maritar

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

6 meeldimist
2 postitust
39 kommentaari
 

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere-kas oktoobris 2015 -keegi minemas oleks ?

to reisike mina julgeks küll minna ja on ka broneeritud,minul elab kaks väga head tuttavad Hurgadas ja faces just kirjutasime ja nad ütlesid ,et seal täiesti rahulik ja turvaline aga ainult kahjuks turiste napib.Meie massimeedia lihtsalt liigselt paisutab seda olukorda seal üle.

Brimadonna-mine oma TRIPi kontole-saatsin sulle privaat sõnumi.

Utopia Beach Club 4*

Kes on puhkanud hotellis Utopia Beach Club 4* El Qaiseris Marsa Alami piirkonnas ? Kas jaanuari kuus on väga tuuline ? Mis mulje hotell jättis jne ?

Utopia (El Quseir) 4* hotell Hurgadas

Kes on käinud-millised muljed ?

Utopia (El Quseir) 4* hotell Hurgadas

Kas keegi on puhkamas käinud hotellis Utopia Beach Club (El Quseir) 4* ? Kuidas meeldis?

Eriti head ei saa jah-aga kui kõik hinnas-siis pole paha variant.Toit ja söök ju mureta. Natuke parem variant oleks selline pakkumine väljalennuga Riiast 7.juulil ja 10 päeva,kõik hinnas tenusega,hotell Havana Hotel Kemer, 4* - vaata ka-see küll vene keelne aga pildid ilusad selged http://www.tury.ru/hotel/id/48535 Hind kahele kokku 1350 EUR

Ja parem 5 tärni hotell Aydinbey Gold Dream Hotel, 5*, väljumisega Riiast 14 juuli ja ka 10 ööd ehk 11 päeva ,hind kahele kokku kõik hinnas teenusega 1669 EUR vaata ka http://www.tury.ru/hotel/id/16047

Helsingist saad ka lennata Sharm el Sheiki. Momendil pakutakse väljalennuga 9 juuli ja 14 päeva hind 560 EUR-sinna sisse kuulub edasi-tagasi lend, hotellikoht ja ka söök. Jälgi Lastminute pakkumisi netis.

Hotelli eest saad maksta eelbroneerides inerneti teel.Aga ka kindlasti kohapeal leiad odavaid võimalusi. Küsimus selline-kuidas sa Türgisse saad. Reeglina tuleb odavam võtta ikka paketireis,sest eraldi lennupilet osta ja siis veel kohapeal hotelli eest maksta tuleb tunduvalt kallim-kui sa just sinna mingil viisil tasuta saad. Toit suht kallis-nii et igal juhul tuleb odavam ja mugavam osta paketireis-ise võid ju kohapeal rännata siis nii palju kui tahad ja soovid! Oleneb sellest mis eesmärgiga sa Türgisse minna tahad. Näiteks momendil pakutakse Lastminutes 8 päeva reisi koos lennuga ja majutusega kõik hinnas teenusega 404 EURiga paketti.

Hea Bad Girl Seda oli arvatagi, et meeldib ? Väga hea mul, et jäite rahule. Nüüd aga rõõmuga edasi ja sügisel ja just oktoobri keskpaigas uuesti suve pikendama minna. Soovitan sügiseks-vaata http://www.tury.ru/hotel/id/4815

Eriliselt soe kevad. Mere vesi oli 20 kraadi soe. Puhkasime hotellis La Mer Art Kemeris kaks nädalat. Soovitan kõigile. Ilus roheline territoorium ka, villa ehk bungalo võimalus,toidud tasemel. Lugesime ära: lõunasöögiajal oli 24 erinevat varianti lõunat, väga hea rahulik õhkkond. Ülim puhkus.Reisisime TEZ Touriga.

Tere Soovitan sulle hotelli CORINTHIA CLUB HOTEL TEKIROVA 5* asub Kemeris ja on ultra kõik hinnas teenusega. Vaata ka http://www.tury.ru/hotel/id/6248

viisa Käisime Sharm el sheikis ilma viisata.Passikontrollis ütlesime Sinai only ja kogu lugu.See on täiesti tasuta-kui sa viibid ainult Sinai poolsaarel.Passi löödi ainult sissesõidu kuupäevaga tempel ja tagasitulles ärasõidukuupäevaga tempel.Täiesti legaalne.

Valik Ega eriti valikuid polegi.Kolm reisikorraldajat Türkki meie vabariigis olemas-ülejäänud ju kõik edasimüüjad.Aga oma kogemuste puhul võin öelda,et GoAdventure ga kõige soodsam ja reisikorralduse poolest oleks patt nuriseda.Soovitan Goadventuret-võib ka läbi Riia reisida-nad annavad mingid kupongid et parkimine soodsam.Ja läbi Riia lendab Tyrkish Airline ja nende lennukid väga mugavad ja ruumi istumisel jätkub ka pikkadel inimestel ja söögid ja joogid pardal head ja tasuta.

