Saksamaale autoga

Tere, plaan on minna sõpradega juulis neljakesi autoga Saksamaale 1-2 nädalaks. Alustame Tartust, esimese öö veedame Poolas ning edasi sõidame Berliini 2-3 päevaks. Peale Berliini edasi Hamburgi umbes sama kauaks või isegi rohkemaks ajaks. Ööbida plaanime kämpingutes. Tahaksime teada, et kas inglise keelega ja natukese saksa keelega saab hakkama? Kas mõnes kohas küsitakse ka teemaksu? Kas autoga tuleb odavam kui lennukiga? Milliseid huvitavaid kohti võiks külastada? Mida peaks veel teadma, kui Saksamaale autoga minna? ;)

Kas inglise keelega ja natukese saksa keelega saab hakkama? - suurepäraselt saab hakkama

Kas mõnes kohas küsitakse ka teemaksu? - teemaksu küsitakse Poolas Lodzi ja Frankfurt/Oderi vahel kiirteel. See on kiirem tee Varssavist Berliini jõudmiseks. Maksta tuleb maanteel asuvates putkades, neid on u. 4-5 tükki ning iga kord ca. 13 zlotti. Kui maksate eurodes ümardatakse summad teie kahjuks. Saksamaal on kiirteed tasuta.

Kas autoga tuleb odavam kui lennukiga? - sõltub kuhu ja mitmekesi lähete. Ryanairiga saab praegu veebruariks Tallinn-Bremen-Tallinn 20 EUR + lisatasud inimene. Vaadake Ryanairi kodulehelt järgi.

Milliseid huvitavaid kohti võiks külastada? - Kõik sõltub sellest mis teid huvitab.

Mida peaks veel teadma, kui Saksamaale autoga minna? - Kindlasti kasutage GPSi ja sõitke ettevaatlikult. Poola proovige läbida pühapäeval sest siis pole raskeliiklust. Võtke paak Poolas enne Saksamaa piiri täis. Saksamaal on kütus kallis. Saksamaa ja Poola kohta saab siit foorumist palju kasulikku. Kasutage Trip.ee otsingut.

Kindlasti jälgige Saksamaa linnades olevaid Umweltzone silte. Näiteks Berliini keskosas ja paljudes teisteski suuremates linnades on lubatud liigelda ainult kõrgendatud keskkonnanõudeid täitvate sõidukitega. Sinna tohib siseneda ainult spetsiaalse keskkonnakleebisega esiklaasil. Kui ikka tahate linnades sõita, siis veenduge, et teie auto täidab 4. tsooni (rohelise) kleepsu saamise nõuded ja käige Saksamaale jõudes mõnes DEKRA või muus tehnopunktis, mis neid väljastab. Vana diiselmootoriga autoga ei maksa proovidagi, bensiinimootorid alates umbes 2000. aastast peaksid olema ok. Ise sain rohelise kleepsu DEKRAst 5 minutiga ja 5 euro eest, mõnes kohas maksab see rohkem. Trahv oli vist 65 eurot ja mitmel pool kaamerad filmivad. Seega on võimalik neid trahve üpriski tõenäoliselt saada, kui ilma kleepsita sõita.