Seiklus- ja seljakotireis California'sse.

Tere Trip'i foorumlased ja seiklushimulised kaasmaalased.

Kinnisideed California'sse reisida olen omanud aasta või enam, ning nüüd on idee peatselt juba teostuse staasis. Viimased ja eelolevad paar kuud töötan juba ühendriikides, Texase osariigis, ning siit tulenevad vajalikud eeldused reisi elluviimiseks, nagu eelarve, viisa, piisav keeleoskus ning nn. reisipisik, mis tekitab veelgi suuremat soovi seda maad avastada ning siin ringi reisida.

Idee kui selline kujutab endast siis lennupiletit antud hetkel California'sse, linn pole paigas aga valikusse kuuluvad San Francisco, San Diego, Long Beach või mõni muu, kuhu juhtub soodsaim pilet olema. Kavas on ette võtta seljakoti- ja seiklusreis kus otsest kava ei koosta, ehk siis ühtegi hotelli ei broneeri ega päevakava ei sea. Kohapeal hakkan tasapisi oma sihte ellu viima ja sealse eluga kohanema. Otsima konkreetselt lähen sinna rannikut, kus surfi edasi harjutada, pikasid palme, päikest ja muud ei oska tahtagi, kõik mis sellega kaasneb on teretulnud.

Nii postituse põhjuseks kui ka siin saidil konto omamise põhjuseks on see, et meeldib lugeda teiste inimeste reisikogemusi ja kindasti oleks tore saada nii vihjeid, kogemusi, elutarkusi kui ka hoiatusi enda idee elluviimiseks. Seega ootaksin kaasfoorumlastelt kirju, kus nad jagaksid enda Californias käimise muljeid, soovitusi milline linn oleks sobilik, millest tuleks hoiduda ja ka kõike muud mida teie arvates tuleks teada.

Reisi võtan ette selle suve juuli kuus. Sellega seoses ka selline küsimus, et kas mõistlikum oleks juba hetkel pilet broneerida või jääda lootma mõne viimasehetke soodsama pakkumise peale?

Kui teil tekkisi küsimusi või tunnete huvi mõne siinpool mainutdu asja kohta siis olen valmis teilegi vastustega vastu tulema.

Seniks aga päikest teile!

Olev.

Kõige lahedam oleks osta mingi auto ja sellega Texasest Californiasse sõita. Vajadusel saaks seda ka ööbimiskohana kasutada. Üksinda võib muidugi nats igav olla, aga seiklus igatahes. Lugesin just seda raamatut http://www.apollo.ee/kolupead-ameerikas.html ja soovitan soojalt. Kui tahta juulisse soodsat lennukipiletit, siis tasub pilku peal hoida juba praegu. See on puhkusteaeg ning inimesi liigub sel ajal palju.

Autoga see reis ette võtta on muidugi üks võimalus, aga mitte seekord. Kuna viisa on mul küll 10-ks aastaks, aga riiki sisenedes antakse aeg mille korraga võid veeta, mis mul siis lõppeb juunis. Seega juunis on plaan kodumaale tagasi lennata, kuna pilet on juba töö poot olemas ja seejärel oma reis sealt alustada, ehk siis Eestist.

Olen teadlik, et üksi reisides on väga palju asju, mida jäävad saamata ja hetki mis jäävad jagamatta, aga see on üks siht selle reisi suhtes, välja selgitada kas ja kuidas saan hakkama.

Su raamatule panen pilgu peale ja sinule olen ma tänulik, et mõtteid jagasid!

Mõned huvitavad USA vaatamisväärsused:

  • Days Broadway** Manhattanil
  • Pennsylvania** Penn Stationi raudteejaama kõrval
  • Milford Plaza*** Theatre District Times Square’i lähedal
  • New York Helmsley**** Grand Centrali ja ÜRO peahoone vahel