Sunrise Island View Resort

Sharm el Sheikh, Sunrise Island View Resort 17-22 Jan 2012
Mehega siis selleks aastaks talvine Egiptuse reis jälle tehtud, juba viies aasta järjest seal käia ja kui sealne poliitiline olukord lubab, siis läheme ka järgmisel aastal.
 Oleme käinud nii Hurgadas kui ka Sharmis ning lastega ja ilma lasteta.
Seekord siis sai valitud mõistliku hinnaga, reisikorraldaja väitel klientide poolt väga kiidetud viie tärni hotell Sunrise Island View Resort.
Kahjuks jäi meie poolt tehtav eeltöö hotelli valimisel veidi ebapiisavaks - nimelt ei osanud tähelepanu pöörata asjaolule, et vähemalt 90% hotelli külastajatest olid venelased või vene keelt räägivad inimesed. Meil ei ole otseselt ju venelaste vastu midagi ja enamus neist on täiesti talutavad inimesed kuid selles hotellis oli neid ikka liiga palju või õigemini olime meie justkui vales kohas. Mõned ikka loomastusid täiesti ära.
Kohalejõudmine oli Egiptuse kohta üsna sujuv ja järgmisel hommikul eestikeelses infotunnis GoAdventure esindaja poolt, said kõik kes soovisid oma küsimustele vastused.
Ilmaga sel korral kahjuks eriti ei vedanud aga samas on ju jaanuar ja ka Egiptuses on talv. Rannariideid kannatas kanda hommikul üheksast kuni kella kahe-kolmeni pärastlõunal ja siis ka juhul, kui olla otseselt päikese käes ning tuulevarjus. Ujumisega olid lood veidi keerulisemad kuid hambad ristis käisin viimasel päeval, mehe rõõmuks snorgeldamas ikkagi ära. Rannas oli kaks "ujuvat silda" üks ühes ranna ääres ja teine teises, nende vahel sai siis snorgeldada ja koralle ning kalu vaadata. Ise ma väga palju kalu ei silmanud kuna olin jahedast veest (22 kraadi) ja hirmust, et vesi läbi toru suhu tuleb väga pinges. Mehe sõnul oli rannaäärses vees aga vaatamist üle keskmise ning  eraldi päev merel vms. teenust ta sel korral ei soovinudki.
Hotelli rand, kus päevitada, oli üsnagi kokku surutud ja mingit erilist privaatsust seal võimalik saada ei olnud.
Basseine oli territooriumil neli tükki-üks neist oli remondis, kaks ilma kütteta, kuhu praegusel aastaajal normaalsel inimesel asja ei ole ning üks bassein oli ka soojendusega, kus paar korda isegi sulistamas käisin. Vesi oli seal talutav aga välja tulles hakkab kohe väga külm.
Basseini ümber tiirlesid pidevalt tüütud animaatorid, kes selles hotellis jäid minu arvates alla igasugust arvestust nii enda mängudega kui õhtuste etteastetega kohalikus Amfiteatris, ent see on kindlasti maitse asi. Üllatuslikult vähem tüütud olid hotelli territooriumil tegutsevad  kohalikud fotograafid, massaasi- ja reisiteenuste pakkujad. Selles osas on minu arvates asi iga aastaga paremaks läinud.
Hotelli teenindajad olid  igati viisakad ja korralikud kuid kui toapoisid igasugu rätikutest tehtud kujukeste asemel veidigi aega ka koristamine peale kulutaksid, oleks toad oluliselt puhtamad.
Söögiga hotellis võib jääda rahule. Lisaks kolmele põhisöögikorrale pakuti kõik hinnas teenusekasutajale mingit näksimist praktiliselt ööpaevaringselt. Söögiisu viisid ära mõningad eriti ahned ja ebaviisakad  külastajad, kes käitusid justkui keegi tahaks viimase pala nende eest ära võtta.
Külastajatele oli lubatud lisatasuta kasutada nädala jooksul ühe korra kalarestorani ja itaaliapärast restorani. Itaalia restoraniga jäime vägagi rahule.
Probleeme oli internetiga. Teisel päeval tahtsime oma sülearvutiga fuajees wifi võrku pääseda kuid paraku asi ei toiminud. Lubati õhtuks või järgmiseks päevaks korda teha. Sama lubadust kuulsime kõik järgmised päevad kuni lahkumiseni ja tõenäoliselt kuulevad järgmise päeva juttu ka järgmised külastajad.
Kokkuvõttes enamvähem hotell kuid teist korda sinna enam ei läheks ja 5 tärni ta minu silmis kindlasti väärt ei ole.

Endal plaan minna sel nädalavahetusel kõrvalhotelli (Sunrise Island Garden Resort.
Kas kellelgi infot selle hotelli kohta ja kui palju lähedalasuv lennujaam häirib?

