Ryanair´ga Tallinn-London-Malaga ja sealt edasi Portugal Algarve

Tere.

Tänu Ryanair`i lennujaama vahetusele Londonis tekkis hea variant ühe päevaga lennata Tallinn-Stansted-Malaga..Sealt plaan edasi liikuda marsruudil Malaga-Faro/Albufeira. Farost kolmapäeviti jõuab lõunase lennuga ilusti Stanstedi ja sealt õhtul edasi Tallinna lennule.

Trip algab aprilli keskel ja kestab 10 päeva. Kõik on mehed vanuses 27-35. 5 päeva peatume Malaga kandis ja seejärel suund Portugali.

  1. Kuidas liikuda Malagast Farosse? Kas saab rendiauto võtta Malagast ja jätta Farosse? Ilmselt teeks rahaliselt sama välja, kui liikuda Malaga-Sevilla-Faro bussiga neljakesi ( ei tahaks bussiga loksuda).

  2. Kus peatuda Portugalis, Faro või Albufeira? Faro kaudu lendame tagasi nagunii ja viimane öö lennujaama lähedal on bronnitud.

Tänud asjalike vihjete eest kõigile ette ära!

Rendiautoga saab küll, ainult et auto jätmise eest teise riiki tuleb lisasumma tasuda.

Mis puudutab aga Faro versus Albufeira, siis selle peate ikka ise lahendama. Ehk nagu öeldakse- kellele meeldib tütar kellele aga ema. Albufeiras algab hooaeg arvatavasti peale munadepühi, sinnamaani on seal suht kõle ja tühi olla. Baarid-restod suures enamuses kinni.

Faro versus Albufeira

Bussiga Malaga-Faro( www.alsa.es ) andmetel 4-le 160-180 eur. Päevaks rendikas täiskaskoga teeks ilmselt suht sama välja( 450 km + auto jätmine Farosse. Võibolla tõesti aprilli keskpaik on Albufeira veel välja surnud ja peaks Faro valima...

Kas Helsinkist Finnairiga parem ei ole? Neli inimest 14.04 maksis 1100€.
Kui auto tahate Farosse jätta, siis tuleb rentida suure firma auto, väiksed vaevalt sellist teenust pakuvad.
Kui juba Malagas olete, siis käige ära ka Gibraltaril. 100 km tuleb juurde aga saab öelda Tehtud. Sevillas võiks ka ringi käia, tasub vaatamist. Kuna päev on õhtus, siis ööbimine TRH Alcora hotellis, 65€ öö. Väga vinge hotell.Järgmine hommik Portugali. Maitse asi kuhu minna aga 20.aprillil 2012 oli Albufeira küll rahvast täis. Edasi läänerannik koos Euroopa edelapoolseima tipuga jne.

Meil õnnestus eelmisel aastal väga odavalt paika saada marsruut Turu-Malaga ja tagasi Faro- Stokk-Tallinn Ryanairiga. ( ms ringi pileti hinnaks atuli u 140 EUR ) Kas Gadiz , Sevilla, Cordoba, Granada, Huelva pole siis huvitavad? Kuna sõitsime ratastega ringi, siis nt Tavira osutus vägagi huvitavaks ( eriti kämp saarel ). Aga Hispaanias/Portugalis on mulraudteele` vaid kiidusõnu
Üllatav tähelepanek oli et 1-tärni hotellid nii Malaga kui Sevilla südalinnad olid väga heal tasemel ! Eelarvamused maha!