Viimased kommentaarid

to RikaV AirBnBga, jah, on olemas riskid, kindlalt ka see, et, kui saarel enne käinud pole ja piirkondi nii hästi ei tunne, vôib elukohaks sattuda, paik, kus pilved vastu maad , nädal aega járjest ja külm tahab kondid kokku liimida! Oma kogemustest tean väita, et , kuigi saar on imepisike, on sama päeva jooksul, vôimalik viibida 4-s erinevas aastaajas ja temperatuuride vahe vôib olla kuni 20 kraadi! Ise elan läänerannikul ja nüüd juba, vôin kindlalt väita, et siin ON saare parim kliima, päikest ja tuulevaikust jagub talvekuudeks piisavalt, seega, kui juba uurid kôikjalt, vôid kiigata ka meie kodukale, kuhu eestlaste jaoks, igasugu majutusvôimalusi, just Los Gigantese piirkonda, olen üles sättinud: https://puhkustenerife.com/ ja, muidugi, soovin toredat puhkust, meie armsal saarel!

Märtsi lópul ikka, kindlalt Tenerife! Fuerteventural, kui ikka rannapuhkust tahad, on parim aeg augusti lópp ja september, äärmisel juhul, oktoobri esimene pool. Tenerifel leidub ikka alati paik, kus tuult ei ole ja taevas páikseline, kui kindla peale tahad välja minna, tule Los Gigantesesse! hea hinnaga korterid leiad siit https://puhkustenerife.com/

Mine kindlasti!!!

Bali suurimad plussid on, et, esiteks, vali omale udupeened majutused, saad ennast hellitada ja kuningana tunda, ju täiesti minimaalse raha eest! Teiseks, on vôimalik endale tellida privaatne, 10 tundi kestev tuur, mingi 30 euro eest!!! Kasuta juhust ja avasta nii palju, kui vôimalik, lopsakas loodus ja imekaunid vaated, väärivad seda! Rannapuhkus, kui niisugune, ei ole päris Bali teema, seega, vôta kolleegide kadestamiseks vajalik väike jume peale ja kima lihtsalt ringi! Ja, kôige olulisem on, kultuuri, tavade ja usu, kardinaalne erinevus, küsi ja uuri nii palju, kui saad, et kôike paremini môista. Ja, jälgi kohalikke ning nende tegemisi ja olemist, saad uue teadmise, et maailmas on olemas nurgake, kus on nii tore rahvas, sôbralik, abivalmis ja vahetu, ma arvan, et kôik see kokku, tasub küll, umbes 2 päevast lendamist!

Juba Balilt lennates, mingi aeg enne Dohat, ilmuvad ekraanidele, jätkulendude väravate numbrid, seega, tead juba kindlalt, kuhupoole tormata. Passikontrollist ja uutest turvakontrollidest, pääsu pole, aga, kui ikka tegemist sama lennufirmaga ja lendude vahe ikka väga nibin- nabin, siis nägin ise just hiljuti, et saabumiste koridoris, olid töötajad vastas, plakat sihtkoha nimetusega näpus, juhatamaks sind edasilennule. Seega muretseda pole vaja, kui kindlustus olemas ja sama lennufirma, maha sind ei jäeta!

to marten Önneks oli mu reis nii mulje- ja fotoderikas, et kustutasin fotod tollest Doha lennujaamast, kahjuks, selles móttes, et klaasputkad ja dermantiinist istmeread, ei anna küll eriti luksusliku lennujaama móótu välja, saan aru, transiitlendude jaoks póhiliselt móeldud ehitis, ei peagi miskit eriti välja nágema, ülakorrusel asuvate loungede pilte jah, pole, arvasin, et need 55 dollarit, mis oleksin pidanud maksma, kuluvad mujalgi marjaks ära. Mina lendasin 12.09, mitte eriti ammu, selle pisikese imeteoga, loodan tóesti vága, et nüüd on ta asendatud, miski natuke suurema lennumasinaga!

