Rongiga Moskvast Vladivastokki

Natuke infot legendaarse Trans-Siberian-Expressi kohta:

Rong #2 väljub Moskvast Jaroslavli vaksalist igal paaritul kuupäeval kell 16.20. Sõit kestab kokku 150 tundi ehk üle kuue päeva.

Kui hakata sõitma esmaspäeval, siis Vladivastokki jõuab pühapäeva õhtul, kell 23.06

Piletite hinnad seisuga 19. jaanuar 2002: platskaart: 4339.- krooni kupee: 6807.- krooni

Lisainfo: http://www.transsib.ru/Eng/ Balti jaam infotelefon 6156851

Kolme aastaga on hind tõusnud üle kahe korra :( Kumba valida - kas platsi või kupeed? Kas selline hinnavahe tasub end kupee puhul ära?

Kui hind on rublades, siis suhe keskmisse palka on ligikaudu sama mis nõukogude ajal, meid petab vaid suurem arv. Kuni Krasnojarskini on igavavõitu, metsad, stepid ja soolakud. Ka Uuralid ei jäta veel õiget muljet. Pärast Krasnojarskit muutub maastik järsult. Mäed, jõed, orud, siberivene eksootika jaamades. Ise peatusin 5 päeva Irkutskis, 2 Habarovskis ja 5 Vladivostokis, tagasiteel sundpäeva (kuna jäin Tomskis rongist maha)ka Sverdlovskis. Tagasisõit tüütab küll ära aga seda hüvitab see, kui kohad öösiti ei kattu. Käisin seal aga nõukogude ajal, uuema aja kohta ei oska midagi öelda. Tuttav teadis küll rääkida, et üldiselt pole külades midagi silmatorkavat muutunud, vaid kaupa on rohkem. Ja vältida tuleb mustlasi, petavad isegi siis, kui nende poole ei vaata. Esimest korda sinnasattunul on see reis kindlasti huvitav. Ka elu on kohapeal meie omaga võrreldes odavam.

Kaks aastat hiljem on Balti jaama infotelefon 6156850 ja tingimused järgmised:

Moskva-Vladivostok Kolm rongi läheb:

  1. 6:35 Moskvast, teel 190 tundi, K, N, R, L platskaart 2600.- kr kupee u. 4000.- kr luks u. 8000.- kr

  2. 17:06 Moskvast, teel 149 tundi, paaritutel kuupäevadel platskaart 4200.- kr kupee u. 7000.- kr luks u. 14000.- kr

  3. 00:35 Moskvast, teel 176 tundi (unustasin päevad ära :( ) platskaart 2800.- kr kupee u. 4400.- kr luks u. 9000.-

Moskva-Peking Tädil pole hindu, aga kaks rongi läheb:

  1. 22:57 Moskvast, kohal 14:31, 132 tundi, teisipäeviti
  2. 23:53 Moskvast, kohal 5:20, 145 tundi, reedeti

Pilet tuleb osta Moskvast, hea kui tuttavad välja ostaksid.

Üks linnuke siristas kuskil et Moskva-Pekingi hind on jube odavaks läinud, kupees 2100 kr ja sviidis 3400 kr., aga see on kontrollimata info.

Kes teab rohkem?

Kas tee peal saab suvaliselt peatuda? Miks hea, et tuttavad välja ostaksid?

Moskva-Pekingi kohta ei tea, aga Pekingist alates on koht kupees (st oli aprillis) u 250 dollarit, nii et märksa rohkem kui 2100 eek. Samas arvatavasti Moskvast ostes on sutsu odavam. Ostmiskoha kohta veel seda, et millegipärast neile rongidele tõepoolest mitte kuskilt muljalt pileteid osta ei saa kui algjaamast. Nt kogu Hiinas ei saa seda rongipiletit mujalt osta kui kahest väikesest büroost Pekingis. Suurim probleem tekib aga sellest, et need pagana rongid on pidevalt väljamüüdud ja st et peaks nagu paar kuud enne Moskvas (või Pekingis) piletit ostmas käima st tõepoolest on hea, kui tuttavad pileti ette ära ostaksid. Kui tee peal peatuda tahetakse, siis on igatahes mõttekam osta piletid jaamast jaama. Nt Moskvast Irkutskisse käib märksa rohkem ronge kui Moskvast Pekingisse (st kergem pileteid saada). Ja kohalikes rongides on ka platskartnõi olemas, mis on tunduvalt odavam.

Kust saab osta Moskva-Peking rongi pileteid missugusest jaamast .soov minna rongi reisile.

KAs te julgeksite venemaal platskaardiga sõita? kuigi omal ajal sa sõidetud küll ja küll

Platskaarti ei soovita. Suvel on väga palav ja haiseb, samuti haised sa ise. Platskaart sobib vaid lühikeste otste jaoks. Piisab 4-sest kupeest. Igatahes tasub selle lisamaksu ära. Mul oli kurb kogemus Irkutskist Habarovskisse platskaardiga suvel sõita - jubedus. Jahutust polnud, aknad lahti ei käinud, tuli katsuda kupeevagunites vahekäigus avatud aknaid tabada. Kuid sealtki aeti võõrad välja, kui vahele jäid.

Eestis ametlikult keegi Moskva - Peking liinile pileteid ei müü. Odavaim võimalus on siiani kasutada tuttavaid Venemaal. Piletid müügil kõigis Moskva suuremates raudteejaamades. Hetkel on endal susisemas tehing ühe pisikese venekeelse bürooga Tallinnas, kes oma tutvusi Moskvas ära kasutades aidata üritab. Homme, kui tehing tehtud võin siingi infot jagada.

