Tai - Tourist Visa: hoiatus

Siin on juba mitu sõpra ja head tuttavat hätta jäänud turistiviisaga.

Paluks tähelepanu: 3-kuuline turistiviisa tähendab seda, et selle viisa 3-kuulise kehtivuse aja jooksul on Sul võimalik Tai maale SISENEDA. Kui seal on "single entry", siis vaid yks kord: kui "multiple entry", siis mitu korda.

Kuid selle viisaga võid Sa Tai maal VIIBIDA vaid KUNI 30 PÄEVA. Vaata hoolega: riiki sisenedes lyyakse Sulle passi viimane lahkumise kuupäev, sõltumata sellest, mida Sa oled kirjutanud oma "arrival-departure" kaardi peale, täpselt 30 päeva saabumisest alates. Mitte keegi Sind ei hoiata, kui oled kavatsenud kauemaks jääda. Isegi mitte Eesti reisibyrood.

Mida teha siis, kui oledki juba praegu Tai maal ja ongi nii juhtunud?

  • Kui Sul on "multiple entry" ja aeg pole veel yle läinud, siis võta "Visa run", käi 2500 bahti eest Cambodia piiril ja saad uuesti sisenedes taas 30 päeva edasi olla. Kui aeg on yle läinud, siis maksad trahvi.

  • Kui Sul on "single entry", siis vaata hoolega, mis teha annab. Kui palju on või ei ole juba aeg yle läinud. Kui palju on äralennuni jäänud jne. Trahvid ja viisa pikendamise kulud võivad tulla kuni 40 tuhat bahti.

pikenduse saab Kambodas, a kas Laoses ka?

Lulu on see tõsi mida räägid? On see mingi uus trend? Ja tõepoolest üllatus, passi uurides nad ongi viimati Tais käies 30 päevase aja märkinud. Varasematel aegadel on nad ca 2 kuud v 60 päeva 3 kuulise turisti viisaga maal viibida lubanud. Jama ju siis, kui nt mõni päev üle tiksub.

http://www.mfa.go.th/web/2482.php?id=2489

võib-olla, kui ei küsi ega nõua midagi, on nüüd ametlik poliitika lärtsata 30 päevane sisse.

mul ei olnud viimasel reisil Taisse perioodil 16.11.2006 kuni 19.12.2006 küll mingit probleemi tagasi tulles Bangkoki lennujaamas passikontrollis. Kindluse mõttes peaks ikkagi Välisministeeriumist või Tai saatkonnast, kust viisa võetakse ennem järele küsima, muidugi on olemas see variant , mis LULU kirjutas.

Kus saab Tais olles viisat pikendada? Aitäh.

Viisa-probleemide jaoks on immigratsiooniamet. Helista 1111 (ykskõik kus Sa ka ei oleks) või 1337 (kui oled Pattayal) ja saad teada. Pattaya immigratsiooniamet asub Jomtien Beach soi 5 või 7 (seal on sildid väljas, leiad yles).

01/10/2006 lihtsalt tehti vaike muudatus et eesti inimene v6ib 30 paeva riigis viibida, eelneva 60 asemel. estraveli kodulehekyljel on see info olemas, et 30 paeva. Pikendada saab 30 paeva v6rra. M&M

Estraveli kodulehel on märgitud, et viisat saab pikendada Bkk-s Soi Suan Plu tänaval asuvas immigratsiooniametis. Tõenäoliselt peaks siis saama viisat pikendada ka regionaalsetes immigratsioonibüroodes, nagu eelpool vihjatud Pattayale. Kui keegi on kusagil väljaspool Bkk asuvas immigrats büroos, mitte piiril, viisat pikendanud jagage infi palun.

..on eestlased ennast Taimaal jätkuvalt täis teinud.Mäletan veel seda aega kui Tai oli viisavaba.Siis aga tulid kõiksugu narkokullerid jne.

no eestlaste teod:D on seal küll miniatuursed võrreldes vana Euroopaga, kel kõigil viisavabadus Taiga, pigem võetakse meid kui venelasi....

Minuga juhtus sama lugu - jäin pahaaimamatult 40-ks päevaks ja maksin 500 Bht iga "üleliigse" päeva eest.Koju tagasi jõudes kirjutasin Helsinki Tai saatkonnale järelpärimise ja sealt öeldi, et tourist viisaga peaks saama 60 pv olla ja immigration officer tegi vea. Aga kui neid "vigu" liiga palju tekib, siis on ju küsimus, kummal õigus on, saatkonnal või piirikontrolli töötajatel?

