Shanghaist kuhu edasi, mida teha?

Olen tööasjus minemas Shanghaisse. Plaanin ka väikese puhkuse peale tööd võtta ning perega puhata(pea 4 aastane laps ka). Aega oleks umbes 2 nädalat kohapeal olla.

Praeguse seisuga olen nüüd jõudnud ka arusaamale, et Shanghai- Suzhou- Hangzhou –Guilin- Chengdu- Xi’an- Qingdao(veel lahtine). Tööasjus pean põikama ka Zhengzhou'sse. Ülejäänud on kõik veel lahtine. Nii, et andke aga soovitusi:)

Kuigi kõik linnad on omas osas huvitavad ja erilised, siis kas natuke palju ei saa, eriti väikese lapsega reisides? Osa ülesõitudest on pikad ja röövivad aega. Qingdaosse võiks jätta mõne päeva ka rannas vedelemiseks.

Jah, osad neist on tõesti ajaröövlid. Aga kuidagi ei raatsiks ka nendest loobuda. Või muidugi üks variant on, et jätan Guilin-Chengdu ringi välja. Aga mida asemele soovitaksid? Olen kõik siin läbi lapanud, eriti silma jäidki just Sinu soovitused.

Ma kangesti soovitaksin Yunnani, eriti Ljiangi, ca 3 päeva kohapeal. See jääb samuti täiesti kaugele, eriti Qingdaost, kuid on totaalselt erinev kõigest sellest, mida mujal näed ja lihtsalt ilus, mingi eriline feeling on seal. On küll turistilõks, aga mis siis. Üks variante oleks siiski teha vähem kohti ja rohkem aega kohapeal - Hiinat niikuinii ühe korraga ei võta.Ma ka ei tea, milline Su senine Hiina kogemus on.

Reis toimub septembris. Yunnan-i vaatasin ka. Samuti jäi silma Jiuzhaigou. Viimase välistasin praeguseks, jääb hilisemaks. Lihtsalt praegu tundub, et Hiinas on nii palju näha-teha ja aega vähe. Kindlasti tuleb tagasi minna:) Mul Hiinaga 0 kogemust. Sellepärast vist olengi praegu nagu peata kana ja tahaks kõike ja palju näha. Muidugi saaks ka kauem aega kohapeal olla ning rahus kõik soovitud kohad üle vaadata. Kuid laps on kaasas ja kuna pean ka mehega tööd 1-2 päeva tegema siis on ema lapsehoidjana kaasas. Seega läheb ikka väga kulukaks veel pikemalt olla.

Päris esimeseks korraks ja omaette kulgemiseks suuremas seltskonnas julgeksin pakkuda veidi lihtsamat ning rohkem kindlama peale minekut - Shanghai (2-3 p) - Suzhou (1-2 p)-Hangzhou (2-3p), Beijing (4 p), Qingdao (4p). Mugavam on vältida igapäevast või ülepäevast asjade kokkupakkimist ning keskenduda sellele, mis kohapeal on. Kui peale seda reisi mehega tunnete, et Hiina on teie jaoks, võite järgmise (kahekesi) reisi teha Yunnan- Sichuan- Xian, kus 2 nädalat ka just palju pole. Esimese reisiga olete "must do" ära teinud ning järgmise reisi planeerimisel käed vabamad. Kui soovid täpsemaid juhiseid (majutus- ja söögikohad, mida süüa-juua ning kus käia, kirjuta privasse)