Bad Girl Kõik need hotellid on hea tasemega.Aga soovitan sulle võta AKKA Antendon-kuna ta asub Kemeris ja seal on väga ilus loodus ja meri ka mõnusam.Teised hotellid asuvad Side kuurordis ja seal suht kivine rand.Kemer on ikka tunduvalt parem.AKKA hotellil on hästi roheline territoorium ja eriti mõnus on kui basseinis ujud ja vaatad samas merele. AKKAs on eri menüü lastele ja toiduvalik on uskumatult hea.Soovitan. vaata ka http://www.tury.ru/hotel/id/34725

Egiptus Parim paik lähiümbruses talve perioodil puhkamiseks.Jah on küll turvaline nii endale kui lastele.Ja toidu üle oleks küll patt nuriseda .Vähe aega kulub ka lendamisele võrreldes Taiga või Ameerikaga.Ei tahagi massi rohketesse piirkondadesse.Punane meri parim.Kohalikud sõbralikud ja vanematesse inimestesse suhtuvad eriti suure aupaklikkusega-mida kuskil mujal pole kohanud. Euroopa jaoks oled nagu rahapada,keda saab pumbata ja inimsenea oled nagu nähtamatu.Ka lastele on meeldinud just Egiptus kõige enam.Kahjuks ainult ei ole enam nii odav kui mõned aastad tagasi.

Limak Atlantis on väga hea hotell-väga hea valik. vaata http://www.tury.ru/hotel/id/10853

LASTEGA Türkki tasub minna hotelli La Mer Art-tõsiselt hea hotell Kemeris.Oleme seal lastega puhkanud.Siis soovitan veel AKKA Alinda ka Kemeris.Või siis Alanyas hotell Meryan 5*-sinna pisut pikem maa sõita kui Kemeri hotellidesse. Kemeris ka ilusam loodus ja mäed.Septembri lõpus või oktoobri alguses,siis ei ole enam nii palav-eriti lapsega. Aga üks uus meeldiv hotell on ka Ring Beach 5* Kemeris-otse mere ääres ja näiteks 6.okt väljalennule on perele hind kokku kõik hinnas teenusega nädalaks 1430 eur ja 10 päevaks 1558 eur.Kümme päeva on parem sest kaks päeva kulub siiski lennureisile-siis jääb ikka ka aega ilusaks puhkuseks.Ja selle hinnaga saab otse reisikorraldajalt mitte vahendaja büroo kaudu.Anna teada kui huvi-saadan privaatset lisa infot.

TURIST SUNRISE GARDEN-ta on pisut kaugemal Sunrise Islandist-tegelt ikka päris palju kõndida oli selle hotelli elanikel randa-neil Islandiga üks rand aga Islandi hotelli territooriumile neid ei lubatud.Ma ei tea võibolla neid toodi bussiga sinna randa-nägin sõitmas ilma akendeta mingit suuremat sorti bussi.Aga neid naaberrahvusest isikuid on seal igal pool-nad häirivad siis kui ülemäära joovad-siis hakkavad lärmama ja käituvad ka kohalikega päris ülbelt.Loodame,et kui puhkad on neid vähem.Aga võivad küll väga häirivad olla.

TAUNOle Jah söök on väga rikkalik.Peale hommikusööki kell 11.00 hakkab saama pizzat,hamburgereid ja friikaid -nii basseini ääres kui ka mere äärses beach baarist.Ka jäätist antakse-aga see oli peale lõunat.Ka joogid -ole kaval küsi ka mahla basseini baarist-seda valatakse sulle ilusti otse mahla pakkidest.Kõige parem mango mahl seda ka täiskasvanuile koos viinaga-väga hea kokteil.Muuseas minu vanem poeg võttis kahe nädalaga juurde 6 kilo.A la cart restoran oli ka -see oli taga pool mere pool ääres paremat kätt.Me ei käinud seal-kuna toiduvalmistamine võttis seal kauem aega ei viitsinud lapsed oodata ja ka meie ise ei läinud sinna sellepärast sööma-aga kuuldavasti pakuti seal head kala.Lapsed jäävad kindlasti rahule-kõik oli vägagai ok.

Türgis hotell MARYAN 5*-kohtasime ainult turiste saksamaalt ja mujalt euroopast-väga hea hotell soovitan ja Kemeris AK-KA ALINDA 5*-oli ka venelaste vaba.Vähemalt siis kui meie käisime septembri lõpp-oktoobri algus.