Nüüd sellest, odavlennufirmaga vórdlemisest. Vaadake, kui ma poleks lennanud, aastaid tagasi Qatariga, siis poleks ka vórrelda millegagi aga - kui stjuuard, korjab paljaste kátega!!!...klientide kasutatud sööginóusid ja samade kátega!!!...vótab plastiktopse ning kallab jooke!?...on küll midagi olulist jáänud talle selgitamata, ma arvan.

Ma nüüd kóiki postitusi siin lábi ei lugenud, aga, kuna alles paar páeva tagasi, saabusin Balilt ja Qatariga várskelt , läbi Doha lennanuna, kirjutan siia omad kogemused. miski natsa üle 3 aasta tagasi, lendasin Qatariga Perthi ja tagasi ja olin ikka ülirahul. Nüüd, on mul tunne, et Ryanairiga, oleks arvatavasti tunduvalt mónusam tunne olnud, Qatar on muutunud mingiks, üle maailma sihtkohti ahmivaks odavlennufirmaks, kus teenindajad alles pidevalt ópivad, söök on lihtsalt alla üldse igasugust arvestust ja Dohast Denpansari (11 tundi), lendasime nii pisikeste istmetega lennukis, mida ma pole, suht kogenud lendajana, veel oma elus náinud!

Ostsin piletid , vast 3 kuud varem, selle aja jooksul vahetati lennuaegu 4 korda. Muud hullu ei juhtunud küll, kui et tagasilennul, lendude vahe kahanes 1 tunni ja 25 minuti peale, ooteag sinnalennul, 10 tundi Dohas, jái alles. Sinisilmselt ja paljude muude firmadega lennanute muljeid lugedes, arvasin, et see lennufirma, mind ikka 10 tunni jagu konutamata ei játa, juba madriidist Dohasse lennates, küsisin róómsalt, et mis ja kuidas, seal kehitati vaid ólgu. Doha lennujaama saabusime kell 6.30 hommikul, ja hakkasin siis tallama kóikvómalikke infolaudu ja lette, keegi ei tahtnud minust eriti teada, siis lópuks, mokaotsast teatati, et saan magada tasutra magamiseruumis, mis oli niigi kóikidele avatud, jáákülm ja kóle... ja tasuta linnaekskursiooni, mille leti lópuks, peale pikki uurimisi, kuskilt nurga tagant leidsin ja kust mulle teatati, et kohad on kogu páevaks juba táis! Seega, lódisesin, selles, vanglat meenutavas ja kólelülmas lennujaamas 10 tundi, auváärt, maailma esimese lennufirma kliendina. Tagasilennul, ei kaotanud siiski lootust ja küsisin, et kas on mingi eriteenus , lühikese lendude vaheaja puhul, vastati, et minu jaoks ei ole, küll aga nágin seal, lennult tulles, vastas inimesi, kellel oranzhid lipikud olid peos, sihtpunktide nimetustega, seega, kellel päris lühike vahe, arvan, et teile tullakse ikkagi vastu. Kui kellelgi veel küsimusi, vastan heameelega, ei tahaks seda postitust päris nutulauluks muuta, aga, Qatar , on hetkel küll, viimane, kellega ma járgmine kord lendaks.

Vahepeal on korterite osas, asi edasi edenenud, on olemas ka eestikeelne koduleht, kogu meie poolt, Tenerife láänerannikul pakutava kohta, vaadake ja vótke ühendust, veel on talveks midagi ikka saada ka:

https://puhkustenerife.com/

Toredaid valikuid ja head puhkust soovides:

To Rännumees! Läks tubli 2 päeva ja kõik tööst hetkel vabad minutid, aga, kogu blogi on rõõmu ja turtsatuste saatel läbi töötatud.

Mul on väga hea meel, et enne, kui otsustasin Costa Ricasse sõiduks siiski hispaanlaste poolt pakutud paketituuri võtta, mulle see blogi näppu juhtus...kindlasti sain üksjagu innustust, et reis ikkagi omapead planeerida.

Eelkõige tean nüüd hinnata, USA lennujaamade liikumistempot, õnneks on mul , Madriidist reisi alustajana, eelis lennata ka läbi Columbia, igatahes, arvan, et 1 tund ja 53 minutit Miamis, ei ole piisav, et nii pika lennuga riskida.

