Viimased kommentaarid

Huvi pärast sai Eesti Avisest küsitud pakkumist Sardiiniasse. 

Ja samuti selline vastus-

"Rendihinnas sisalduv avarii-ja varguskindlustus katab kõik autoga juhtuvad vigastused (kriimud, mõlgid). Kindlustus ei kata auto katust,põhja, klaase ja rehve. Klaasikindlustust saab eraldi juurde osta rendikontorist -10€/päevas."

Tekkis küsimus et kas Sardiinias üldse on autorendifirmat mis pakuks täiskaskot iga juhtumi kohta 0 omavastutusega, kus oleks kaitstud kogu auto, k.a. katus, põhi ja rehvid? Või ongi ainus variant mujalt eraldi võtta rendiauto täiskasko, kus kõik need välistused on kaitstud?

Nojah, mul tuli Sardinyalt selline e-mail vastuseks- "thank you for your email,
no I am sorry, we currently do not have any total coverage"

Sardinya autorendist tuleb selline vastus. On kellegil kogemus selliste renditingimustega? Päringule, et kas saaks total coverage`i, tuleb vastus et neil polegi.


Price includes:
unlimited mileage,
SuperCasco ( car protection against damages),
Supertheft ( car protection against theft and fire),
second driver for free,
taxes and VAT 22%.

Please Note that damages to the roof, hood open, interiors,windscreen wipers, tires, rims, wheels cover, muffler, silencer, oil, shock absorber, fuel tank are always excluded from the car protection damages. Are also excluded (for all vehicles) all damages caused by vegetation.

Tegelt päris kurb ja mõtlemapanev et meil pole reede õhtul peale Helsingi ühtegi lendu

Eesti tänapäevase lennunduse suurim viga oli omal ajal lätlaste pakkumisest keeldumine. Oleks saanud ehk mõned tähtsamad otseliinid toimima jätta ja ülejäänud kohtadesse oleks saanud juba Riiast, Riiga aga omakorda nn. täistunni ekspressiga. 

Miks sa varustuse siit kaasa võtad? Viimased 3 aastat käinud Alpides ja alati mäelt varustuse võtnud. On ju arusaadav et igasugune lisapagas maksab hullu hinda ja ma pole profisportlane, et mul peab kindlasti enda järgi laud olema

Milline on miinimum eelarve 3 nädalase reisi jaoks BA-Bariloche-El Calafete-Ushuaia-BA, söögid-majutus ei midagi erilist?

Norsu, kuidas sa siis nii suutsid mu tekstist välja lugeda? :)  Palgad Eestis tõusevad eelkõige seetõttu, et puudub lihtsalt tööjõud. Töötus on madal, tööhõive kõrge. Samas tõusevad lihttööde tegijate palgad vähem kui kvalifitseeritud töötajate palgad. Kuid ikkagi on Eestis palgad 1,5-2 korda madalamad kui näiteks Hispaanias, kus miinimumpalk vist 800 euro ringi. Mis on aga Hispaania puhul "imelik" on see, et neil on siiani kõrge tööpuudus. Hispaanias on vastupidine olukord meile- töötus kõrge, rahvast palju, ja ikka on kõrgem palk neil kui meil. Kui neil poleks ametiühinguid ja riigi poolt kehtestatud miinimumpalka, siis nende palgad oleksid vabaturu tingimustel madalamad kui meil. Aga ei ole. 

Ehk et meil tõusevad palgad tänu sellele, meil on rahvast vähe, Lääne-Euroopas aga tänu ametiühingule ja ühiskondlikule kokkuleppele.

Norsu, mitte ükski ettevõtja, ka isegi mitte jõukas Lääne maailmas ei tõsta palka pelgalt selle tõttu et majandus on arenenud. Kaota neis riikides ära ametiühingud ja miinimumpalk ning siis vaata kuhu need palgad kukuvad kolinal. Palgatasemed paneb paika turu situatsioon, ehk palju on nõudlust ja pakkumist, ning ametiühingud ja riik miinimumpalga poliitikaga

Me võime naerda või nutta, aga läänemaailma kõrged palgad ongi ju saavutatud eelkõige just tänu ametiühingute jõulisele positsioonile ühiskonnas. 

