Safir ****

Lähen 11.12 Hurgadasse Safir hotelli. Kas keegi oskab seda kohta (hotelli) kommenteerida?

Eelmisel aastal olime pere ja sõpradega Safiris.Hotellil on 2korpust,vahel on sõidutee.Meie olime kõrvalkorpuses,soovitan.Oma terass,vaikne,teed mis tahad,kedagi ei torgi.Lähed põhimajast läbi,on bassein,mererand,väike sadam.Merereisid soodsalt sealtsamast.Toidud maitsvad.Muidugi,kes läheb sinna hädaldama,ikka midagi negatiivset võib leida.Kes aga läheb puhkama,saab mõnusa puhkuse.Head reisi!

Tulin lapse ja emaga Safirist eelmisel pühapäeval. Olen 100% eelkõnelejaga nõus. Väga meeldis see, et olime kõrvalmajas ja jäime puutumata pidevast kottide kontrollist. Ainus miinus oli õhtul tuppa tungivad sääsed, aga peale sellelaadset märkust hotelli administratsioonile, sai see mure ka lahendatud. Soovitan soojalt. Olen Hilton Long Beachis ka peatunud ja näiteks asukoha poolest on Safir ikka märksa parem ning rand ka lähemal, 5 poundi ja taksoga saab linna. Hiltonis muidugi toiduvalik suurem ja rand pikem, aga muidu eriliselt paremaks seda hotelli ei pea.

Huvitav, mis peamaja on kallim kui kõrvalmaja? Millest hinnavahe?

Tundub, et peamaja toad on tiba uhkemad, a sellevõrra jälle vähem privaatsemad või makstakse tuppa kostva õhtuse meelelahutuse eest või selle eest, et sööma ja randa lühem maa.

Nujah, randa minekuks lühem maa on muidugi oluline.

Peamajas on muidu merevaade küll, aga meie olime esimesel korrusel ja sealt meri ei paistnud. Üldiselt meile Safir meeldis. Peamaja on selle poolest parem, et ei pea pidevalt hotellist välja minema ja üle tee jooksma, kui randa või sööma minna. Meie kottide vastu küll keegi turvadest huvi ei tundnud.

Peamaja sobib liikumispuudega tegelasele, keda võtab võhmale 2x söömas-rannas käimine.

liikumispuuet ei ole, siis võtke aga kõrvalmaja :). Peamajas tunned end rohkem valge inimesena, muud midagi. Rahulikule rannapuhkuse nautijale on see hotell sobiv. Õhtuti oli seal üsna vaikne, mingi programm oli baaris küll, aga see lõppes juba kell 11. Kui pidu tahate, tuleb linna minna, see on umbes pool tundi jalutamist. Jalutada on muidugi raske, sest taksod sõidavad järel ja tuututavad, üritavad kasvõi vägisi peale võtta.

Tere, kuidas on Safiri kohta viimased arvamused. Kas on jaanuaris seal olnuid? Üldiselt on seda hotelli kiidetud ja loota on, et siis midagi kehvema poole ei ole liikunud. Tänud ette!

Tulime Safirist mõned päevad tagasi. Kõrvalmaja - puhas, korralik, privaatne. Sitikaid-mutukaid ei näinud :) Tube koristati iga päev, toiduvalik oli piisav ja korralik. Oma rand, paadid küll läheduses, aga vesi puhas. Üks bassein, ilma soojenduseta. Jäime rahule!

Topi teemast vaatasin, et arvatavasti käisid Topiga nagu ka endal ees seisab. Seega sama asi ees ootamas täpselt. Kui võimalus pajata siin kui aega ja tahtmist on. Millele tasub selles hotellis tähelepanu pöörata ja millised on kogemused? Seega Topi suhtes võiks rahule jääda? Minek 02.03 ja 12 päeva.

Olime Safiris enne jõule 12 päeva, Top oli reisikorraldaja. Nii palju oli reisiesindajatega kokkupuudet, et olid vastas lennujaamas ning käisime 1. päeval infotunnis ja linnatuuril. Rohkem nendega enne äralennu päeva ei trehvanud, sest mõte oli mitte ekskurssida, vaid lihtsalt puhata. Saime toa peamaja paremasse tiiba, kuhu päike ei paista kunagi. Hirmus külm oli:). Õnneks saime ülejärgmisel päeval toa ära vahetada, vasakusse tiiba. Hotell ja liivarand väga puhas. Ujumiseks on suhteliselt pisike sopp, mis läheb üpris järsku sügavaks. Hotell on vaikses kohas, keset tühermaad:). Sakkala keskusesse u 20 minutit kõndi või taksoga 5 naela eest ja mitte mingil juhul rohkem. Plussiks on see,et kui on huvi paadireisi vastu, siis Safiri rannas on olemas paadisadam, kust lähevad reisid Giftunile ja El Gounasse. Sealtsamast saab ka osta kohalike käest merereise.

