trip-krainetrip-ukraine-dark
Suusareisi majutus Austria, Andorra, Itaalia...

Minu kogemuste põhjal on Austria suusakuurortites enamus majutuskohtates võimalik broneerida vaid laupäevast laupäevani (mõned üksikud ka P-P). Pingsalt otsides võib leida ka muid variante, aga selleks peab tõesti vaeva nägema ja valik jääb väga väikseks.

Kuid kuidas on teistes suusakates - Andorras, Itaalias, või teab keegi Austrias mõnd kohta, kus saab suht vabalt majutusperioodi valida?

Minu kogemus Austriast on pigem vastupidine - kohustuslikku L-L viibimist kohtab harva, reeglina saab ka vaid paar ööd ööbida, vahe on siis üksnes hinnas. Võib-olla on suuremates suusakeskustes olukord teisiti, ent võttes mõne kohalikule klientuurile suunatud keskuse võib leida väga hea hinna ja kvaliteedi suhte. Ise viibisin viimati näiteks Austria kõige lõunapoolsemas, Nassfeldi suusakeskuses (www.nassfeld.at), kus rada 110 kilomeetrit ning majutus inimese kohta 4-6kohalises korteris 15-20€/päev. Viidatud kodulehel on ka majutuspakkujate loetelu, kus vastavalt oma soovidele ja võimalustele sobiva majutuse leiab.

Just. Enamasti ei ole küll eeltingimuseks L-L. Olen korduvalt ka 1-2 päevaks läinud (elan lähedal). Võimalusi on laialt. Kõige lihtsam - kui tead, kuhu lähed, ava linna/küla/suusakeskuse kodulehelt majutuse alamrubriik ja otsi endale sobiv.

Hm... see on küll huvitav! Sest ma räägin ikka kogemusest - 10 aastat, Austrias 5-6 erinevat suusakeskust. 1-2 päevaks ehk tõesti ei ole probleemi leida, aga ma räägin pikemast perioodis, ikka nädal või 10 päeva, aga nt alates teisipäevast. Ma kardan, et nendes "kohalikule klientuurile suunatud" keskustes ei ole nii lahedat after ski'd kui nt Saalbach'is, St.Anton'is või Ischgl'is. Või!?

... ei tohiks samuti probleemiks olla, pigem võib probleem olla selles, et kui praegu broneerima hakata, siis on popimates kuurortides raske leida head normaalse hinnaga majutust, mis 10 päeva järjest keset hooaega vaba oleks. Ise olen pereinimene ning mitte eriline after ski fänn, aga päris heaks peetakse nt Mayrhofeni after ski'd ning sealse majutuspakkujate nimekirja võib leida siit: http://www.bergfex.at/mayrhofen/unterkunft/ferienwohnung/. Veelgi parem on Tiscoveri infosüsteem (www.tiscover.at), kus ainuüksi Mayrhofeni piirkonnas näitab 462 kortermajutuspakkujat, sealsamas on ka otsing, kus saad sisse panna soovitud kuupäevad ja näitab kohe, millised majutuskohad on selleks ajaks vabad. Kui vaadata nt jaanuari keskpaika, siis näitab päris mitut majutusvõimalust, hind 4le inimesele 80€ öö, saabumine ja lahkumine vabalt valitud ajal (http://www.haus-verena.com/index.html) /> Vaatasin huupi paari majutuspakkujat ning kindla kuupäeva saabumise reeglit pole kusagil - kui leiad järjest 10 vaba päeva, siis tule ja mine millal tahad. Keskmise majutuse hind on ca 80-90€ neljainimeselises korteris (nt http://www.gaestehaus-schneeberger.at/index2.htm).