Üks tagumine bassein oli remondis-liugtorudega on põhibassein ja see on avatud kogu aeg-see ka ainuke soojendusega bassein.Bussiühendust ei ole aga meie sõitsime mikrobussiga ja tingisime nii,et dollar nägu -kas siis Naama Baysse või vana Sharmi turule.Kuna hotell asub Soho keskuse kõrval-saab ka kõik ostud teha samas.Peauksest tänavale astudes on nii,et vasakulejäävad kallimad kauplused aga uhked ja paremale jäävad odavamad kauplused.Tingima peab kindlasti.Ja ületee on kohe suur market-kus saab ka igasugu kaupu niisama käppida kui ka osta. Kui tahad soodsat siis sõida NaqBaysse ja METRO poodi-seal kõik fikseeritud hinnad.Sunrise Island View on väga hea hotell-kui viitsite tehke üks normaalne CD muusika plaat ja laske basseini ääres poistel seal seda mängida-seal on räme viletsa kvaliteediga muusika ja täiesti mõttetu-see ka ainuke puudus selles hotellis.Ilusat puhkust.Ise puhkasime kaks nädalat ja see oli paras aeg.Nädal on vähe-kuna kaks päeva kulub ainult juba lennusõidule.

Tuulerõuged

Varicella (ld. k.) Varicella, Chickenpox (ingl. k.)

Seletus Tuulerõuged on tuulerõugeviirusest põhjustatud eriti kergesti nakatuv palavikuga kulgev lööbehaigus, mida enamik põeb lapsepõlves.

Ülevaade 95 % lastest põeb tuulerõugeid enne täiskasvanuks saamist. Vastuvõtlikumad on 5-9 aastased lapsed. Tuulerõugenakkus levib hingamisteede kaudu või villide sisuga nii kergesti, et kui kodus on üks haigusjuhtum, siis haigestuvad teised vastuvõtlikud pereliikmed kahe nädala pärast 90 %-lise tõenäosusega. Tavaliselt on haigus kerge ja hästi ravitav.

Tekkepõhjused ja –mehhanismid Sümptomid ehk avaldumine Diagnoosimine ehk millised uuringud võidakse teha ja miks Ravivõimalused Prognoos Ennetamine

Tekkepõhjused ja –mehhanismid

Tuulerõugeviirus kuulub herpesviiruste hulka – Varicella-zoster-viirus, mis mõne aasta tagant põhjustab epideemiaid ehk järsku levikut. Organismi sattudes levib viirus kogu organismis spetsiaalsete vere valgeliblede – monotsüütide – sees, põhjustades nahal ja harvem ka limaskestadel löövet. Sümptomid ehk avaldumine

Tuulerõugete inkubatsiooniaeg ehk avaldumisaeg pärast kokkupuudet viirust kandva isikuga on 10-20 päeva. Lööbele võib eelneda väike palavik. Lööbeelemendid on väga erinevad ja võivad kehal esineda kõik üheaegselt – alates punastest väikestest laikudest, vistrikutaolistest lööbeelmentidest villide ja mädakoorikute ning armideni.

Esimestest täpikestest villideni läheb mõni päev, koorikud tekivad viie päevaga, siis pole haigus enam väga nakkav. Lööbeelemente on kõikjal, ka peanahal, kuid nende arv on erinev, näiteks väikelapsel võib olla ainult paar täpikest, täiskasvanul aga üle 500. Kuna sügelemine on tugev, kratsitakse mõnigi villikestest katki ja need võivad muutuda põletikulisteks. Raskemal haiguse avaldumisel võivad villid tekkida ka suu, neelu ja/või soole limaskestale, mistõttu on valus süüa ja väljaheites võib esineda verd. Mõnikord võib haigusega kaasuda tserebelliit ehk väikeaju põletik, mis iseloomustub peamiselt tasakaaluhäiretega. Diagnoosimine ehk millised uuringud võidakse teha ja miks

Diagnoosimisel on oluline eristada tuulerõugeid teistest lööbega kulgevatest haigustest. See ei ole aga väga raske, sest ta on ainus haigus, mille puhul korraga esineb nahal mitmeid erinevaid lööbeelemente. Ravivõimalused

Haiglaravi vajatakse siis, kui kratsimise tagajärjel on lisandunud naha infektsioon ehk põletik, mis võib viia väga tõsise haigestumiseni. Samuti siis, kui kaasuvad teised haigused nagu kopsupõletik, tserebelliit või väga harva esinev entsefaliit ehk ajupõletik.

Palaviku alandamiseks kasutatakse tavalisi palavikualandajaid nagu paratsetamool või ibuprofeen. Sügeluse vähendamiseks kasutatakse antihistamiinikume ehk allergiaravimeid, näiteks tavegüül, dimedrool. Lööbe infitseerumise korral on vajalik antibiootikumravi, sest põletikku põhjustavad bakterid. Teisiti ravitakse haigeid, kes oma kroonilise haiguse - immuunpuudulikkus, leukeemia – tõttu põevad tuulerõugeid väga raskelt. Nemad saavad raviks spetsiaalset viirusevastast ravimit – atsükloviiri. Atsükloviiri saavad ka rasedad ja vastsündinud. Prognoos

Tuulerõugetest paranetakse üldiselt hästi. Kuigi haigus paraneb, jääb viirus tegelikult organismi elama. Ta jääb pesitsema seljaaju tagumistesse ganglionidesse ehk närvisõlmedesse (närviraku kogumikesse), ja võib isegi aastakümnete pärast puhkeda teistsuguse haigusena – vöötohatisena.