SmartLynxi lennul kergkäru kaalumine

Kas on kogemusi SmartLynxi lennu check-inis, kui on soov ära anda lapse kergkäru, siis kas seda ka kaalutakse? 

Enne reisi broneerimist töötasin kõik tingimused reisiagendi kodukal läbi ja ei suutnud leida mingeid piiranguid. Reisikorraldaja enda kodukal viidatud Smartlynx ise ütleb, et saab käru kaasa võtta ilma lisatasuta. Mingeid kaalupiiranguid pole välja toodud.
Ja nüüd siis peale paketi ostmist ilmus kuskilt välja piirang, et käru max kaal võib olla 10kg. Minul on 12kg-ne käru. 
Ja ma ei suuda seda piirangut leida reisikorraldaja kodukalt ja ei suuda ka nemad mulle seda konkreetset kohta viidata.
Kas ma pean nüüd hakkama oma käru kaalu vähendama (tõstan rattad pagasisse jne) või võin ikka tervele mõistusele loota (pagasi kogukaal ei küündi lubatu ligilähedalegi)?

just Türgis käies lapsi kärudest välja ei kupatatud ning kaalule ei pandud. Pannakse lihtsalt pagasisilt juurde ning saad käruga lennuki ukse juurde jätta ehk ei pea kohe ära andma, saad lennujaamas ka ringi kärutada. Sihtkohas saad käru kätte pagasilindilt või erikabariidilise pagasi sektorist (kuhja golfikottide alt).

Ma just tahaks käru ära anda (eelnevalt ära kiletada). Pärast loobivad siia-sinna ja tahaks seda võimalikku hävingut minimeerida.

Ma arvan, et siin on tegu valesti arusaamisega. Kergkäru võibki tasuta kaasa võtta. Olenemata siis sellest kas anda see kohe pagasisse panekuks või anda alles enne lennule minekut ära. Aga 12 kg käru ei ole enam kergkäru. Meie kergkäru nn "reisikäru" kaalub 7,5 kg ja kodune lapsevanker 13 kg

SmartLynxi tingimus "Lapsevankrid, beebivoodid ja –toolid, kuiv- ja geelpatareidega ratastoolid puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijate jaoks võetakse lennuki pardale ilma täiendava lisatasuta, kaasa arvatud sellistel juhtudel, kui need on lennule vormistatud äraantava pagasina."


Reisikorraldaja vastus mu konkreetsele küsimusele ja viitele SmartLynxi tingimustele "Meil on nõue, et käru peab olema  maksimaalselt 10 kg"

No ja räägi, mis sa räägid, aga ei ole suudetud mulle selgeks teha, kus see lõplik tõde siis on. 
Rääkides reisikorraldaja klienditeenindusest, siis nemad soovitasid ("Võite ju kirjutada otse  Smartlynxile või küsida üle lennujaamast") mul ise helistada ja uurida. No sai siis TLLi helistatud ja SmartLynxi. Viimane ütles, et nemad mingeid piiranguid ei sea.

Äkki siis kellelgi tulevikus abiks - nüüd siis praktika ka läbi tehtud ja tulemus oli selline, et mu kodus/hotellis (raha kokkuhoiu mõttes) kiletatud käru kaalu vastu ei tundnud keegi huvi ei Tallinna ega Antalya lennujaamas.