trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ma olen JFK' palju pidanud olema/sööma ja ainult ühe korra head toitu saanud (ma üldse vihkan JFK'd suhteliselt kirglikult :D). Terminal 8's oli selline söögikoht nagu VinoVolo, aga seda enam kahjuks ei ole seal. Olen selles Bobby Vansis ka söönud, samad tunded nagu eelmisel. Vähemalt koht oli viisakas :) 

Terminalis 5 on valikut rohkem, seal on ka selline food-courti laadne koht, kus saab aasia, kariibi jm toitu. A no kvaliteeti ei tasu taga ajada :) Ma selles mõttes fännan UK lennujaamu, sest neis saab normaalselt söönuks.

Prantsusmaal sobis 1/1 Pfizerit paar nädalat tagasi igal pool.

Enne koroonat sai käidud Park Regency Sharm El Sheikh hotellis, kus oli kohe hotelli ees hea riif. Toodi kaugemaltki inimesi paadiga kalu/koralle vaatama. Seltskond, kuigi ka ida naabrite juurest, oli väga viisakas ja hotelli territoorium ka väiksem ja hubasem. Üks bassein ka soojustusega. Ei olnud kõige odavam koht :)

See deposiit peaks olema omavastutuse (excess) tagamiseks, et kui seda kallist excess kindlustust nende kaudu ei võta, pead pm excessi nende juures deponeerima. Ja seda sisse nõudma on kahtlasemad rendifirmad (nt olen ka SIXTi kohta kuulnud seda) väga varmad.

Mina see aasta tüdisin Hertzi jm kaklemast selle excessi kindlustamises osas ja võtsin Avisest 0-omavastutusega toote http://avis.ee/avisonline/ee-et/avis.nsf/c/Eripakkumised,Avis_360_%E2%80%93_autorent_null_omavastutusega

Tõesti broneeriti ainult tühine summa bensiinikulude katteks (tagasi oodatakse täis paagiga) ja mingeid probleeme ei olnud.

No minu kogemused Dominikaaniga (2015 jaanuar) on, et omal käel ringi vaatamist seal ei soodustata, hirmutatakse nn lavastatud autoavariidega jmt. Mul läks Tripadvisory lugusid lugedes isu auto rentida ausalt öeldes ära. Pealinna poleks oma autoga tahtnud/julenud minna ka, samas turistigrupiga oli ikka väga nüri. Et kui olete harjunud omal käel ringi vaatama ja linnu külastama, siis ma valiks teie asemel mõne muu sihtkoha.

Minu jaoks oli Dominikaan täielik pettumus, sama ilusaid randu leiab ka Tais jm Aasia piirkondades. Dominikaanis tundsin ennast esimest korda tõeliselt hotelli aheldatuna, sest oleme harjunud omal käel ringi liikuma. Me olime kuulsas Punta Canas ja seal pole peale hotellide mitte midagi. Hotell oli suur 4+ tärni Riu, aga ootused olid kuidagi kõrgemad ikka sellele kuulsale hinna/kvaliteedi suhtele. Hotellides ärge unustage siis kõvasti tippida, USAkad on kohalikud ära rikkunud ehk ka UAI hotellis saad tõeliselt head teenindust ikka ainult kui tippi jätad.

Kanaaridele. Talvel võib olla küll tuuline, aga ka detsembris saime rannailmu. Jõukad Euroopa pensionärid "talvituvad" seal edukalt :)

Kui keegi veel soovib see aasta Kreetale lennata soodsalt, siis leidsin Ryani- ja Easyjeti kombinatsioonil hea marsruudi. Ainus probleem, et Manchesterist lendab Heraklioni, aga tagasilend on Chaniast. Reedeti: 11:20 TLL Tallinn Ryanair FR4113 12:20 MAN Manchester 3h
Connect in airport Long wait 3h 35
15:55 MAN Manchester easyJet EZY1939 22:05 HER Crete Heraklion 4h 10

Laupäeviti 06:50 CHQ Crete Chania Ryanair FR4961 09:20 BRE Bremen 3h 30
Connect in airport 2h 15
11:35 BRE Bremen Ryanair FR4974 14:35 TLL Tallinn 2h

Ma ükskord käisin sellel tasuta ekskursioonil http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g274967-d1972237-Reviews-Riga_Free_Tour-Riga_Riga_Region.html Jube lahe oli. Vaatasin tripadvisoris, et neid tasuta tehakse seal päris erinevaid. Eks pärast tuleb tippi ka jätta, me jätsime ikka heldelt :)

Pank ei aita tavaliselt enne, kui algallikast pole raha esimese asjana tagasi nõutud. Võta booking.com-ga ühendust, kui tõesti ilma asjata on maha võetud. Mul oli ükskord juhus, kus hotell broneeris öö maksumuse krediitkaardilt topelt. Booking.com inimene helistas ise kohe hotelli (mina samal ajal liinil ja kuulsin nende vestlust) ja asi aeti superkiiruselt korda :)

Mul tekkis põhimõtteline küsimus, et miks ei võiks ettevõtte kaardiga ESTA eest maksta? Kas seal on kirjas, et sa pead isiklikult maksma? Ma ise maksin küll oma kaaslase eest, kui eelmine aasta tegime. Ja kui su abikaasa/sõber võib su eest maksta, miks ei võiks seda teha ettevõte?

