Viimased kommentaarid

Neid mangosid saab vabalt Portugalist, Hispaaniast ja Itaaliast kaasa võtta, seal on need suht sama head

Kas Jordaania viisa saab siis lihtsalt piiril, kusagil saatkonnas ei pea seda ajama? Vaatan siin neid Ryanairi lende Vilniusest Ammani, hinnaks 40 eurot edasi-tagasi, tekkis väike huvi

Diskussioon on tekkinud tegelikkuses ju et erinevad inimesed väärtustavad erinevaid asju reisimise juures. Artikli kirjutaja väärtustab reisi kui protsessi, kui teenust, mugavust. Vastaspool aga sihtkoha võlusid, lendamine on lihtsalt punktist A punkti B jõudmine. Sama toimub ju ka igapäevaelus- osad ostavad omale auto, väärtustades rohkem auto omadusi, teised aga näevad autos pelgalt transpordivahendit saamaks punktist A punkti B.  Teine asi on see, et artiklist tundub, et tegemist on pelgalt nn. tööreisidega. Vaevalt et keegi puhkusereisidena nõnda palju aastas lendab. Kui sul on töö, kus palju lendamist, siis saad reisikulud ka ilusti ettevõtluskuludesse lükata ja lõppkokkuvõttes polegi asi nii müstiline. Muidugi need lennud ei saa sellisel juhul olla pelgalt Tallinn-Frankfurt-Vilnius, vaid jah pigem teistele kontinentidele

Teine teema on see, et ma pole kordagi kohanud Portugalis, ega ka Hispaanias, hotellipoliitikat kus letitöötaja saab pakkuda vähemalt sama hinda kui seda on booking.com-s. Jah, tal on alati õigus pakkuda 10-20% soodustust letihinnast ja see on ka kõik. Kui on hotellil väike täituvus, siis on juba hotelli marketingi pool vastavad hinnamuutused letti informeerinud

Väike info booking.com ja muude odavaimate vahendajate kohta. Olen töötanud aastaid tagasi Portugalis hotellides ja hotellipoliitika oli alati selline- kus polnud tubade kohta mingit eellubadust antud, siis parimad toad said need kes rohkem maksid. Alati jäeti umbes 5 premium-tuba letimüüki ja need müüdi õhtu jooksul letihindadega. Kes bronnis booking.com kaudu näiteks sai alati kõige halvema toa- tavaliselt kas siis hoovivaatega tuba, mürarikas jne.

Ausalt öeldes on Argentiga ka praegu väga heitlik. Lõuna-Ameerikas on hetkel aktiivne rahutuste aeg

Brasiilias on samuti omavastutus, oli mingi 600 eurot, ja seetõttu jäi meil omal ajal auto rentimata

Täna olin just Milanost Eestisse tulemas. Kõik oli ok ja tore kuni jõudsin lennujaamas Tallinna lennu väravani... Selline hall mass mis seal näha oli seismas, oli väga kurb. Inimesed närvilised, omakasupüüdlikud, mängivad meelega lolli, ei vabanda jne. Väga kurb

Huvi pärast sai Eesti Avisest küsitud pakkumist Sardiiniasse. 

Ja samuti selline vastus-

"Rendihinnas sisalduv avarii-ja varguskindlustus katab kõik autoga juhtuvad vigastused (kriimud, mõlgid). Kindlustus ei kata auto katust,põhja, klaase ja rehve. Klaasikindlustust saab eraldi juurde osta rendikontorist -10€/päevas."

Tekkis küsimus et kas Sardiinias üldse on autorendifirmat mis pakuks täiskaskot iga juhtumi kohta 0 omavastutusega, kus oleks kaitstud kogu auto, k.a. katus, põhi ja rehvid? Või ongi ainus variant mujalt eraldi võtta rendiauto täiskasko, kus kõik need välistused on kaitstud?

Nojah, mul tuli Sardinyalt selline e-mail vastuseks- "thank you for your email,
no I am sorry, we currently do not have any total coverage"

Sardinya autorendist tuleb selline vastus. On kellegil kogemus selliste renditingimustega? Päringule, et kas saaks total coverage`i, tuleb vastus et neil polegi.


Price includes:
unlimited mileage,
SuperCasco ( car protection against damages),
Supertheft ( car protection against theft and fire),
second driver for free,
taxes and VAT 22%.

