trip-krainetrip-ukraine-dark
Seljakotiga Pariisi.

Tere,

Lähen 10 päevaks Pariisi ja tahaksin teada, kas keegi oskab soovitada head ja odavat majutust? Kui turvaline oleks lihtsalt magamiskotiga puu all? Kui peaks mõne öö puu all veetma. Ja kui kallis on toit? Ja transport? Kas kellelgi on häid linke informatsiooniga ükskõik mille kohta, mis Pariisi puudutab? Igasugune info ja kogemustejagamine on teretulnud. Ette tänades,

See oli küll vist 2006 aasta augustis, kui Pariisi hääletasin. Hindu tõesti enam ei mäleta. Odavpoodidest süüa ostes tõenäoliselt odavam kui Eestis. Nii sai ja juust vms. Ööbimisega meil tõesti vedas, Hospitalityclubist üks noormees võttis meid nädalaks oma ühetoalisse korterisse. Ise käis päeval tööl, andis meile isegi oma korteri võtmed. Korter oli suhteliselt kesklinnas. Ja viimasel öösel kui olime kuti juurest juba ära tulnud, aga ühe muuseumikülastuse pärast otsustasime siiski veel päevaks linna jääda, magasime Invaliidide kiriku pargis. Nojah, suht rahvarohke koht oli, noored käisid mööda, kohati ajasid pargis juttugi, tänaval metrooaukude kohal magasid kodutud. Täitsa kesklinn oli. Ronisime üle aia pargi ja valisime tiheda põõsastiku ning magasime seal oma magamskottides. Oli septembri algus. Hommikul olime elus ja keegi ei tülitanud öösel. Nii et põõsastiku all sai küll magada.

Selle Invaliidide kiriku pargis magamise kohta võin öelda, et tegelikult pannakse park ööseks lukku ja amelikult ei tohiks sisi vist pargis olla. Me algul isegi kartsime, et äkki on kaamerad üleval. Tõenäoliselt lähevad enamus linnaparkide väravatest ööseks lukku. Ronisime lihtsalt küljepealt sisse, kuigi iseenesest oleks lihtsam olnud lihtsalt üle värava minna, minu mälu järgi oli see madal, aga sealpool oli palju noori pinkidel juttu ajamas.

Kui Sa seal pargis magamiskotis olid, kas Sul oli kaasas ka mingi putukavõrk kuhu alla ronisid või polnud ses mõttes hullu? Ja et kui sügavat und magasid, kas Sa oma asjade pärast ei kartnud, et keegi pätsab ära või midagi? Ja veel, et kas a´la sellisesse parki kannataks ka näit telgi püstitada?

Mina olen Pariisis ööbinud nii hostelis (valik hosteleid näiteks http://www.hostelworld.com/hostels/Paris) kui ühe korra kohaliku juures. Couch surfing'u kaudu. Viimase kohta ütleks siiski, et see EI ole ainult tasuta öömaja, see on palju rohkemat. Pariis on linn kuhu kõik minna unistavad ja ka lähevad, nii et ainult hospitalityclub'i või couch surfingu peale lootma jääda ei saa. Pariisis suletakse ööseks kõik pargid: seal magamiseks on lisaks julgusele ka veidi nutikust vaja:)

Ei olnud meil mingit putukavõru, ei mäleta ka, et see muret oleks teinud. See tuli meile endale ka ootamatult, kuigi kui me Pariisi ainult magamiskottidega hääletasime, pidime sellsie võimalusega ju arvestama. Nagu varem ütlesin, park oli lukus, ronisme pimedama ja põõsarohkema poole pealt sisse. Põõsastik oli seal päris ok, usun, et teeäärde me polnud isegi mitte näha. Seljakotid panime pea alla. Väga ei kartnud, et meid röövitakse. Ja oleks vast ikkagi üles ka ärganud, kui keegi peaallolevas kotis sorma hakkab. See oli ju tegelikult ikkagi väga kesklinn. Aga õnneks suhteliselt autovaba koht. Magada vist tiba ikkagi saime, plaani järgi ärkasimegi vara, et inimesi veel väga palju ringi ei liiguks ja mesaaksime muretult üle aia tagasi ronida. Aga telki sinna küll panna ei annaks, see jääks põõsastevahelt kõnniteele paistma.

Okei, sain ettekujutuse:) Aitäh!

välismaalastesse, kes Viru kõrval Tammsaare pargis või isegi Harju mäel põõsa all püüavad öö mööda saata? Ikka halvasti! (Soovitan siiski kõige odavam hostelikoht kinni panna).