Keegi eestlastest ei ole minemas sama teed nr. 20 rongiga 21. või 28. juulil? Sõltuvalt homsest lahendusest oleme ise ühel neist kuupäevadest startimas Pekingi poole.

Kogu muu info ikka vanas heas kohas: http://www.seat61.com/Trans-Siberian.htm

Kas on kellelgi värskemaid uudiseid hindade kohta Trans-Siberian liinil? Eelmises postituses antud link on muidu väga hea ja informatiivne, aga seal näidatud hinnad tunduvad halenaljakalt madalad. Samas lehe lõpus on /last update 5 july 2006/

Kõik hinnad on õiged seal.

Tere, on soov s6ita jaanuaris rongiga Moskvast Pekingisse. Mitte kasutades Trans Siberian'i ja arvestades rahakoti tyhjust :)))

olen ringi vaadanud netis ning kuna ise elan v2lismaal ning mu venekeele oskus on suht nadi, siis olen sattunud ainult turistidele m6eldud hirmkallite piletite otsa, pluss piletite hankimine v2ljaspoolt venemaad on suht keerukas, kui just ei taha maksta turismifirmadele.

Kas on kellelgi sugulast v6i s6pra venemaal, kes aitaks muretseda taskukohast rongipiletit?

Minu mäletamist mööda sai Venemaal rongipileteid lunastada vaid passi ettenäitamisel. Või teab keegi, et teistmoodi võib ka? Ronge on põhimõtteliselt võimalik ka hääletada. Siberis õnnestus kaks korda kontrolörid jaamas ära rääkida. Kaubarongide ja postivagunitega see paraku ei toiminud. Samal aja toimuva terrorismivastase kampaania tõttu, olid vedurijuhid ära hirmutatud. Kui vene keelt ei räägi, on muidugi hulga raskem. Lääne inimest nähakse kui suurt rahakotti. Ei saa pahaks panna, tavaliselt Venemaale sattuvad lääne inimesed seda ongi, seetõttu neid nööritaksegi. Soovitan leida endale vene keelt kõnelev reisikaaslane. Kui muidu kedagi ei tunne, on hea võimalus sõbraks saada siin: http://community.livejournal.com/ru_autostop/ kirjuta foorumisse oma lugu inglise keeles, äkki leiad mõne seiklushimulise kakskeelse, kes sind aidata saaks. Või saad muidu nõu Venemaal reisimiseks - Venemaa ületamiseks. See on küll hääletajate foorum, kuid tihti leiab seal rongi ja teisi low-budget võimalusi otsivate inimeste postitusi. Hääletajad on sõbralik ja abivalmis rahvas, sest neidki on tihti aidatud. Endal on kavas Hiina häälega jõuda. Kas keegi Hiina viisast midagi teab? Kui palju maksab, mis tingimustel antakse, kui kaua tehakse? Kui kauaks tehakse?

Tere tahaks minna kevade poole Siberisse Paikali äärte.Kas oleks keeki kes tahaks veel punti tulla ja äkki keeki teab kuidas saaks Venemaalt otavalt piletid juba ette ära osta.Või on siin keeki kes vahendab,paltijaamast uurisin sealt öeldi kohutav hind.9800.- etasi ja takasi ma olen kintel ,et kui kohapealt keeki piletid ostab on poole odavam.Äkki keeki on kursis.

Sõita saab Sankt-Peterburgist ja Moskvast. Kohapeal piletid on loomulikult odavamad, kuid need tuleb ette tellida. Hea oleks kui oleks oma venelane, kes selle töö ära teeb. Võib ka jupiti sõita nende rongidega, kus vabu kohti. Neid ikka leidub, kuid pead ootamatult kuskil tunde peatuma ja ootama. Kuni ööpäevaks võib kasutada platskaarti, pikemaks ajaks kindlasti kupeed. Arukas oleks Moskva-Tõnda rongiga sõita Põhja Baikali äärde ja sealt tulla Irkutski peale. On ka selline võimalus, et valida mõni tagasihoidlikum koht ja sealt kohalikuga sihtkohta katsetada. Kuid pikalt linnaliini rongidega pole mõtet sõita, liiga aeglased kokkuvõttes. Neid saab kasutada vaid mõne vahe katmiseks. Samuti sobiks siis ka bussid. Nendegi hinnad on talutavad.

TERE! tekkis selline küsimus, et kas tuleb väga suur hinnavahe ühe jutiga moskva-vladivostok liini piletil ja selle sama lõigu jupitamisel...ntx, et peatud pea kõigis suurimais/huvitavamais kohtades ja ostad sealt järgmisesse. oh, keeruline sõnastus. loodan, et saite aru, mida mõtlesin

M

Teadmiseks, et kui veel mõni aeg tagasi sai netiteel osta pileteid rongisõiduks Venemaal - näiteks http://www.ticket.rzd.ru/ või tutu.ru (mitmed kommentaatorid on siin sellisest võimalusest kirjutanud), siis hiljuti on vist selline võimalus välismaalaste krediitkaartidele suletud. Väidetavalt raha konventeerimise vms põhjusel.

Narr lugu küll, arvestades, et Moskva Irkutsk kupeepileti annaks netist osta 10 410.- RBL = 3750.- EEK, aga GoRail müüb sama piletit Balti jaamast 6544.- EEKu. Seega tasub piletiostuks endiselt oma Venemaa tuttavaid kasutada.

Samas on leheküljed head vaatamaks kas ja kuipalju rongides veel vabu kohti saadaval on.