Seljakotiga Lõuna-Prantsusmaale

Tereee, on plaanis minna juulis sõbrannadega Lõuna-Prantsusmaale. Otsustasime plaanida asja vaid nii palju, et muretseme lennupiletid Nizzasse ja tagasi Pariisist. Sooviks teada, et kas kellelgi on kogemusi Nizzast, sest loodame odavale kohapeal pakutavale majutusele. Loomulikult olen uurinud internetis pakutavaid hostele, aga oma eelmistest kogemustest tean, et paljusi kohti ei ole üleval netis. Nizzas pole ma aga varem käinud ja ei kujuta ette kuidas seal asjad on. Oleks tore kui keegi jagaks natuke oma teadmisi! . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal seda tulevikus endal teha!

Nice saab otselennuga Riiast (vähemalt eelmine aasta sai). Mis puutub odavatesse öömajadesse, siis kesklinna piirkonnas neid ei ole. Odavama majutuse leiab linna äärest,siis jälle liikumisega raskusi, sest bussid küll sõidavad, aga pead teadma kuhu sa täpselt jõuda tahad, vastaseljuhul leiad ennast ei tea kust. Linnas sõidab ka tramm, aga noh siis pead ka teadma, kuhu tahad jõuda. Lähim odavam majutus on kuskil 1,7 km keskusest ja see tähendas seda, et randa ka ennem ei saa. Nagu ikka on toitu odavam osta poest, kui välja söömas käia. Eksisteervid päris head ja suured marketid, aga need peab suutma üles leida. Turg on mõnus koht puuviljade ostmiseks, mujal suht kallis. Aga üldiselt magati seal kas rannas või parkides, kui magamiskott kaasas :)

http://www.vsaint.com/ asub Nice äärelinnas küll aga see eest on kõige ägedam hostel kus ma üldse ööbinud olen. Juulis on hinnad muidugi päris korralikud, ise käisin märtsi alguses paari aasta eest, siis oli kaunis taskukohane.

Ma vist olen natuke pime, aga sellelt leheküljelt öö hinda leida ei suutnud. Kohe pidi book´ima. Kas Sa mingit orienteeruvat hinda ehk oskad vähemalt öelda?

http://www.vsaint.com/reserve.html Vähemalt mina näen seal suurelt hindu paremal :)

Kusjuures enne lõi tõesti vähe teistsuguse lehe ette, aga tänud vaeva eest:)

Kas kõrgema hinna hooaeg algab juunist või juulist? Samas ka küsimus rannas magamise kohta. Olen küll Kreetal mõnusalt ööbinud rannatoolidel aga seal liiklus tunduvalt väiksem. On Nizzas turvaline nii lihtsalt ööseks magama keerata ja kui siis pigem kuhu?

Soovitan hotelli La Belle Meuniere. Tegemist on 1-he tarni hotelliga, atmosfaar sobralik ja noor. Pakutakse nii privaat tube kui ka dormitory varianti. Viimases saab siis uurida endale voodi yhes toas kus on kokku maksimaalselt 5 inimest, sobiv noortele seljakoti reisijatele. Voodikoha hinnad alates 17 eurost. Kahene tuba omaette dushiruumiga alates 57 eurot (korghooajal). Asukoht kesklinnas, rahvusvahelise rongijaama lahedal, randa jalutamiseks kulub 10–15 min. Hotelli maili aadress: hotel.belle.meuniere(ät)cegetel.net. Telefon 033493886615. Avatud veebruarist novembri keskpaigani. Kui veab siis voib osaks saada ka eestikeelne teenindus…:P

Minu postitusest on küll palju aega möödunud, kuid reis sa tehtud! Nizzas ööbisime tõepoolest rannas, mis oli omamoodi koomiline, kuna saabusime Nizzasse mingisugusel rahvusliku pidustuse päeval ja kogu rand oli joovaid ning laaberdavaid inimesi täis. Tänu sellele ei kujunenud sellest just rahulikumat ööpaika, siiski väga vahva oli!