Võimalusel vali ikka Sunrise Island view reosrt.Hotell merele lähemal,kuigi jah Garden on palju odavam ja väikesed jalutuskäigud tervislikud. Hotellidel on ühine rand ja kui kohta tahad siis peab ikka väga vara sinna minema.Rannas on eriliselt kõva ja väga viletsa kvaliteediga muusika-igatahes mõnusat vaikset ja rahulikku rannapuhkust ei leia,sest muusika tõeliselt väga kõva..Lennukimüra suht tugev Gardenis aga ei häiri.Tänaval on Soho kaubanduskeskus-seal mõnus ja ilus lihtsalt jalutada aga hinnad kõrgemad kui old marketis.Samas ei ole seal Sohos pealetükkivad müüjad-kuna seal kallid viie tärni hotellid ja ilmselt teised nõudmised müüjatele.Sõitsime 1 dollar nägu nii old marketisse kui ka Naq Bay-sse(seal on hea pood nimega Metro-kus fikseeritud hindadega kaubad).Kui ei ole veel ostnud siis soovitan Sharmist edasi ,Dahabi ja hotell Happy Life Village-seal on tõeliselt ilus ning rahulik ja vaikne puhkust veeta. Vaata ka http://www.tury.ru/hotel/id/20586

Tere. Milline bassein Sunrais Island viev resordis remondis oli? Kas see kus liutorud? Kuna minek koolivaheajal 18.03 lastega. Kas bussi ühendus Nama Bayga olemas? Ja mida võiks veel selle hotelli kohta teada... Minek egiptusesse juba 6 kord siis enam vähem muu teada.

Üks tagumine bassein oli remondis-liugtorudega on põhibassein ja see on avatud kogu aeg-see ka ainuke soojendusega bassein.Bussiühendust ei ole aga meie sõitsime mikrobussiga ja tingisime nii,et dollar nägu -kas siis Naama Baysse või vana Sharmi turule.Kuna hotell asub Soho keskuse kõrval-saab ka kõik ostud teha samas.Peauksest tänavale astudes on nii,et vasakulejäävad kallimad kauplused aga uhked ja paremale jäävad odavamad kauplused.Tingima peab kindlasti.Ja ületee on kohe suur market-kus saab ka igasugu kaupu niisama käppida kui ka osta. Kui tahad soodsat siis sõida NaqBaysse ja METRO poodi-seal kõik fikseeritud hinnad.Sunrise Island View on väga hea hotell-kui viitsite tehke üks normaalne CD muusika plaat ja laske basseini ääres poistel seal seda mängida-seal on räme viletsa kvaliteediga muusika ja täiesti mõttetu-see ka ainuke puudus selles hotellis.Ilusat puhkust.Ise puhkasime kaks nädalat ja see oli paras aeg.Nädal on vähe-kuna kaks päeva kulub ainult juba lennusõidule.

Tänan vastuse eest. Tekisid veel mõned küsimused. Meil AL pakett. Kas selles hotellis pakutakse peale tava restoranide ( hommik. lõuna õhtu) ka muud näksi. Või mõnes hotelli restoranis õhtusõõki? Oleme teistes hotellides olnud ja seal on pakutud ühte õhtusõõki A la carde restoranis. Lisaks on pakutud terve päeva jooksul jäätist, friikaid , burgerei, hot doge jne. Kuna kaasas ka lapsed siis nad tuntsid huvi. Hea oleks teada saada kuidas seal hotellis on.

Endal minek Sunrise Gardenisse. Kuda nende naaberrahvusest isikutega seal lood on? Häirivad väga? Tripadvisorit lugeda siis inglased neid kohe üldse ei salli.

TAUNOle
Jah söök on väga rikkalik.Peale hommikusööki kell 11.00 hakkab saama pizzat,hamburgereid ja friikaid -nii basseini ääres kui ka mere äärses beach baarist.Ka jäätist antakse-aga see oli peale lõunat.Ka joogid -ole kaval küsi ka mahla basseini baarist-seda valatakse sulle ilusti otse mahla pakkidest.Kõige parem mango mahl seda ka täiskasvanuile koos viinaga-väga hea kokteil.Muuseas minu vanem poeg võttis kahe nädalaga juurde 6 kilo.A la cart restoran oli ka -see oli taga pool mere pool ääres paremat kätt.Me ei käinud seal-kuna toiduvalmistamine võttis seal kauem aega ei viitsinud lapsed oodata ja ka meie ise ei läinud sinna sellepärast sööma-aga kuuldavasti pakuti seal head kala.Lapsed jäävad kindlasti rahule-kõik oli vägagai ok.

TURIST
SUNRISE GARDEN-ta on pisut kaugemal Sunrise Islandist-tegelt ikka päris palju kõndida oli selle hotelli elanikel randa-neil Islandiga üks rand aga Islandi hotelli territooriumile neid ei lubatud.Ma ei tea võibolla neid toodi bussiga sinna randa-nägin sõitmas ilma akendeta mingit suuremat sorti bussi.Aga neid naaberrahvusest isikuid on seal igal pool-nad häirivad siis kui ülemäära joovad-siis hakkavad lärmama ja käituvad ka kohalikega päris ülbelt.Loodame,et kui puhkad on neid vähem.Aga võivad küll väga häirivad olla.