Mitnmed kohad, millest olin enne lugenud, jätan healmeelel välja, sestet, huvid selle reisi osas on samad...ikka Loodus ja inimesed, eeliseks pean oma 4 aasta pikkust Hispaanias elamist- töötamist, kindlasti saavad küsimused kiiremini vastuse ja...no, kõik, mis esmakordselt taolisesse riiki sattunule, lausa krampe võibolla tekitab, on minu jaoks juba tavaline ja, peaasi, alati lahendusteni jõudev asjade käik.

Veelkord tänud, lennata sinna imelisse riiki tahaks veebruari teisel poolel, kui nüüd küsimusi tekib, millele isegi hispaaniakeelsetes foorumites vastust ei leia, ehk siis saab ka siit nõu küsida:)

seniks soovin, suurepärase reisikirja autorile, ikka uusi ja huvitavaid elamusi, mismuud!

Ilma on sel aastal Tenerifel tavalisest soojem, mis talvesse puutub, siis vahe suvega , on enamuses ainult öiste temperatuuride osas. Samas, parima talvise kliimaga paigaks saarel , loetakse sugugi mitte Playa las Americase piirkonda, hoopis Los Gigantes on paik, kus maailmatu kôrged kaljuseinad, mis ookeaniäärt valvamas, külmad tuuled ja osad pilvedki kinni peavad. Kuna teemaks siin, olid konkreetselt rendikorterid, siis, muidugi, perega puhkajale, kes ehk ei igatse öiseid lôbustusi ja hullumeelset tempot, sobib Tenerife läänerannik ideaalselt ning, olgu ka öeldud, et korterite rendihinnad on ikkagi märgatavalt odavamad, samas, vaade ookeanile enamuses olemas, basseinid, kôik muu, mis mugava puhkuse juurde käib.

Keda hakkasid nüüd huvitama hinnad ja täpsem info korterite kohta Puerto Santiagos ja Los Giganteses, klôpsaku lingile http://gidtenerife.ru/ ja sealt leiab juba ilusaid pilte ning lisainfi.

Kirjutada vôib nii inglise kui ka eesti keeles, suusônalist infi saab otse Playa Arena vastast infoputkast - esmaspäevast reedeni lausa eesti keeles!

ôigeid valikuid ja mônusat puhkust soovides:

Meie sõitsime Santiagost Fisterrasse bussiga, sinna imekaunisse väikelinna jäime pidama lausa 3-ks päevaks ja oleks veelgi olnud, väga mõnus paik!:) Aga..tahtsin öelda, et kogu tee, mis bussiaknast paistis, tundus küll väga maaliline ja ahvatlev, igatahes, kui kunagi veel sinnakanti minek, tahaks raudselt sellesama 100 km Fisterrani just jalgsi ära teha:)

Ahsoo...ja, lisaks veel, et...miks ma just täna siin lehel seda lugu siis kirjutan? sestet...tulin uurima, kas keegi kirjutanud midagi Portugali raja kohta, nimelt, ma lähen aprilli keskpaigas kindlasti veelkord sinna, mõtlesin siis, et seesama Portugali rada oleks huvitav seekord ette võtta...:)

Niisiis...

käisin ära , Põhjateed pidi, 5.- 28. oktoober, alustasime Santanderist, vahepeal sai lõogatud küll teekonda bussidega ja linnades lihtsalt puhkust peetud, kuid oma 250 kilomeetrit jalgsikäiku tuli ära, Santiagos tunnistused ja merekarp muretsetud, elamused, mis saadud, siia kirja ei mahu:)

Paar olulisemat asja ehk siis...villidest ei tea ma midagi, neid lihtsalt polnud!...veelkord tänud Vanaemale, arvan, et vaseliin ja 2 paari sokke on parim nõuanne - kasutage ja te ei kahetse! Hämmastavalt palju sakslasi tegeles albergades igal õhtul omade villidega, uskumatu, kuidas nad oma jalgu lõhkusid!!??...nende jalalabad olid pidevalt teibitud mingi sinist värvi liibuva lindiga, miskipärast arvan, et seesama imeloom nende jalad puruks hõõruski?

