Rongiga Ungarisse Szigetile?

Tere,

plaanis sel suvel külastada Ungaris Szigeti festivali, aga pole õrna aimugi, kas ja kuidas oleks võimalik sinna rongiga pääseda. Seda tean, et Eestist otse kindlasti mitte, aga kus on Eestile kõige lähem koht, kust rongiga saaks?

Varssavist saab, Prahast ka.....põhimõtteliselt ka Moskvast, aga mõttetult tülikas. Tegelt oleks kõige lihtsam ja arvatavasti ka samast hinnaklassist lennata Tallinn-Praha-Budapest ja sealt kohaliku rongiga edasi...

Mina olen rongiga läinud Budapesti. Aga jah, alates Varssavist. On võimalik ka minna rongiga Valga- edasi taksoga Valka rongijaama- Riia-Riia Kaunas-Kaunas Varssavi jne. Riiast Leetu käis vist paarkorda nädalas. Üldiselt võid turismiinfost uurida.

Hoi,

On endalgi juhtutud mõned korrad rongidega szigetile sõitu. Põhimõtteliselt pead jõudma mingi nipiga Varssavisse. Kõige efektiivsem ajalises mõttes oleks buss (eurolines?), reisikummalisuste suhtes aga ennem nimetatud riia-varssavi rong. Õigemini kaks rongi. Piiril tuleb vene-stiilis rongist istuda (või õigem öelda hüsteeriliselt joosta) teisele poola-stiilis rongile. Sellel rongil oli halb omadus jääda hiljaks mõned tunnid, mistõttu tasub alati kontrollida, millal läheb selle päeva rong varssavist budapesti ja kas ajaline venimine sinna mahub.

Kui varssavis otse-budapesti rongile saamine ebaõnnestub, siis on vahva alternatiiv hüpata krakowi (öö)rongile, saab päevläbi toredas linnas ringi tatsata ja õhtul krakow-budapest öörongile. See on selline kummaline rong, kus pidevalt käiakse kupees lugematute piirikontrollide tõttu ja valvsus kaob, mistõttu tegutsevad ka vargad.

Kuna kõik rongid sõidavad öösiti, siis krakowi lõpuks võib isiklik hügieen (või selle puudumine) muutuda häirivaks :) aga muidu päris väsitav ja lõbus viis szigetile saamiseks.

Kas oskate umbkaudu rongipileti hinda prognoosida?