Kõige odavam - Easybus (käib pm ööpäev läbi), kõige kiirem - Stansted express rong (läheb Liverpool Streeti jaamast. Eks see, mis sulle kõige paremini sobib, oleneb kust sa peale tahad minna. Londoni kesklinn on lai mõiste :)

Küsimus 1: Mul pole kunagi Ryanairi lendude kuupäevad muutunud. London neil selline põhiliin ka Tallinnast, et ma hindaks tõenäosust väikeseks. Kellaaja kohta ei oska kahjuks öelda, mul endal pole samuti kunagi muudetud.

Küsimus 2: Saab küll ühele suunale lisada. Nt siis, kui check-in´i tegema hakkad ja minu meelest "manage my booking" alt ka.

Mina ei julgenud HK lõpuks ikka fototehnikat osta, see 20–30% soodsam hind oli minu jaoks liiga väike allahindlus, et garantii puudumise riski õigustada.

Shoppasime põhiliselt igasugustest kesklinna kaubamajades. Turult soetatud kotid nt on kõik ammu lagunenud :)

Oxford on midagi Bathi sarnast - palju arhidektuuri ja ülikoolilinna hõngu. Vähem turistikate kohtadena võiks soovitada ka Canterburyt (üks uhkeimaid katedraale ja tore vanalinn), Whitstable (väga armas mereäärne linnake, kuulus oma austrite poolest), Broadstairs (teine väga ilus mereäärne linn nn piraadirannaga). Need kolm (või kahte neist) saab pm ka samal päeval külastada - rongiga Canterburysse (1h) ja sealt bussiga emba-kumba. Broadstairsi saab ka rongiga. Väga inglaslikud kohad kõik kolm :)

Super uudis! Vähemalt minu jaoks :) Stansted on ikka palju normaalsem lennujaam ja saab kiiremini linna.

Jah, Tulum on kohustuslik! :)

Ma lisaks mõnusaks päevatripiks nimekirja veel Akumali. Hästi ilus rand ja snorgeldamiskoht. Käisime oma reisi ajal kohe kaks korda, ühe korra rendiautoga ja ühe korra ühistranspordiga (collectivoga).

Saartest valiks ma kas Cozumeli või Isla Mujerese. Mujeres meels mulle endale tohtutult :)

Chitzen-Itza's käisime meie rendiautoga.

Londonis ei tasu oma vanuse pärast üldse muretseda, pubid ongi pigem soliidsele rahvale minu meelest :) Kui ühes pubisatmosfäär ei meeldi, proovi järgmist, neid on palju. Ma alustaks su tütre kodulähedaste pubidega, kahjuks ise seda piirkonda ei tea.

Oleneb mis piirkonnas sa Londonis pesitsed. Pubisid on iga nurga peal, tasub igale poole sisse astuda ja vaadata kas pakutu (mina nt otsin head siidrit) ning atmosfäär meeldivad :) Sohos on näiteks palju toredaid täiskasvanute pubisid, minu lemmik on Crown and Two Chairmen mis asub Dean streetil. Mõnus atmosfäär ja toredad inimesed http://www.thecrownandtwochairmenw1.co.uk/

Mina panen regiooni koodi lahtrisse lihtsalt oma telefoni nr 2 esimest numbrit pärast 372. Kunagi ei tea, millal nad võivad sulle helistada.

Johhaidii, naljakas ma vean neid vaakupakendis kilusid kogu aeg UK-sse käsipagasis ja kedagi ei ole huvitanud :) Täitsa suva asi neil ikka.

Punks lendas kohukestega arvatavasti Standstedist veel edasi, sest riiki sisenedes enam pagasikontrolli ei ole. Ma ka olen nii Tallinnas kui Riias edukalt kohukestega lennukisse saanud, Riias oli neid ka mul mingi 20 :D

Ülejäänud asjad peaksid sul kül ok olema, kohupiimakooki, suitsujuustu, verivorsti olen ise jällegi ka UK-sse viinud! Ma pidin ükskord vormileiva Tallinnas välja võtma, ma ei tea, mis nad arvasid, et see siis on...

Ausalt öeldes on mult ära võetud ainult purk mulgikapsaid, mida ma katsetasin, kas on vedelik või mitte.

Aga vähemalt saad tagasi, mitte ei maksa omast taskust :)

Ma tegin viimane kord endale omavastutuse kindlustuse siit - http://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php Maksis kordades vähem, kui autorendifirmast oleks sama kindlustuse võtnud. Õnneks kasutama ei pidanud, aga juttude järgi töötavat.