Lendudest niipalju, et need väljusid nii tulles kui minnes minutitäpsusega.

Käisime samuti TopToursiga, pikkus 7 päeva. Reisikorraldajatega kohtusime transfeeridel lennujaamast hotelli ja tagasi. Lisaks infotund linnas teisel päeval ning ekskursioonidel. Võtsime nende kaudu ainult Luxori reisi ja jäime super rahule. Päev oli küll suht tihe ning bussissõit väsitav, aga giid Marge oli professionaalne ja konkreetne. Meie ööbisime kõrvalmajas ehk siis hotellist üle tänava ca 30 m. Hinna sees hommiku-ja õhtusöök, lõunasööki sai osta hotelli restoranist või basseini äärest. Söögid maitsvad, lõpuks hakkasid korduma. Kõhuhädasid kellegil ei täheldanud. Personal abivalmis, aga see vist seal maal kõikjal nii :) Rand oli nagu eeskõnelejagi kirjutas, suht pisike, aga puhas. Lisaks sai ujuda basseinis, mille vesi oli minu meelest mere omast külmem. Otse rannast pakuti meresõite Giftunile ja EL Gounasse, 20 dollarit. Asukoht hea - linnakärast eemal, samas linna taksoga 5 kohalikku, bussiga 1 LE. Toad puhtad, koristati iga päev. Kui toas külm, saab ka konditsioneeri abil pisut sooja. Kottide vastu keegi huvi ei tundnud. Lisaks oli kõigil õhtutel ka baaris mingi programm, mis lõppes orienteeruvalt hiljemalt südaööks. Internet maksab hotellis 70 LE tund, linna internetikohvikus on 5 LE tund :) Ühesõnaga meie jäime hotelli ning ka reisikorraldajaga rahule!

Olime just perega Toptoursi vahendusel Safiris viis ööd. Ehkki olin eelnevate kommentaaride alusel just Safiri valinud, olime ikka valmis, et järsku pettume. Jäime aga vägagi rahule ja läheks ka tagasi (perepuhkuseks), ehkki jumala pärast - ma pole eales olnud mingi paketireisija. Ikka omal käel igale poole. Seekord oli aga teisiti.

Plussid:

*Ilus ja üsna suur basseiniga siseaed; puhas ja korras (aednikud ja koristajad töötasid pidevalt) *Rand mitte väga väike, samas on ka kaatrisõiduvõimalus (sukeldumised soovitan osta siiski Tiidult, tel. 20161824895 - väga hea kogemus!) *Väga hea ja sõbralik teenindus (ei mingit tippi) *Väga head õhtusöögid, head hommikusöögid *Hea asukoht linnast veidi väljas (saab vältida kogu seda Jolki-Palkit Sakkala keskuses:) *Kuna hotell ennast Vene turule ei positsioneeri, on seal vähe venelasi. Need, kes on, on viisakad ja vaiksemad ja oskavad vähemalt mingil määral võõrkeeli, ehk siis jätsid keskmisest Hurgada slaavi turistist märksa intelligensema mulje. Peamine klientuur oli meie sealoleku ajal Prantsusmaalt ja Saksamaalt koos eestlaste, mõnede lätlaste ja skandinaavlastega. Ehk siis rahulik ja mõnus õhkkond ilma klientide lärmita. *Lastega perele sobivad peamajas nii ülemised korrused kui ka vasaku tiiva 1. korruse toad. Pole küll päris 4 tärni (mõni uks on väsinud), aga puhas ja korras.

  • Ei mingit kottide kontrolli, kui nägu juba tuttav.

Miinused:

Õhtune aias toimuv musa ja tants, mis kestis meie ajal küll alati vaid kuni 10.30ni. Kui olla üle tee kõrvalmajas, siis seda ei kuule, aga võib kuulda hoopis liiklusmüra.