Eesti VM palun võta plaani ja ava Bkk-s õige saatkond vuffel kohapealse aukonsul esindaja asemel. Lätakad jm leedukad on ammu kohal. Tais ja tema naabermaades tuiab ikka päris hulgi eestlasi ning lähimad saatkonnad on ainult Tokyios ja Pekingis????!!!!

Aga kogume kokku ja teeme ühise pöördumise Eesti VM poole saatkonna avamise Bangkokis võimaluste uurimise kohta.

Eesti VM eelarve (riigieelarve) ei luba seda; pealegi on märksa prioriteetsemaid riike kui Tai. Äärmisel juhul võiks tulla kõne alla konsulaaresindus Bangkokis. Saatkonda ei tule ilmselt kunagi. Lihtsalt, meie riik on liiga väike ja vaene selleks. Näiteks, aasta tagasi õnnestus neil lõpuks saada tööle Eesti konsul New Dehlis, Indias. Eesti konsul töötab seal Soome saatkonna ruumides. Rohkemaks pole lihtsalt raha. Aga India on suurriik, miljard elanikku. Tai on selle kõrval päris tähtsusetu kohakene.

Mis puutub aga Eesti aukonsulisse Bangkokis, õigemini tema byroosse, siis sealt saab abi kyll. Passi kaotamine vmt probleemid on just nende rida. Eesti keelt muidugi ei räägi seal keegi. Aga sain ise kunagi nende kaudu mõned dokumendid vormistatud, kui Eestis väljaantud ja Tai Välisministeeriumis kinnitatuid ei tahetud Tai ametiasutused ikkagi tunnustada. Eesti aukonsulaadi poolt koostatud ja välja antud dokumente tunnustatakse Tai ametiasutustes aga väga hästi.

Samad probleemid elasin viisaga üle ja tänu tähelepanelikele ning headele sõpradele jäid õnneks suuremad jamad olemata. Eesti reisibüroode pakutavat infot ei maksa usaldada antud suhtes sest seadused muutuvad ja siinpool erilist hoolivust selles suhtes oodata ei maksaks. Nagu ka tagantjärgi teisi süüdistada sest endale peale viha väljavalamise sellest muud kasu ei saa.

Kohapeal 2000 bahti 30 päeva pikendust saab immigratsiooniametist. Phuket Towni immigr. ametnikud on väga sõbralikud ja vastutulelikud. Meile arusaadavates keeltes nad suurt ei suhtle kuid rahuliku meele ja naeratusega saad seal väga hästi hakkama. Immigratsiooni ametis marsid kohe sinna kohta kuhu seina peale kirjutatud photo and copy lased passikoopia teha ning pildi, siis võtad järjekorda ja enamasti ca 15 min pärast on asi lahendatud. Kokku kulud ca 2120 bahti. 30 päevast pikendust ei saa piirilt ostetud 15 päevase viisaga. Samuti kui on single entry viisa pole abi Birma visa runist. Kambodzast minu meelest samuti mitte. Tuleb sõita Malaisiasse, kus siis saab õige viisa. Bangkokist keskmine Visa Run Malaisiasse ca 5000 baht mison siis 4 päeva kohal 3 tärni hotell, asjaajamisekulud sees. Iga turismibüroo oskab aidata sellega aga enne on tark ikkagi käia immigratsiooniametis konsultatsioonil, et mida teha sest turismikate kompetents on enamasti kaheldav teemas eestlane ja viisa.

Kas Tai on kunagi tõesti eestlase jaoks viisavaba olnud??? Kas ei olnud mitte nii, et varem sai piirilt viisa pikemaks, kui 15 päeva, siis ei saanud enam piirilt viisat ning nüüd on jälle võimalus piirilt viisa saada, aga 15 päevaks?

Igatahes oleks viisavabadus tervitatav, kuigi mingeid "kange" meie välisministeeriumil selle nõudmiseks tõenäoliselt pole. Kangid on näiteks olemas Brasiilia puhul, kuhu meie ikka veel viisat peame taotlema, samal ajal kui brasiillased siia ilma viisata saavad. Kelle suutmatus?

piirilt saab viisa kaheks nädalaks. Kindel, passipilt võta ka kaasa.

läksime taist kambodjasse minivaniga.sõit kokku umbes 15 tundi koos vahepeatustega.kel re-entry viisat pole taisse, see saab uue tai viisa lennates phnom phenist bangkokki. jällegi 15 päeva on hooletu.

homsest saab Vene passiga Taisse 30 päevaks üldse ilma viisata.

ajab närvi küll.

ehk on venelaste nn 30 päevane viisvababadus seotud kahe tibi mõrvaga, et neid uuesti taisse puhkama meelitada...