Viimased kommentaarid

Endal oli sarnane juhus augustis, kus Assooridelt tagasi lennates muudeti algne ca tund ümberistumine 25 minuti peale. Ei muretsenud eriti, kuna ise nad pakkusid seda ja Assooridelt ainult kord nädalas lend ongi ehk ei olnud varianti päev edasi või tagasi muuta. Ehk siis aktsepteerisin seda muudatust. Tagasi lendama hakates kodulehel enam online check-ini teha ei lasknud märkusega, et Tallinna lennule ei jõua. Ehk siis arvestasin juba võimalusega, et õhtusele Tallinna lennule ei jõua, vaid tuleb öö Lufthansa kulul hotellis veeta ning järgmisel päeval saaks koju. Sel juhul oleks enda arusaama järgi olnud õigus Lufthansalt 600EUR/nägu kompi küsida ehk nö tasuta puhkuse oleks saanud. Lennujaama check-inis aga anti mõlema lennu piletid kätte (2x küll küsiti, et kas ainult käsipagasiga) ning kuna esimene lend jõudis natuke varem, siis jõudis rahulikult teisele lennule ning sai veel oodatagi. Mõlemad lennud olid küll toru otsas, tänu sellele jõudis. Kui oleks pidanud Frankfurtis bussiga veetame (väga levinud), siis ei oleks jõudnud. Ehk kui ei ole probleemi, kui ei peaks jõudma ning järgmine päev koju saad, siis mina küll aktsepteeriks pakutud lende.

Oktoobri lõpp - novembri algus väga ok Eesti suvi veel Küprosel või Türgis. Kannatab päikest võtta ja rannas olla. Küprosele saab otse Ryanairiga, Türki vast jätkuvalt viib Pegasus.

Kuidas teist sihtkohta või uusi kuupäevi ei lubatud, reeglite järgi ju saab? Endal sai küll SFO Tenerife vastu vahetud - päris sama ei ole, aga parem ikka, kui üldse mitte midagi. Kuna viimasel ajal on Lufthansa liinile tulnud 4 korda helistada (algul vahetus, siis täpsustus, siis Lufthansa ise tühistas ühe juba muudetud lennu jne), siis tuleb veelkord tõdeda, et teenindaja tase kõigub tohutult. 2x juhtus mingi algaja, kes ise mingit otsust ei osanud teha, vaid küsis kuskilt/kelleltki nõu ehk võttis ropult aega, teised 2x sattus selgelt kogenenum otsa, kes hoobilt asjad lahendas. Ehk kui helistate ja juhtub algaja, siis soe soovitus kõne lõpetada ja uuesti proovida.

Nädala algul just istusin 1,5h telefoni otsas sama teemaga. Algul üritasin ka chati kaudu toimetada (lihtsam nimesid-lende saata-kontrollida), aga seal ei tahetud teemat lahendada võtta, vaid suunati kohe telefonikeskusesse.

Olemasolevad bronnid 5+4 inimest oktoobri teise poolde Californiasse, asemele sai vaadatud uued kuupäevad oktoobrisse Kanaaridele. Piletid kodulehe otsingu järgi +20EUR/täiskasvanu. Algul muidugi oota terve igavik, et üldse liinile saada. Siis vist juhtus algaja hindu toru otsa (selline soe kartul suus diktsioon oli), kes esimese hooga ütles, et algsed piletid kontinendivahelised, nüüd tahan Euroopa-sisest, nii ei pruugi saada, aga ta kontrollib. See võttis julgelt 15-20 minutit. Vahepeal paar korda tuli liinile, et ei ole kuhugi kadunud, ootab vastust. Siis vastas, et esimese bronni 5 inimest peaks juurde maksma 870EUR, teisele bronnile pileteid ei jätkuks. Kuigi ma just olin kontrollinud, et mõlemal suunal pileteid peaks jaguma. Selgituseks seda küll ütles, et esialgsele bronnile tehakse täies ulatuses kreedit, siis võetakse uute piletite hind ja sealt see vahe tuleb. Kuna esialgne vastus mind ei rahuldanud, siis palusin tal uuesti kontrollida ja ütlesin, mis hinnaga mina hetkel pileteid näen. Mõlemal suunal oli 2 lennuvarianti, lisaks ühe ümberistumisega soodsamale ka 2 ümberistumisega (FRA+MUC) kallim variant. Ju ta vaatas siis seda, kuigi mingit mõistlikku põhjust aeglasemat-kallimat varianti valida ei tohiks olla.

Läks veel mingi 15 minutit "muusikakuulamist", siis tuli uute numbritega tagasi. Saaks küll mõlemale bronnile piletid, juurde ca 40eur/nägu. Aga ütleb ta ainult juurdemakse kogusumma, mingit detailsemat infot (täiskasvanud, lapsed jne) ei saanud. Tekkis küll tahtmine tüüp seenele saata ja mingi kogenum telefonile saada, aga siis mõtlesin, et hiljem ei pruugi üldse pileteid olla. Ehk siis sai bronnid ära muudetud.

Kui hiljem piletite bronnid e-mailile tulid, siis sealt oli näha, et tegelikult lennu hind oligi seesama, mida kodulehel nägin, aga iga inimese kohta tuli juurde 30EUR teenustasu, sellest siis minu ja tema arvutuste vahe. Seda ta muidugi ei selgitanud ka. Kokkuvõttes vist hästi, et niigi läks, praegu oleks valitud piletid juba oluliselt kallimad. Aga ilmselgelt Lufthansa teenuse tase kõigub sõltuvalt kelle otsa satud. Aga nagu Forrest Gump ütles - elu ongi nagu assortiikarp, kunagi ei tea, millise otsa satud.

Lufthansaga sai eile lennatud, tavaline mask on piisav.

Muutma (enda algatusel) peab vist vähemalt 14p enne lendu ehk muutmiseks on sul aega ainult august. Kas selle ajaga on mingi selge otsus võetud olukorras, kus seni on pikalt kummi venitatud ja haigusnäitajda praegu igal pool kasvamas? Ise sellises olukorras kindlasti võtaks raha tagasi. Kuhu sa üldse neid kuupäevi muudaks? USA-sse selle hinnaga ju praegu ei saa, et kui näiteks kevadesse tahaks lükata, siis peaksid ju enamvähem poole juurde maksma. Pigem siis võtta praegu raha ja sügis-talve jooksul ikka tuleb uusi pakkumisi, mida uuesti osta.

Seda, et Lufthansa tahaks piletitest vabaneda, kuidagi ei usu - peaeesmärk on ju lennud täis saada ja juba kätte saadud raha niisama käest anda ei taheta.

dante,

Kus sa seda aastast piirangut nägid või mis klassi piletid sul olid?

Mul class K ning pileti peal tingimusi vaadates küll sarnast piirangut ei täheldanud. Seda nägin, et tagasilennu osas on piirang, et üle 90p ei saa USAs olla. Piletid ostetud aprillis.

Hetkel vist oleks kõige parem lahendus, kui Lufthansa mingit lennuaega paarkümment minutit muudaks, et tekiks raha tagasisaamise võimalus :)

Mis kuupäevade lende te ümber muutmas olete? Hetkel vist tundub ilmne, et augustis ei saa kuhugi, septembris ka pigem vähetõenoline. Endal lennud oktoobri teises pooles, hakkab ka juba kahtlaseks muutuma. Oleks USA poolt mingeidki indikatsioone, et niipea kindlasti ei saa, siis muudaks ära, saaks oktoobri lõpus kuskil Euroopaski olla. Vaatasin, et endal kõik lennud Lufthansa omad (otselend LA-sse), ei tohiks muutmisega probleemi olla.

Sain samasuguse teate. Ei muretse. Kui esimene lend saabub õigeaegselt, peaks jõudma. Kui esimene lend hilineb ning jätkulennule ei jõua (sel päeval viimane Tallinna lendav), eks siis Lufthansa kulul majutatakse ööseks hotelli ja hommikul saab Tallinna.

Olen täheldanud, et otsingu hinnad kõiguvad üles-alla, kord on 600EUR, kord 1200 (2 nädalat Californias, samuti oktoobris). Päris 3-4 tuhandesi hindasid ei ole näinud. Vaja ka ühe otsa renti, samasse kohta saaks alla 400EUR 2 nädalat, mis ju kuidagi kallis ei ole. Ehk siis ulme hinnad võivad olla põhjustatud ühe otsa lisatasudest.

Assoorid/Madeira mingi muu reegli alla ei käi? Numbrid ju oluliselt teised kui maismaa osal.

Noh, Küprosele jõudes nad teavad juba, et tegemist rohelise maaga. Aga jah, sisuliselt alles lennujaamas olles passi täitma hakata on riskantne, kuigi telefoni teel ju võimalik (kuigi suur hulk andmeid sinna vaja toksida). Teine variant on siiski oranziga passi täitma hakata, testi faili kohale võib ju selle ministri otsuse riikide kohta panna ju :). Vähemalt on paber olemas, mis lubab lennata.

Nädal tagasi oli sama vana uuendamata info süsteemis. Passi tehes eelmine õhtu näitas Eestit veel punasega ehk oleks kohapeal ka testi tegema. Passis näitaski red country. Mõtlesin, et teen siis lennu hommikul uuesti, aga 7-8 ajal oli ikka vana info veel ehk loobusin. Lennujaamas passi küsiti ja siis kontrollides oli info ka uuendatud. Küprosel kohapeal jäädi sellega rahule ja uuesti testima kedagi ei suunatud. Ehk siis väga loll olukord. Praegu isegi keerulisem, kuna oranzi riigi korral nõuab pass ju pcr-testi faili, mida rohelise riigi inimesel ei ole võtta.

Hetkel veel küsitakse Cyprus Flight Passi (ilma selleta lennule ei saa), võibolla alates juulist midagi muutub. Alla 12a lapsega ei ole mingit muret või testi (aga selle Flight Passi talle peab ikka tegema).

Paar nädalat tagasi olid LH pakkumised Tripis, praegugi leitavad. 300eur-ga ühe mugava ümberistumisega Californiasse ei ole ju kõige kehvem variant.

Ma usun, et piirid avanevad hiljemalt sügisel. Sel lihtsal põhjusel, et mul piletid oktoobrisse ostetud :) Lufthansa pakkumine oli selline, mida ei saanud kasutamata jätta.

Olles väikeste lastega omajagu reisinud, siis julgeks soovitada sihtkohta, kuhu saab otselennuga ning mis toimuvad mõistlikul ajal (mitte öised lennud). Mallorcal ei ole ise käinud, seetõttu ei taha mingit hinnangut anda. Veel julgeks soovitada Paphost Küprosel - ei ole ülearu palju rahvast, kortereid-söögikohti leidub, seal promenaadil kärutada väga ok.

Natuke aega tagasi Tansaania tundus ka väga popp ja turvaline, isegi kaalusin tõsiselt KLM pakkumist. Tagantjärgi hea meel, et ei ostnud, läbi Amsterdami minek oleks paras peavalu olnud ning viirust oli oluliselt rohkem kui kuulutati. Eestisse toodi sealt omajagu viirust sisse, sealhulgas paar töökaaslast.

marko64 - kohale jõudes muidugi (reeglina) ununeb kõik negatiivne, aga tagasi on vaja ju ka saada :)

Ma olen ka LAV-s rendiautoga ringi sõitnud (Toyota Yaris :D), läbides probleemideta Kgalagadi Transfontier (peaaegu Eesti suurune lahmakas) ja mitmed väiksemad pargid. Aga seal oli infrastruktuur olemas ehk kogu see tegevus oli lihtne. Kui läheksin Namiibiasse või Botswanasse (2 nädalat või rohkem), siis ilmselgelt võtaksin ka rendiauto (4x4 kindlasti). Kui aga nüüd räägime 3-4 päeva Tansaasias, siis ei näe küll loogilist põhjust, miks nii lühikese perioodi puhul tahaksin rendiauto võtta ning ise toitlustuse ja majutusega mässama hakata, eriti kui oludega üldse tuttav ei ole. Sebimise peale läheb rohkem aega-energiat kui asi väärt.

Sellised reklaamid, mida isegi lehte kerides eest ära ei saa ja suurt midagi lugeda ei lase, ei ole nüüd küll foorumi loetavusele kasuks

No kui ülaltoodud lingil suvalised kuupäevad sisse toksida, siis annab tol päeval saadaolevad liinilennud (Finnair, Lufthansa jne ümberistumistega) ehk pigem tundub nagu otsingumootor/vahendaja olevat, kui mingi reisikorraldaja.

Naabrimees võib ka Euronicsist selle teleri tuua, ei ole keelatud. Aga et huvitavam oleks, siis naabrimees võib omakorda vahendajat kasutada, ei ole ka keelatud. Kui kuskil tõrge tekib, siis saad jupp aega tegeleda, et asjas selgust saada.

Mis öösel muidu plaanis teha oli? Snorgeldada või linde vaadelda?