Takso Sofias

Kui saabute esmakordselt lennukiga Sofia lennujaama ning soovite taksoga kesklinna sõita siis teadmiseks et Sofia lennujaamas tegutseb vaid üks legaalne taksofirma "OK Taxi". Nemad viivad teid kesklinna u. 5 euro eest. Kahjuks asub nende taksopeatus natuke eemal. Kui tulete turvaväravatest välja siis keerake kohe paremale ja võtke suunaks rendiautide letid. Seal lennujaamast väljudes leiate õige "OK Taxi" peatuse. Masinad näevad välja sellised http://www.oktaxi.net/cgi-bin/oktaxi.pl

Kui aga väljute otse turvatsooni väravate vastas asuvatest pöördustest satute üldisesse taksopeatusesse kus võtavad teid vastu samuti kollased ja sama kujundusega "CK Taxi" masinad. Nendega saate kesklinna "vaid" 40 euro eest. Samuti hoolitsevad turvatsoonist väljujate eest kümned varrukamehed et valiksite ikka nende piraadika.

Süsteem tuttavalt kodumaine. Võtavad ju soome turiste sadamas vastu kollased "TALLINN" taksod :D

Seega jõudu Sofia taksomaffiaga võitlemisel :)

Sofia lennujaama ametlikule taksole saab teha ka eelneva broneeringu - https://www.oktaxi.net/onlineorder_en.php. Vastuseks tuleb väga lakooniline kinnitus, aga asi tegelikult toimib. Lennujaama jõudes tuleb minna taksofirma letti (isegi nimeline silt oli letile üles pandud) ja seal on neil vajalik kinnitus juba trükitud ja taksopeatuses aadressi teadev taksojuht olemas. Otsest vajadust tõenäoliselt broneeringuks vähemalt keset päeva ei ole, kõik lennujaamas käidud korrad oli ukse taga piisavalt taksosid ootamas, aga tipptunnil võib äkki vahel reisijatest järjekord tekkida. Samuti läheb letis kiiremini, neil aadress juba kinnitusel trükitud ja taksojuhil samuti sihtkoht teada. Lisaks kasulik siis, kui rohkem pagasit kaasas ja vajadus nende suurema VW Caddy järgi.