Tahaks minna sõpradega suusareisile

jaanuari alguses kolmeks neljaks päevaks.Eelarve pole ka teab mis suur, tuleb sõprugi aidata.Mure selles et kõik ülejäänud on algajad olen ainus kes on paar aastat tagasi käinud Austrias.Kõik nad ootavad minult õigete otsuste langetamist.Olge palun abiks. Kuhu tasuks minna?

Neid asjaolusid arvestades tasub kindlasti minna Soome Tahkosele.

Slovakkia tundub paras olevat

Hawaii Expressi Surfikool sõidab Levile 2-7. jaanuar ja on kohti üle bussis. tom@surf.ee või 5036172

See et on soov minna on natuke vähe infot nõu andmiseks. Kui keegi soovim lihtsalt minna, siis võiks soovda head teed. Kui on mingid kindlamad soovid, siis tuleks ka nii küsida. Ehk näiteks, ligikaudne plaanitav eelarve või siis soovid, millele reis peaks vastama. On inimesi kellele on põhiline ööelu, on neid, kellele "offpiste võimalused" jne. Hetkel Soome minna oleks küll suusatamisepisiku tapmine. Lumi tuleb vastu üsna kaugel.

Ruka on jaanuaris mõnus ja rahulik. Algajatele sobib ka. Sõit sinna küll pikk, aga lumepuudust vast pole. Meie käisime lennukiga (uuri, äkki saad soodsaid pileteid või on sul Finnairi frequent flyer punkte Soome siselennu jaoks piisavalt, nagu meil juhtus), see oli väga mõnus.

Ruka on tõesti mõnus koht kus puhata ja natuke mäest alla lasta (ise käinud 2 korda ja ki sõit nii pikk poleks läheks igakell uuesti). Kui tavalistest nõlvadest küll saab siis võid ennast proovile panna raja kõrval pude vahel mis on omaette kogemus. Sõit sinna võtab küll natuke aega, 11 tundi on normaalne sõiduaeg. Siis saab teha ka ühe pikema peatuse, et korralikult süüa ja puhata. Kui minna öise laevaga st hommikul helsingis siis jääb teine pool sõidust pimedasse. Sellega on veel see häda, et põhjapool, olenevalt talvest, on teeolud üsna kehvakesed. Teedel küll lumevaalusid jne ei ole aga samas kui on suure lumega talv siis on põhjapoolsed teed kinnisõidetudlume kattega, mis omakorda võivad olla üsnagi libedad.

levi.fi andmetel 30 cm looduslikku lund. Levi kohta vähe, aga ilmselt piisab. Tahkol jah 5 cm lund.

Rukal eile oli 38cm looduslikku lund, ise läksin täiesti võhikuna Ruka mägedele eelmisel aastal. Esimesel päeval sõitsin 2-aastastega võidu lastemäelt aga teisel päeval juba läksin Vuosseli otsa ja sain sellise mäenakkuse, et kuu aja pärast lähen uuesti.