Viimased kommentaarid

Olgem ausad viirus on sisse meile toodud. Kui kõik riiki sisenejad peaksid rangelt kinni 2 nädalast karantiininõuet, siis oleks me suure tõenäosusega viirusest vabad. Odavam oleks riik kuuks ajaks lukku panna kui siin seda agooniat pikendada. 

See, et tulevikus saavad ainult vaktsineeritud reisida tuleb nagunii. Ja see ei hakka enam sõltuma meist, ega meie valitsusest

Eks reisivad need, kel võimalik peale reisi 2 nädalat kodus veeta karantiinis, kel töö seda võimaldab

Taotlus peab olema ja uus krediidiotsus, siis saab. Ja kui nüüd miskit kaardiga juhtub, siis enam ühest päevast ei saa Visat, vaid tuleb Mastercard

Nüüd ju riik võimaldab saabumisel testimist

Soomes võib vangi minna kui ei täida karantiininõuet. 

Saksamaal on trahv või kuni 2 aastat vanglat, ja kui levitad veel viirust ka, siis kuni 5 aastat. Eestis vist ei järgne miskit? Ja meil siin viiruseeitajad räägivad, et meil on üleliigne reageering...

Kes te siin soovitate mitte seadusekuulekalt käituda (ja see pole siin foorumis ainus selline teema, vaata näiteks ka USA viisa teemat), siis mõelgem enne mida te siin postitate. Antud foorum on täiesti avalik, kõigile lugemiseks. Ei jäta ka foorumist ja portaalist just eriti head muljet kui sellised mõtteavaldused siin avalikult loetavad.

Kas Eestis majutusasutustel puudub kohustus edastada klientide andmed PPA-sse? Näiteks Portugalis on see kohustuslik

Minu arust poliitikud on ka rääkinud, et seekord proovitakse vähem kinni keerata ühiskonda, et rohkem proovitakse tuvastada kontaktid ja elimineerida.

See on muidugi tugev argument et kellegil kõik Rootsis elavad tuttavad on rahul oma valitsuse eelnevate otsustega. Mul jälle on kõik tuttavad rootslased oma valitsust kirumas. Pigem usuks ametlikke uuringuid, mis juunis andis tulemuse 45%.  Peaepidemoloog Tegnell on tunnistanud et on tehtud vigu ja alahinnatud viirust.

Arstide surma arvu tõin seetõttu et näidata viiruse ohtlikkust. Need arstid on surnud Covidi haigeid ravides, saades surma pelgalt haigetega kokkupuutudes. On veel mõni hullem viirus maailmas hetkel millel oleksid sellised tagajärjed? Lisan veel et Covidi vastu siiani ravi ja vaktsiin puudub, ehk reaalselt teisiti polegi võimalik end kaitsta kui end distantseeruda haigest. 

See, et ettevõtjad on igasuguste piirangute vastu on täiesti arusaadav. Kapitalism on hetkel saamas pauku. Me küll kirume sotsialismi, kuid ilma riigipoolsete abita oleks majandused praeguseks kummuli. 

Surmade aktsepteerimine ongi valikute koht. Rootsi läks teist teed, sai kordades suurema suremuse. Alguses oldi rahul valitsuse poliitikaga, arvati et saadakse immuunsus. Nüüd aga enam mitte nii väga kui surmade arv on üle talutavuse piiri läinud. Lisaks ka paistab et loodetud immuunsus jääb kättesaamatuks. Praeguseks on juba ka otsustajad omale tuhka pähe raputanud, et sai ikkagi vale otsus tehtud.

Raul, Sa ütled, et elamine ongi riskibisness. Jumal tänatud et maailmas on enamuses otsustajateks teise arvamusega inimesed. 

Raul, tegelt on mul suva, et Sul on teistsugune arvamus, ja niikaua kui Sa valitsuse poolt kehtestatud reegleid järgid ongi kõik ok. Kui aga Sa arvad, et kehtestatud reeglid on mõtetud ja ka vastavalt käitud, siis siin ka minu austus Su vastu lõpeb. Las otsustavad piirangute üle demokraatlikult valitud valitsus ja vastava pädevusega tervishoiuspetsialistid. Mulle ei meeldi ka paljud asjad siin maailmas, aga ma ei hakka seetõttu seadusi ja reegleid eirama. See ongi demokraatia

Juulikuu seisuga oli USA-s Covidi patsiente ravinud arste surnud Covidisse 600 ringis, Venemaal 500 ringis. Itaalias oli see arv aprillis 150.

Kuna siin eelpool on läinud teema ka vähe poliitiliseks, siis panen oma arvamuse. 

