tahaks paradiisi?

Tere! Tegelikult küsimus väga pealiskaudne, kuid ehk oskab keegi siiski nõu anda. Nimelt sooviks suvel puhata sellises kohas, kus oleks soe, vesi ja mis peamine et seal ei oleks mürgiseid elukaid. Vot see viimane kriteerium tõmbabki valiku nullilähedaseks mu arust. Olen suht kindel, et tegemist on saarega. Kuid on mulje jäänud, et assoorid ei ole piisavalt soe suvitamiseks (lugesin välja, et suvel seal ca 25C, mis on ehk isegi vähem, kui kodumaal) Et läheks kohale, viskaks telgi või magamiskoti (randa) maha ja lihtsalt oleks. Loodan, et oskate aidata.

M

Nu kui saart soovid siis kanaarid või baleaarid on kõige lähemal.

Meie soovitame Tiomani saart Malaisias. Eesti firmadelt sinna midagi osta on mõttetu (nagu üldse midagi eesti turismifirmadelt osta, meie kogemuse järgi). Veidi internetis tööd, lend Kuala Lumpurisse näiteks Malaysian Airlinesilt (saanud aastais parima pardateenindusega firma auhindu -- remarki korras olgu öeldud, et parimateks ei ole vist küll mittte kunagi tunnistatud ühtegi Euroopa firmat), Tiomani aga Berjaya Airiga. See vimmane on küll veidi khutav kogemus, kuid absoluutselt ainukene võimalus sinna saarele avaliku õhutranspordiga pääseda. Mõlemad piletid on mõistlik osta läbi interneti firmadelt endilt.

Tiomani saare kohta olen juba varem arvamust avaldanud. Lisaksin vaid, et saarele pääseb siiski ka laevaga, suht kiire ots. Ja kuna saar on Singapurile lähemal kui KLile, sisi oleks mõistlik hoopis Singapuri kaudu minna.

Mürgistest elukatest siiski ei pääse. Mürgised maod elavad seal nii vee all kui vee peal (st saarel). Tõenäosus nendega kokku puutuda, veel enam salvata saada on aga üpris väike.

Kui südametunnistus puhas küll siis saad..kui aeg küps :)

sõida siis Havaile - mürgiseid putukaid ei kohanud, sooja ja päikest oli piisavalt. Telgis elavaid inimesi oli Oahul läänerannikul päris palju. Lisaks on olemas ka ametlikud telkimiskohad, kus saab kas tasuta või paari dollari eest ööbida. Igalpool randades olemas majakesed, kus sees nii WC kui dush. Tegelikult kohtaski randades päris palju inimesi, kes lihtsalt ööseks oma magamiskoti rannaliivale lahtirullisid ja siis värske õhu käes öö mööda saatsid. Ja hommikul magamiskott jälle kokku ja surfama. Tõeline paradiis :-)

Soovitan kaaluda ka Madeirat, imeilus ja ilma mürgiste elajateta.

Et ei ole tähtsust, kas ööbid oma kogu kaasasoleva varaga telgis üksi või mitmekesi. 2-6-kesi on piisavalt ohutu peaaegu kõikjal maailmas. Ise sattusin nii turvalisse kadakasalusse mere ääres Sardiinias, Norra oli kõikjal ohtu üksi. Igaks juhuks panin telgi üles õhtul hiljem ja inimtühja paika, hommikul küll pole kiirustanud vara lahkuma.

mauritius näiteks. mürgiseid elukaid ei ole, soe ilm, soe vesi- paradiis

Soovitan ka Hawaiid, ükskõik millist saart. Kliima ideaalne aasta ringi, turvaline, keegi ei püüa sulle pidevalt midagi pähe määrida. Püüa võimalikult odavalt kohale saada ja võimalikult palju raha kaasa võtta. Mitmed saared on käimist väärt. Miinuseks muidugi suhteliselt kallis elu.

Ja Georg Ots....miks ka mitte?

Bora Bora saar. prantuse polüneesia (Y)

üsna maailmaveerekes moodi;)

Elafonisis (kirjapilt mälu järgi) on paradiisirannake

Saarteriik Malediivid (vist kirjutatakse ka Maldiivid)

Loe siit: http://www.trip.ee/taxonomy/term/577

mulle meenutas parasiidi saart ikka Kreeta :) Olen käinud ka Kanaaridel, aga kreetale läheks ikka tagasi.

eelmine kirjutas(kogemata kindel)PARASIIDI saar Kreeta! Its, its..