Mingi hiinlaste bazar äkki? Muidu on Makro, aga sinna ei saa sisse minu teada kui pole kliendikaarti ja selle saad kui oled ettevõte

Üks asi veel selle ravikindlustusega. Kindlustusseltse ajab nn. harja punaseks 2 riiki, kus suure tõenäosusega valitakse kliendi transport Eestisse. Need on Tai ja Türgi. Nendes riikides on med.asutused julmalt ära kasutamas turiste. Kui nad saavad teada, et tegu on turistiga, kel on reisikindlustus, siis suure tõenäosusega tulevad kohe mitmekordsed arved. Olen kuulnud et mingi täiesti tühise ülevaatuse eest küsitakse  a la 700 eurot. Seepärast ka kindlustustel punkt et võid tasuda kõiki arveid kuni 1000 eurot ja üle selle tuleb konsulteerida kindlustusega. Ses suhtes on need pettused laiaulatuslikud. Ja eks seetõttu ka Swedbanki kindlustus läbi SOS-i ka keeldus kohapealset arvet tasumast.

Alto da Colina apartmenthotelli julgen soovitada. Paraiso da Balaia on suurte apartmentidega. Oura Praia Hotel.

Minu hääl läheb ka Lissaboni loomaaiale. Veeparkidest ka Algarves asuvad Slide & Splash, Aquashow, Aqualand

Täpsemalt ei taha kirjutada kus piirkonnas Algarves? Lääne pool, keskel või hoopis Hispaania piir lähedal? Sisemaal või ookeani ääres? Hotell või villa? Linnas või hõredama asustusega kohas?

Eri lennufirmade äpid check-in-i tegemiseks.

Google Maps- offline kaardid

Kindlustuspettusega on üldjuhul nii, et peale seda pole eriti võimalik kindlustada ka. Kindlustusseltsid jagavad infot üksteisega

Miks portugallane ehitab oma elamised ilma soojustuseta on sellepärast, et suveaega on tunduvalt rohkem kui külma aega. Seetõttu on ka enamjaolt majades kivipõrandad ja aknaruutudes õhuaugud ventilatsiooniaukudeks. Suvel 4-5 kuud järjest 30+ kraadiga oleks sellistes elamistes piin olla. Kes vähe jõukam on omale õhukonditsioneeri ostnud, et siis aidata leevendada talvel külmakraade ja suvel tapvat kuumust. Talvel kusjuures kõige problemaatilisem on siis kui on vihmane ja niiske periood, mis siis teeb elamised eriti niiskeks ja külmaks. Tõsi maikuus nüüd enam ei tohiks sellega eriti probleem olla, temperatuur peaks üldjhul 20 kraadi ringi ikka olema. T-särgiga siiski tõesti ehk ei ole piisav siseruumes olla.

Soovitaks Douro jõe orgu külastada. Nad on seal pannud sõitma vanakooli auruveduri ja lisaks saab ka jõepraamiga sõita.

Rannad on Portos suht koledad, eriti Matosinhos. Soovitaks pigem Sao Bentost võtta rong Espinhosse

Ma olen elanud Portugalis 6 aastat. Neist 5 Algarves. Portugal on tore koht, aga Algarvesse ma enam elama ei läheks. Kui siis ainult Lissaboni, sest nn. "elu" toimub ainult Lissabonis, mõningate mööndustega ka Portos. Ülejäänud kohad on toredad, aga millestki peab ka elama ja tööd on mujal kui Lissabonis päris keeruline leida

No ma ei tea, 5 aastat seal elanuna ma arvan et ikka tean nii mõndagi kohalikust elust. Algarves tean ainult 1 eestlaste äritegemise proovi ja see oli nn. Maias Munk oma mandlitega, mis kahjuks kohalike ja turistide leiguse tõttu sulges umbes 6 kuu pärast uksed. Eks omanikud võivad täpsemalt kirjeldada oma kogemusi kui lihtne on Portugalis ettevõtet asutada.
Portugalis võib öelda, et üldine elu on küll odavam, välja arvatud gaas, elekter ja kütus. Korterid on odavamad Algarves kindlasti kui Tallinnas. 80m2 2-toaline korter, koos ühisbasseini, garaazhikoha ja kinnise aiaga maksab umbes 100000 eurot. Tallinnas saad selle eest 40m2 heal juhul

Ei ole seal Portugalis kedagi kes bisnest eriti teeb, eriti Algarves. Seal elab üldse paar eestlast ainult. Ise elasin oma 5 aastat seal, enam mitte. Enamus on Lissabonis ja enamjaolt õppimas, ja ka Portos. Eks on mujal ka, nagu Aveiros, Coimbras jne. Aga vähe on eestlasi Portugalis.