Santiago de Compostela - the way of St.James

Plaan on minna matkama, kuid on tekkinud raskusi mõningase info leidmisega. Nimelt: Milline oleks kõige mõistlikum viis jõudmaks Saint-Jean-Pied-de-Port´i ? Kellele tuleb esitada nn. credencial del peregrino ja kui tihti seda tuleb teha? Vabandust kui teema on juba läbi käinud :/ Ette tänades !

See oleneb, kust Sa tahad SJPdP-i jõuda.Minu tee sel kevadel oli järgmine: lennukiga Pariisi, öörongiga Bayonne'i ja sealt bussiga SJPdP-i. Poole ühe paiku olin kohal, sain Rue de la Citadelle 39 kontorist (see on lõuna ajal suletud) passi ja esimese templi sellesse ning kõndisin samal pärastlõunal esimesed 8 km Orissoni. Credenciali küsitakse igas albergues, kus peatud, tavaliselt esimese asjana.

0
0

Kullake, kui sa Saint Lucia asemel otsiksid Santiago kohta infot siitpoolt maakera Hispaaniast, leiaksid teemakäsitlust rohkem kui neljasajas kommentaaris. Eesti keeles vaata Prantsuse tee. SJPdP jõudmise võimalused http://www.jakobswege-www.blogspot.com/search/label/35.%20St.Jean-Pied-de-Port . Ise käisin aastaid tagasi Biarritzi kaudu Ryanairiga, praegu eelistaksin mugavamat varianti Lufthansaga Bilbao kaudu, saab ühe päevaga kohale. Palveränduri passi saad SJPdP palverändurite infopunktist "Acceuil Saint Jacques" Rue de la Citadelle 39, sealt ka ränduriöömajade (albergue) nimekiri. Turismiinfosse pole mõtet minna. Pass tuleb esitada alberguedes, kui tahad seda odavat öömaja kasutada ja iga päev tuleb tempel võtta. Templeid löövad ka söögikohad ja muud kõikvõimalikud asutused. Kui sind huvitab tunnistus palverännutee läbimise kohta, esitad tembeldatud passi büroosse Santiago katedrali nurga taga, kusjuures viimasel 100 km-l, alates Sarriast on vaja kaht templit päevas. Kui sa tänavu ei saa kogu teekonda läbida, võid sama passiga järgmine kord edasi kõndida. Küsi julgesti, kui miski segane!

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased