Šveits, soovin infot Vaduz - Basel teekonna kohta

Kas keegi jagaks teadmisi Vaduz - Basel teekonnal olevatest huvikohtadest? Suuri kõrvalsõite ei tahaks teha, aga lähedale jäävaid ilusaid ja huvitavaid paiku külastaks küll. On ka variant, et teeks sõidu Saksamaad mööda. Ajaliselt suurt vahet ei ole ja saaks sõita tavateedel ning loodust nautida. Ei ole sealkandis olnud ja ei kujuta üldse paikkonda ette, aga ka seal võib ju uut ja huvitavat näha. Suurlinnad mind eriti ei tõmba ja lõbustuspargid jmt jätab samuti külmaks.

Kui Vaduzist Šveitsi poolele lähed, siis soovitan buch sg sõita, selle linna külje all asub nii öelda linn nimega Werdenholtz. Soovitan seda külastada, tegu kõige väiksema linnaga Šveitsis.

Võimalikke teid on mitu. Kõige otsem on vist tee 3 läbi Sargansi ja Zürichi. Selle peal midagi eriti soovitatada ei oskagi. Walensee kallas on ilus, aga edasi on suht tavaline. Baari lähedale jääb Höllgrotten, mis on vist Šveitsi suurim koobas, käinud ei ole. Zürich nõuab juba rohkem aega, et linna sõita, parkida ja ringi vaadata. Kui põhja poolt lähed, siis Appenzell on selline tüüpiline väikelinn oma maalingute ja suveniiridega. St Gallenis on väga ilus vana kloostriraamatukogu. Variant on ka tee 13 mööda Bodensee kallast. Võib põigata Konstanzi. Lisaks Stein am Rhein, Schaffhausen ja Reini kosk. Tee jätkub piki Reini kuni Baselini.

Tegelikult on mu sihtkoht Freiburg im Breisgau Saksamaal. Mul Google map-s ei tulnud tee 13 nähtavale, kuid ma uurin edasi. Igatahes tänud info eest mõlemale! Vatse! Kas muidu oled ise sõitnud Reini pidi Baselini? Mul on küll ilmselt otstarbekas varem Neustadti suunda hoida. Milline on maastik mööda jõeäärt? Ilmselt ei saa mägesid eriti olla? Ma olen ise südames rohkem põhjapoolsema pooldaja, sest mu sõidud Saksamaal on olnud äärmiselt kesised (kiirustades) ja ma ei ole seal isegi mitte üheski poes sees käinud, kõike ainult vilksamisi. Tahaks näha Saksa loodust ja käia just väikelinnades. See vahemaa 234km peaks olema selline paras ühepäeva reisiks ning saab rahulikult liikuda.

Tervet teed piki jõge pole sõitnud, olen seal orus vaid lõiguti olnud. Jõgi läheb Shwarzwaldi ja Juura mägede vahel seega mäed on pidevalt näha, aga üle neist sõitma ei pea. Freiburgi on otsem jah pigem Neustadti kaudu. Näiteks Šveitsis kuni Reini koseni ja siis sealt Neustadti. Tee 13 on Bodensee kaldal Šveitsi poolel läbi Romanshorni Kreuzlingeni. Sõitmiseks üldiselt parem kui Saksamaa poolel olev tee 31. Seal on liiklus oluliselt tihedam ja tee samasugune 2-realine. Nädalavahetustel ja suvel on enamik sellest üks suur ummik.