Ok, peale villide on ikka veel mitu pisiasja, mille vajalikkus selgus kohapeal - kõige olulisem, minu meelest, võtke kindlasti kaasa kümmekond pesupulka!:) Albergades on olemas pesunöörid ja vesi ning seepki, kuid tuule kätte i l m a pesupulgata riide riputades, avastad selle varsti maas vedelemas.

Ja veel, mina võtsin kaasa lihtsalt kruusi ja kõige prostama nõukaaegse pisikese keedulpulga, oioi...see osustus lausa imerelvaks, hommikul, kui hambapesuvett soojendasin wc-s (no, enamuses siiski vaid külm vesi kraanist jooksmas albergades), vaadati ikka, algul ehmunult, siis juba huviga seda mu keedupulgast imelooma, õhtul tulid needsamad vaatajad asjandust laenama, kõik keedused said sellega kiirelt tehtud:)

aaa...kohalelendamisest niipalju, et - väga tore firma on EasyJet!:) odav ja kiire, eeldusel, et sul nagunii on kaasas vaid käsipagas(mitte mingil juhul ära võta rohkem, kui 7kg), saad odavalt ja mõnusalt kohale! meie lendasime Bilbaosse, läbi Stanstedi ja ööbimisega lennujaamas, soovitan, mide, soojalt, just seda ööbimist, tekitab kohe reisi alguses meeleolu ja sisseelamise, sestet, magada ühes maailma käidavaimas paigas põrandal oma kotis, justkui imik, tegemata välja ümbrusest - see on juba hea algus sellele, mis ootab ees...:)

veel niipalju, et - kes ikka tahab õiget maiku matkast ja katsumusi ka pisut, valigu ikka Põhjatee, viimased kilomeetrid Santiagosse, kus kõik teed ühinevad, olid meie jaoks küll liiga kommerts, metsikult rahvas, kõik ette ja taha ära kirjutatud, albergad ja kohvikud iga 2 km tagant, selline turismimaiguline ei peaks see rännak küll olema, ma arvan.

Kindlasti minge Santiagost edasi Fisterra rajale!!! Ikka selle õige maigu pärast, seal maailma lõpus, on, esiteks, ikka väääääga ilus, ja, teiseks, mõningad vahvad traditsioonid on seal tekkinud, n.ö. rännaku lõpetamiseks:)

Ei oska nii lühidalt siiski kirja neid asju panna, elamused saab siiski igaüks ise kohale minnes, aga...hirmutada ei ole küll millegagi, minu jaoks oli see reis sada korda rohke, kui üldse oodata oskasin, eelkõige kohaliku rahva tohutult abivalmi ja sõbraliku suhtumise tõttu. Muidugi, inglise keelega sealkandis pole teha eriti midagi, kuid räägitud said kõik jutud, keegi eelpool mainis, et kui snu ei jätku, võetakse käest kinni ja viiakse kohale! Rahvas on tõesti v ä g a tore seal, nii rändajad kui kohalikud, loodus on väga mitmekesine, kõik on super, muud ei oskagi öelda!

seega, kes on mõelnud, minge kindlasti!

ja, kui küsida midagi, vastan heameelega!:)

tervitades:

Kikiemme

Aitüma vanaemale, vihjete eest, kuidas jalgu villidest säästa, kuigi, saapad on justkui testitud mitmeid kordi siin eestimaa peal ja tunduvad ok, ei tea ju iial, millal mingi aps teekonna pooleks lõikab, iga väiksemgi tarkus kulub marjaks!

http://mundicamino.com/ on tõesti väärt avastus, albergade nimekirjad ja rajalõikude värvilised profiilid talletatud, loodan tõesti, et kui ikka umbtotu pole, saab ehk ilma kaardita hakkama.

mis mul siin ikka lisada, pigem ootan veel mõnd selleaasta kogemust siit leida, jäänud on minekuni pisut üle nädala...;)

Et, täiesti ilustamata teekonda viitsisid kirjeldada:) Plaanitud matk hakkab järjest lähemale jõudma, ilmateade lubab meile ikka keskmiselt rohkemat vihma, seega kuluvad Su hoiatused vägagi marjaks! Kuna meie seltskonna viimased nädalad siin kodus saavad hirmus töised olema, resisime esimese osa Bilbaost siiski bussiga ja premeerime ennast paaripäevase puhkusega Santanderis, varakult bronnitud hostelis:)

Siis, pead ja jalad klaaritud, teele!...loen juhatusi hoolega ja, kui keegi viitsib veel kogemusi jagada, olen ette tänulik!