Kurb on näha, et ühiskonnas paljudel puudub austus oma riigi vastu. Riik, see olemegi ju meie. Seadused on selleks et ühiskond toimiks. Mis saab siis kui igaüks ise otsustab millist seadust ta järgib ja millisele vilistab? Anarhia. Kodanikuna on sul võimalus oma arvamust kehtivate seaduste üle avaldada valimistel. Ja kui sulle need seadused ei meeldi, siis sul on alati võimalus riigist lahkuda või siis anda järgmistel valimistel hääl neile kes sulle meelepärased on. Seadustele vilistamine ei ole lahendus ja peakski olema rangelt karistatav ja taunitav. 

Selles valguses on "koputamise" taunimine ausalt öeldes hämmastav. Mis saab olla taunitavat kui keegi annab teada kellegi seadusele vilistamisest? Ma saan aru kust see tuleb- 2. maailmasõja aegsest ja järgsest küüditamisest, kuid antud olukord on ju hoopis teine. Ma kordan, see on meie enda riik, keda me petame kui me tolereerime seadustele vilistamist. 

Siin käis läbi et sotsialism on jube halb jne. Kogu Lääne-Euroopas on sotsialistlik kapitalism. Viimased 20 aastat on meil juurutatud liberaalselt kapitalismi, mis rõhub individualismile. Siit ka see sotsiaalne ükskõiksus ühiskonnas. Sotsialism vastupidiselt seisab ühiskonna terviku, nõrgemate toimetuleku eest. Kahjuks on meil sotsialismist suudetud edukalt kujundada kui mingit koletist, kannatajaks tegelt tavainimene, töölisklass. Edukast ettevõtjast on see arusaadav, kes see ikka tahab rohkem makse maksta. Aga see selleks, poliitikas ongi igaühe enda valik keda ta toetab

Raul, aga Sa ju ise alavääristad oma väidetega samuti Covidit. Covid on nakkushaigus. Äkki ütled milline nakkushaigus veel nõnda tappev on? Ma kordan, arstid puutuvad haigetega kokku ja surevad selle tõttu. On veel mõni taoline haigus, viirus? Mis on Covidi probleem, miks ühiskond on niivõrd valuliselt reageerinud on ju see, et me ei tea antud viirusest mitte just eriti palju, puudub tõhus ravi ja vaktsiin. Eks ühiskond muutub jälle rahulikumaks kui on vaktsiin ja ravi välja töötatud. Teine asi on see, et ühiskond on hakanud väärtustama järjest rohkem inimelu. Suurriigil tõesti on ehk suva kas sureb 100 inimest rohkem või vähem, Eesti suurune riik nõnda ei saa suhtuda. Pealegi on Eestis reageering olnud tunduvalt tagasihoidlikum kui seda enamus maailmas.

Veidi kurb on näha siin Covidi alavääristamist. Mõelgem kui palju arste on surnud seetõttu, et Covidiga haigeid ravisid ja nende haigetega kokku puutusid. See viirus ei ole ainult vanuritele ohtlik.

Eilatiga on vist see teema et Iisrael maksis ka kõvasti peale lennufirmadele. Võib olla nad hetkel lihtsalt ei ole maksmas?

Sain tasuta lennud ümber tõsta septembri lõppu. Eks näis mis edasi saab

Päris julged osad siin. Ise küll ei pane mingeid dokumente ega raha seljakotti, olgu see kasvõi rauast. Sellised elutähtsad reisiasjad ikka keha ligidal hoida, kas siis püksitaskus või kõhukotis

Milline on olukord WHO-ga pandeemia suhtes, on juba lootust et kuulutatakse lõppenuks?

Ma just reisikindlustuse teemat silmas peangi, sest Eestis on pandeemia vist täielik välistus, ja ega ka teiste riiki kindlustused just paremad pole. Kuigi eks mingid variandid on, sest kindlustuse puhul on tähtis turu maht. 

Mäletan kunagi Portugalis elades sain 20 euro eest kuus nii liikluskindlustuse kui ka kasko, Eestis oleks ainult liikluskindlustuse saanud

Ok, vastab siis äkki veidi arusaadavamalt.

Kui sa leiad, et Eesti on liialt sotsialistlik sinu jaoks, siis läänelik Euroopa on veel sotsialistlikum oma varamaksude ja astmelise tulumaksuga. 

Kui selline sotsialistlikum mõtteviis on sinu jaoks liiast, nagu ka need maksud, siis peaksid vaatama ehk Ida-Euroopa riikide poole. Aasia oma odavusega ehk on ka ahvatlev, iseasi kuidas seal elada saaks pikaajaliselt. Kui oled "sahkerdaja" tüüp, siis arvatavasti oleks ka Aafrikas mõnus "sogases vees kala püüda". Lõuna-Ameerika on suht keeruline legaalseks elamiseks. Meie ühiskonnas populaarne USA oleks ka kindlasti atraktiivne oma american dream`iga ja kõigi võimaluste maana, kuid ka seal on varamaksud ja astmeline tulumaks.

Kas on midagi kuulda kaugel WHO on pandeemia olukorra lõpetamisega?

No aga mine Taisse, seal pidi pingevaba olema.