Sajuga põhja Hispaanias?

No nii, plaanis 10p. reis põhja Hispaaniasse ja kogu selle aja lubab padusadu. Ega ma rannailma lootnudki, aga nukraks teeb ikka. Plaanis auto rentida, käia Rijojas ja Navarras, SanSebastianis, üldse Baskimaal. Soovitage muuseume, pubisid jm. kohti kus vihma korral räästa alla saaks ja põnev oleks. Soodsad ööbimiskohad on ka teretulnud? Äkki liigub keegi veel samal ajal seal, siis võiks kampa lüüa! Me 30-sed mees ja naine.

Millal te reis toimub ja kust nii täpsed ilmaandmed 10 päeva kohta pärinevad?

Jõuame Hispaaniasse 21.okt. ja andmed vene ilmajaamast Gismeteo.

Ma julgen kahelda, kas te 10p järjest vihma saate. Nii pikka aega ette tehtud ilmaennustus ei pruugi just väga täpne olla. Tegin huvi pärast wundegroundist Bilbao kohta järelpärimise ja ajaloolise info kohaselt on 5p maksimum, mis järjest pilves on olnud :) http://www.wunderground.com/history/airport/LEBB/1972/10/20/PlannerHistory.html?dayend=1&monthend=1&yearend=1972&req_city=Bilbao&req_state=&req_statename=Hispaania

Aastavahetus 2000 sai sealkandis vastu võetud. La Jongueras sadas ca kuu-poolteist jutti. Selline torm nagu siin harva ette tuleb, oli seal tavaline. Mägedes ei olnud mingi ime kui nägid kõrgel Cocakoola pudelit vms. mööda lendamas. Jõed kerkivad üle kallaste hetkeliselt. Tasub piknikku pidada kõrgematel kohtadel. Pole ka ime kui sajab lund ja hommikuti on -10C. Muidugi on kõik see vihmaperiood ka omaette vaatamisväärsus mägedes. Kõrgemal kui pilvede alumine piir on võimalik tunda huvitavaid kogemusi. Näiteks sajab vihma alt üles. Huvitav tunne on kui suht seenevihma taolist asja ninna sajab. Välku ei pruugi ka alati meile harjunud suunas lüüa ja hääl on mägedes ikka palju parem kuulata. Tuletab lapsepõlve kuumade suvede äikest meelde, mitte praeguseaja 1-2 pauguga üksikuid äiksepilvesid... Siis, et selle ilmajutuga ei taha ma teid hirmutada, vaid seda tasub ka näha. Ja mingi ime ei ole kui kahe pilve vahel paistab piisavalt päikest, sedagi nautida. Mina elasin telgis selle aja ja pidasin vastu. Minek oli jalgrattaga. Aga vihma eest räästa alla minek on lihtne-minge kuhu tahate.Igal pool on midagi näha ja teha ja vaadata.Midagi eraldi välja tuua on mõtetu-leiate ise palju huvitavamaid kohti.Kui rendiauto ja Baskimaal juba olla siis soovitan kindlasti päevake ka Andorras ära käia.Kaubanduslikus mõttes tasub minna ja on ka mida vaadata.

sinu jutt, minime. Aitäh, laanekas! Lähme siis selle mõttega, et ilusat vihma kogeda :) Andorras on käidud, telgiga, ilus oli! Aga et kui keegi sealkandis samal ajal, siis oleks tore kohtuda.

Kas sealkandis selliseid piknikukohti ka on nagu meil RMK-s? Ma pean silmas lauda-pinke väikese katuse all, kus vihma korral piknikku pidada?

Mägedes on siiski vähem-seal eriti turistide peale pole mõeldud aga suuremate trasside ääres on küll. Ja igasugu järvekeste ja jõgede ääres leiab ka koha alati. No nii häid nagu RMK omad on siiski muja aailmas vähe. Küll on aga palju selliseid kohalikel väljakujunenud piknikukohti, kus on igal pool kirjad, et tuld ei tohi teha ja loomi guljaitada jne ja seal kus selliseid märke on eriti palju, siis seal tavaliselt on kõige paremad kohad pikniku pidamiseks. Ja et kuumaverelised seadusi eriti enda pihta käivateks ei loe, siis seal nad just kogunevad...:) Nujah, katust on siiski raskem leida, aga pinke ja laudu on küll. Suuremate trasside ääres ja rannikul on muidugi veel see oht ka, et poolpaljast neegriliha võib lohakil vedeleda seal üsna tihti.

On sellise nimeline ettekandja olemas meil siin. Proovis Hispaanias ette kanda. Tuli tagasi miskil põhjusel ja väitis , et just enne tormi, kus ka rahvast olla surma saanud. Et siis meil polnud kusagil seda eriti kajastatud, aga näe siiski. Sellised need sügis ja talveilmad seal on.