Siinkohal, veel üks küsimus, äkki saaks täpsemat juhatust alberque kohta, mis Santanderis, olen lugenud, et pidi teine üsna peidus olema seal linnamajade vahel, võtaks sealt ränduri passi.

Selle aasta oktoober on ka meil planeeritud siis tolle teekonna jaoks, vaikselt hakkab reisiärevus juba nüüd sisemust vaevama, seega loen siinseid sissekandeid väga hoolega. Eriti hoian pöialt vanaemale, soovin ette augustiks "Buen Camino" ja ootan siis huviga muljeid, kui Sa tagasi:) Endal plaan alustada Bilbaost, varakult juba piletidki sealtsamast edasi- tagasi ära võetud, soovitan soojalt varakult broneerida, vaid kolmandiku hinnaga saab kätte! Kogu teest planeerisime umbes 300 km läbida jalgsi, ülejäänu siis kas bussidega või, nagu siit lugeda, ka laeva kasutades. Oleksin ka tänulik iga vihje eest, et milline osa sellest teekonnast tasuks kindlasti läbida jalgsi, et võimalikult rohkem saada osa tolle kandi ilust.

igatahes, ette tänades:

Et, tasuks sellele imelisele saarele sõita Jõulude ajal, ise veetsin 2 nädalat seal justnimelt detsembrikuus, äralend oli täpselt Jõululaupäeval. Ilm võib üllatusi teha igal aastaajal ja igas maailmanurgas, meie sealoleku ajal olis 14-st päevast 12 igati päikest täis, seda ka põhjapool mägedes, levadamatkadel sai maika ja lühikese püksiga vägagi hakkama, ju peb vedamist ka olema!:) aga, just saabuvad Jõulud andsid sellele reisile eriliselt mõnusa maigu, kuna polnud mahti kohalikku ostukampaaniat ei raadiost ega tv-st kuulata, siis pääsesime kisast- kärast, nautisime vaid imekaunilt kujundatud Funchal`i, igaõhtuseid vabaõhukontserte, küll rahvamuusika ja kohalike staaridega, linn oli lõbusat melu täis, kõikjal mõnusad jõuluvabad rolleritel ja hobustega, ja, muidugi, igal aastal, 23.detsembril korraldatav Mercado- öö. Siis öö, mil kõik poed avatud, maalt tulnud talumehed igal pool oma puuviljalettidega ja floristid tuhandete lilleseadetega, kinkimas, muide, healmeelel ka keskealisele turistiprouale orhidee. Lausa ehmatav, eksole!:D Seega, et näha tõelist rõõmu saabuvate pühade üle, samas, imesumedas suveöös, kesklinna pargis, vastu Jõulupühi kuulata ööbikut laulmas. Selleks tuleb minna...Madeirale!:)

Et ei ole mingi lisakulu ju, pöörduda siinsete reisikorraldajate poole!:) täieliku üllatusena võite sealt saada vägagi soodsa pakkumise, kusjuures, pakkumine ise tehakse ju tasuta, alati on võimalus loobuda. Endal on kogemus Matkapunkti näol olemas, eelmise aasta novembris lendas tütar Austraaliasse, saime sealt kõige odavama variandi lendamiseks. Vaid reisikindlustust pakuvad nad Salva poolt, soovitan siiski pöörduda QBE-sse, seal hind oluliselt odavam. Lennufirmadest kasutati siis AirBalticù ja Malaisian Airlinesi lende...igati OK teenindus:)

Lisas tublisti optimismi, arvan, et iga sõit on omamoodi risk, ilma positiivse mõtlemiseta ei saagi:)