Arenal – Monteverde – Nicoya poolsaar – Carara ja Manuel Antonio rahvuspargid – riigi keskosa kõrgmäestik – Orosi org – Kariibi mere rannik (Cahuita) – San José. Kahjuks ei jõudnud Tortuguerosse ja Corcovadosse, sest aeg sai otsa ning tormata ei soovinud. Kui kellelgi tekib küsimusi, kommentaare, siis need on kõik teretulnud.

To Rännumees! Läks tubli 2 päeva ja kõik tööst hetkel vabad minutid, aga, kogu blogi on rõõmu ja turtsatuste saatel läbi töötatud.

Mul on väga hea meel, et enne, kui otsustasin Costa Ricasse sõiduks siiski hispaanlaste poolt pakutud paketituuri võtta, mulle see blogi näppu juhtus...kindlasti sain üksjagu innustust, et reis ikkagi omapead planeerida.

Eelkõige tean nüüd hinnata, USA lennujaamade liikumistempot, õnneks on mul , Madriidist reisi alustajana, eelis lennata ka läbi Columbia, igatahes, arvan, et 1 tund ja 53 minutit Miamis, ei ole piisav, et nii pika lennuga riskida.

Mitnmed kohad, millest olin enne lugenud, jätan healmeelel välja, sestet, huvid selle reisi osas on samad...ikka Loodus ja inimesed, eeliseks pean oma 4 aasta pikkust Hispaanias elamist- töötamist, kindlasti saavad küsimused kiiremini vastuse ja...no, kõik, mis esmakordselt taolisesse riiki sattunule, lausa krampe võibolla tekitab, on minu jaoks juba tavaline ja, peaasi, alati lahendusteni jõudev asjade käik.

Veelkord tänud, lennata sinna imelisse riiki tahaks veebruari teisel poolel, kui nüüd küsimusi tekib, millele isegi hispaaniakeelsetes foorumites vastust ei leia, ehk siis saab ka siit nõu küsida:)

seniks soovin, suurepärase reisikirja autorile, ikka uusi ja huvitavaid elamusi, mismuud!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased