Stocholmist Aresse rongi või autoga

Oskab keegi öelda, kas Stockholmist Aresse on targem minna rongi või oma transpordiga, kui reisijaid umbes 4-8. Kumb variant tuleb soodsam ja ajaliselt lühem?

Autoga 7-7,5h
Kui ma õigesti mäletan, siis rong päris kohale ei vii, aga võin ka eksida.

viib küll. Aasta tagasi sõitsin. Rongisoit vottis oma 8 tundi vist ja oli suht tüütu. Pilet oli ehk 1000 eek või rohkemgi. Kui kambaga läheksin, siis vast oma bussiga.

Kas 1000 eek ühe on inimese kohta või mingi grupi hind?

rong on kindlalt kallim, aga minu arust palju mugavam. tõsi, ares pole käinud, olen teinud vaid Stockholm - Abisko - Stockholm otsa.

see oli 1 inimese hind. Võimalik, et ette ostes saab odavamalt, ise ostsin minekuga samal päeval pileti. Rongipeatus Ares on suht keset küla, eriti ringimarssimist pole, kui just mägedes maja pole.

Mina läheks (ja olen 2 korda käinud) autoga...

Ette vabandan vigu pärast, eesti keeles rääkimine, tuleb paremini välja :)
Meil näiteks autosõiduga ei vedanud, 3 aastat tagasi läksime koos perega Aresse kaheks nädalaks. Lootsime uutaastat vastuvõtta, kuid teel juhtus raske avarii, ja sattusime haiglasse koos 3 aastase tütrega ja 10 aastase pojaga. Armid siiani meeldetuletuseks nii pealsed, kui ka hingelised!
Kuid ilma suusatamist ei oska oma elu ettekujutada. Peale juhutunud oleme suusatanud nii Prantsusmaal kui ka Austrias, ainul lapsi kaasa ei võtnud.
See aasta on plaanis koos lastega taas provida reisile minna, kaalutan rongi sõidu kasuks, loodetavast turvalisem.
Kas keegi oskab soovitada kohta, kuhu lastega oleks mugav ja turvaline sõita. ( V.a. Soome, tahaks ikka "mustast" alla sõita.)

Kui oled alpides juba käinud siis Are küll mingisugust vaimustust ei tekita.

Are on mõnus koht ka siis ,kui Alpides juba käidud.Mõistlik ikka autoga minna.

see õnnetuse juhtum kõlab küll jubedalt, aga eks või kodustki teed ületades halba juhtuda..
käisime Ares autoga ja väga chill oli. Sõit võtab küll terve päeva. Rongisõitu ei kujuta ette, aga kindlasti on seegi mõnus.

Pean siinkohal nõustuma "ehhiga", et alpid kutsuvad tagasi, Are mitte.. vahest pensionieas :P

Rongiga Stockholmist Åresse s6it v6tab aega ca 9 tundi, 2 korda tuleb rongi vahetada ja yhe suuna pileti hinnaks 2kl on 1300sek reisija kohta.
Ma parem lendaksin Fly Nordicuga Östersundi ja sealt rongiga Åresse. On ka v6imalus lennata Trondheimi ja sealt rongiga Åresse.

66rongiga Åresse v2ljub 23.52, vahetusi ei ole, s6iduaeg 8,5 tundi. K6ige odavam pilet maksab eelmyygist 726 sek.

Are on lastega käimiseks hea kohta. Alustamiseks on näiteks Are Björnen igati sobiv. Eks rajad ole Alpidest lühemad (üks rada on küll vist 7km aga see tiirutab aeglaselt. 1-2 tasub pigem vist Alpidesse suunduda.

Autoga on oluliselt odavam.Kahe inimese laevapilet on samas hinnas mis autopakett(auto ja kuni 4 inimest).
Kütusele kulub umbes 2000,-(oleneb autost muidugi)
Samuti on ta pisut prakktilisem.Ei kujuta hästi ette varustuse (suusad,riided voodiriided osalt ka söök-jook)laeva ja rongi ja majja jne vedamist.
Kui ilm on OK siis pole see sõit midagi ületamatut.Olen varem kaks korda käinud ja sellel talvel kah plaanis siis ikka autoga.

Kellel plaanis minna aasta alguses Are suusakeskusesse oma transpordiga, siis lööks heameelega kampa.

kas keegi, kes on Aresse autoga läinud, oskab juhendada, et kuidas sadamast Stockholmis õige tee peale sattuda. Endal minek järgmisel nädalal. Kaardilt leidsin, et tee on E4, kas seda on kerge leida, ja kas kõige mõistlikum ongi selle teega punktist A punkti B jõuda või on seal mingi otsetee ka?

E4 on tähtis maantee ja selle viitasid on ikka küll ja küll. Sõidad Stockholmi sadamast välja, sõidad künkast ülesse ja pöörad paremale ja edasi peaksid sildid sind juhendama. Kõige mõistlikum on mööda E4 sõita Sundsvalli ja sealt edasi E14 peale. See tee on küll oma 50 km pikem, kuid kordades mugavam sõita (loe: paremad tee tingimused).

aitäh tegelane, just sellist head "puust ette ja punaseks" juhendit oligi vaja.