Sääsed

Kavatsen märtsis minna Goasse. Mis oleks kõige paremad sääsetõrjevahendid? Kas osta Eestist või saab kohapealt? Ma ei taha võtta malaaria tablette.

Et Goas sääsetõrjevahendeid väga palju müüdaks. Ikka Eestist kaasa, kusjuures ei tohi sääsetõrjevahendeid võtta käsipagasisse, seega tuleb need panna äraantavasse pagasisse. Sääsetõrjevahendite kaitse kestab tund, maksimum paar tundi. On olemas tõrjevahendid, mida saab lasta riietele ja need püsivad seal kuni riiete märjaks saamiseni või pesuni. Aga neid ei tohi lasta nahale, võivad tekitada(ja päris kindlasti tekitavad) nahaärrituse(omal kogemus olemas). Off sari on normaalne, aga ise pean paremks Autanit(saadaval apteekides, võib olla ka matkatarvete kauplustes. Ja siis pead veel moskiitovõrgu võtma, sest sääsed söövad just öösel ära, ka toas kus tundub, et sääski ei olegi.
Ah jaa, higistamine vähendab tõrjevahendi toimimise aega. Endal seesugune kogemus Amazonasest, päev ja pudel ning nagunii söid lõpuks ära. Aga kui Goas lihtsalt rannas päevitada, siis seal sääski ei ole, küll aga õhtuti-öösiti ning väljasõitudel loodusesse.

Kui sa jääd rannikule, siis ei ole sääskedega probleeme.

Kohapeal oli sääsetõrjevahendeid müügil küllalt, need olevatki paremad kui siin müügilolevad. Odomos oli vist selle nimi mida meie kasutasime õhtuti, päeval pole selleks küll vajadust. Ei mäleta, et mõni sääsk oleks meid hammustanud. Toas moskiitovõrku ei kasutanud, hüttides olid võrgud olemas.