Please Note that damages to the roof, hood open, interiors,windscreen wipers, tires, rims, wheels cover, muffler, silencer, oil, shock absorber, fuel tank are always excluded from the car protection damages. Are also excluded (for all vehicles) all damages caused by vegetation.

Tegelt päris kurb ja mõtlemapanev et meil pole reede õhtul peale Helsingi ühtegi lendu

Eesti tänapäevase lennunduse suurim viga oli omal ajal lätlaste pakkumisest keeldumine. Oleks saanud ehk mõned tähtsamad otseliinid toimima jätta ja ülejäänud kohtadesse oleks saanud juba Riiast, Riiga aga omakorda nn. täistunni ekspressiga. 

Miks sa varustuse siit kaasa võtad? Viimased 3 aastat käinud Alpides ja alati mäelt varustuse võtnud. On ju arusaadav et igasugune lisapagas maksab hullu hinda ja ma pole profisportlane, et mul peab kindlasti enda järgi laud olema

Milline on miinimum eelarve 3 nädalase reisi jaoks BA-Bariloche-El Calafete-Ushuaia-BA, söögid-majutus ei midagi erilist?

Norsu, kuidas sa siis nii suutsid mu tekstist välja lugeda? :)  Palgad Eestis tõusevad eelkõige seetõttu, et puudub lihtsalt tööjõud. Töötus on madal, tööhõive kõrge. Samas tõusevad lihttööde tegijate palgad vähem kui kvalifitseeritud töötajate palgad. Kuid ikkagi on Eestis palgad 1,5-2 korda madalamad kui näiteks Hispaanias, kus miinimumpalk vist 800 euro ringi. Mis on aga Hispaania puhul "imelik" on see, et neil on siiani kõrge tööpuudus. Hispaanias on vastupidine olukord meile- töötus kõrge, rahvast palju, ja ikka on kõrgem palk neil kui meil. Kui neil poleks ametiühinguid ja riigi poolt kehtestatud miinimumpalka, siis nende palgad oleksid vabaturu tingimustel madalamad kui meil. Aga ei ole. 

Ehk et meil tõusevad palgad tänu sellele, meil on rahvast vähe, Lääne-Euroopas aga tänu ametiühingule ja ühiskondlikule kokkuleppele.

Norsu, mitte ükski ettevõtja, ka isegi mitte jõukas Lääne maailmas ei tõsta palka pelgalt selle tõttu et majandus on arenenud. Kaota neis riikides ära ametiühingud ja miinimumpalk ning siis vaata kuhu need palgad kukuvad kolinal. Palgatasemed paneb paika turu situatsioon, ehk palju on nõudlust ja pakkumist, ning ametiühingud ja riik miinimumpalga poliitikaga

Me võime naerda või nutta, aga läänemaailma kõrged palgad ongi ju saavutatud eelkõige just tänu ametiühingute jõulisele positsioonile ühiskonnas. 

Mingi hiinlaste bazar äkki? Muidu on Makro, aga sinna ei saa sisse minu teada kui pole kliendikaarti ja selle saad kui oled ettevõte

Üks asi veel selle ravikindlustusega. Kindlustusseltse ajab nn. harja punaseks 2 riiki, kus suure tõenäosusega valitakse kliendi transport Eestisse. Need on Tai ja Türgi. Nendes riikides on med.asutused julmalt ära kasutamas turiste. Kui nad saavad teada, et tegu on turistiga, kel on reisikindlustus, siis suure tõenäosusega tulevad kohe mitmekordsed arved. Olen kuulnud et mingi täiesti tühise ülevaatuse eest küsitakse  a la 700 eurot. Seepärast ka kindlustustel punkt et võid tasuda kõiki arveid kuni 1000 eurot ja üle selle tuleb konsulteerida kindlustusega. Ses suhtes on need pettused laiaulatuslikud. Ja eks seetõttu ka Swedbanki kindlustus läbi SOS-i ka keeldus kohapealset arvet tasumast.

Alto da Colina apartmenthotelli julgen soovitada. Paraiso da Balaia on suurte apartmentidega. Oura Praia Hotel.

Minu hääl läheb ka Lissaboni loomaaiale. Veeparkidest ka Algarves asuvad Slide & Splash, Aquashow, Aqualand