Isiklikult soovitaksin siiski veidi kallimat peamaja - kasvõi enesetunde pärast:)

Lisaks Hurgadas: Toptoursilt ostsime paketi, mida võiks nimetada "snorgeldamine beduiinidega". Ehk siis hommikul lahe dzhiibisafari läbi kõrbe ehedasse beduiinikülla (tõesti oli näha, et inimesed elavad seal pidevalt), väike kaamelisõit ja desert shopping; pärastlõunal snorgeldamine mere ääres. Täiesti OK hinna/kvaliteedi suhe. Toptoursi reisijuht Anneli (ehk A4, nagu keegi mainis:) oli väga tubli ja asjalik. Minu kiitus (ja ma olen ikka natuke maailmas ringi käinud:).

Lastega võib Hurgadas käia ka Sindbadi Aqua Parkis, mille pilet kohapealt ostes on 35/17 USD (täiskasvanu/laps), lõunasöök ja kõik joogid (ka alkohol) hinnas. Tõeline kitsh, aga suur ja väga lahe!:) Suur hulk torusid, lained jm atraktsioonid. Peab ainult vaatama, et lapsed ennast üleval torujärjekorras tuule käes märjalt ära ei külmeta (meil nii juhtus). Basseinid vähemalt sel päeval eriti soojad ei olnud. Toptours müüb sama asja veidi kallimalt.

Ka El Gouna on väga kena kunstlikult rajatud laguunidega suvituslinnake, kuhu taksoga saab 50 naela eest (tagasisõit on kallim). Tasub ringi käia, võtta kas kohalik paadituur (5-30 naela, sõltuvalt kas olete kohalikust hotellis või mujalt) või rentida ise 10 Hj paat ja sellega tunnike sulistada (40 USD/h). Lastel on nii ehk huvitavam - saavad ise roolida. Kogu mererand on surfareid ja lohesõitjaid täis.

Kokkuvõttes - kitsh ja 0% eheduskoefitsiendiga, aga väga nunnu:)

Luxor ja Kairo jäid pikkuse (lapsed kaasas) ja eestikeelsete või tasemel inglisekeelsete eksursioonide puudumisel ära. Baabadega koos higistamiseks ja lärmamiseks põrutan Jaltasse või Sotshi:)!

On keegi käinud lähiajal selles hotellis või on plaanis minna? Ise lähme dets alguses ja on hirm küll eesootava ees. Hotelli 4* ei lohuta kohe kuidagi kui tead mis seisus enamus hotelle tegelikult on. Kuidas on söögiga seal? Rand? Milliseid eksursioone saaks kindlasti kohalike käest osta? Linn lähedal? jnee. Nii, et kes käinud, rääkige oma kogemustest:))

No ehk loed eelneva kommentaari läbi - ei usu, et seal nüüd viie kuuga midagi dramaatiliselt muutunud on...

Ma lähen ka dets alguses Safiri. Samas olen 2x Egiptuses ja 3* ööbinud, et pole seal häda midagi, ega see enda elukoht ole, vaid ainult nädal ja sedagi öösiti. Söögid on kindlasti ok, sest ka kolmeste öhtusöögid on ikka väga rikkalikud olnud. Loomulikult ei ole Toptours kõige eest vastutav, ise peab ka oma õiguste eest seisma. Ma ei saa aru inimestest kes lähevad turismikale ja siis hädaldavad et rannas on ka venelased jne, no venemaa teadupärats on meeletu rahvaarvuga ja rikas riik, huvitav kas venelastel on õigus vaid Sotshis puhata või Kuldsetel Liivadel? Inimesed olge sallivamad ja teisse suhtutakse ka paremini.

Küsimus ei ole ju mitte venelastes ega üheski teises rahvuses iseenesest, vaid sellest, kuidas kriitiline mass selle rahvuse esindajaid ennast konkreetses kohas üleval peab. Kui suurem osa mingist grupist on lärmavad, joovad ning buffet'lauas trügivad tegelased, kes teiste ümberolijate soove millekski ei pea, siis võib ühtemoodi vastik olla nii eestlaste, venelaste, soomlaste, itaallaste kui brittide seltskond. Lihtsalt meie idanaabril on tulenevalt tugevast darvinistlikust sotsiaalsest kogemusest teatav eelsoodumus säärasele käitumisele ja palju sedalaadi inimesi saab tänu kasvanud tuludele oma puhkust välismaal veeta, mistõttu vaiksema ja rahulikuma inimese puhkus ei pruugi sealsamas kõrval alati nii väga puhkus olla...:)

Aga jah, matse on iga rahva seas ja pole eestlasedki kahjuks mingi erand, ehkki keskmine eesti turist on ehk veidi rahulikuma olemisega. (Kui kellelgi on teisi arvamusi, andke teada.)

See läks veidi teemast mööda. Nii et kokkuvõttes - Safir on üsna tore ja rahulik koht:)