Tai siselennu käsipagas

Lendame siselennuga Phuketist- Bangkoki 28.02, kas keegi oskab öelda, kui lennufirmal Bangkok Airways-l märgitud käsipagasiks 5kg, kas seda kontrollitakse rangelt ja kui on paar kilo üle, millised on tagajärjed?

Ette tänades!

Lendasin nendega eelmise aasta veebruaris Bankgkok-Chiang Rai. Check-inni tegin nende äpis ära, kuid mobiilselt pardakaardi kasutada ei saanud ja pidin letti minema, kus tuli kohver kaalule panna. Mul oli 8kg ja sõbrannal oli 12 kg, seega tuli pagas ära anda.  Kui just midagi muutunud pole, arvan, et seal ei pruugigi olla sellist varianti, et sa saaksid oluliselt rohkem kui 5kg kaaluva pagasi salongi võtta. Kui teil just jätkulennule kiiret pole, siis võite pagasi letis ära anda, siis ei pea ülekilode pärast muretsema.

Paar nädalat tagasi tegin BKK - Chiang Rai ja Chiang Mai - BKK siselennud, Thai Airiga. Käsipagas läks check-in´s kaalule ja ülekaal paluti ümber pakkida. Ümberpakkimine tähendas paari kilo tõstmist kohvrist seljakotti, seejärel kottidele lipikud külge ning võis kohver+seljakott lennukisse minna. Sama Maist tagasisõidul. Ehk ainuke huvi oli check-in´s, lennukisse minnes ei huvitanud kedagi pagasi kaal ega arv, vaadati vaid, et check-in´i lipik on kotil küljes.