Tallinn-Oslo-Reykjavik Adria ja SAS-ga

Kuna lähen üle mitme aasta lendama ja seekord teen seda esimest korda üksinda, tekkis paar küsimust. Alustan oma lendu Reykjaviki Tallinnast, vahepeatus on Oslos. Oslosse lendan Adriaga ja Oslost Reykjaviki SAS lennufirmaga. Esiteks tekkis küsimus check-in'i kohta - Tallinna lennujaama info väidab, et Adrial online check-in'i ei saa teha. Samas lennufirma kodulehel on see täitsa võimalik. Kui ma teeksin check-in'i Adria kodulehel, kas saaksin siis ühtlasi selle tehtud ka SAS lennule? Kas Tallinnas ära antud pagasi pean Oslos vahepeal üles otsima ja siis uuesti ära andma või läheb see otse Reykjaviki ning saan selle alles seal kätte? Samuti tekkis mul küsimus käsipagasi kohta - kas sülearvuti loetakse alati käsipagasis nö eraldi esemeks? Ehk on kellelgi kogemusi Adria ja SAS-ga lendamisel sülearvutiga käsipagasis.

Kui Sul on need mõlemad reisid sama pileti peal, siis igal juhul saad pagasi saata lõppsihtpunkti, see tähendab annad Tallinnas ära ja saad Reykjavikis kätte. Mul samuti Adria+SAS piletid Tallinnast Oslo kaudu Reykjavikki ja kuna Adria/Nordica muutis sõiduplaani, siis õnnestub ka veel sama piletiga Stockholmis enne Oslot maanduda...aga endiselt ei muretse ma pagasi osas ja loodan oma pagasiga kohtuda õigeaegselt Reykjaviki lennujaamas. Online check-in kohta pead ei julge hetkel anda, kuid küsi lennfirmast järele. Kuna tegemist pole odalennufirmadega, siis saad igal juhul tasuta Tallinna lennujaamas kas leti taga või check-in automaadist end lennule registreerida. Minul on sülarvuti tavaliselt käsipagasisse mahutatud. Arvan, et antud lennufirmad ei tee probleemi, kui see ka eraldi Sul lennule minnes käes on. Pagasireeglites neil lisaks ühele 8 kg käsipagasile ka lisaks kõikvõimalikud fotoaparaadid, mantlid jms lubatud, pead ilmselt oma sülearvuti mantli alla peitma ;-)

Eeldusel, et sul on üks pilet Tallinn-Oslo-Reikjavik, saad teha check-inni lõpuni ning pagasit vahepeal uuesti chekkima ei pea. Kuna vähe reisinud, siis ühel piletil tähendab seda, et sama pileti peal on mõlemad lennud (ostsid pileti Tallinn-Reijavik, tegid ühe makse ja sama broneeringu nr alt on näha kõik lennud)

Adria ja Nordica on siiski natuke erinevad asjad. Nordica kasutab Adria numbreid, kuid opereerib eraldi ja neil on oma koduleht. Sellel saad ära teha ka online check-inni. Tagasitulles tuleb check-inn ilmselt teha SAS lehel, sest nende lend on esimene

Kuna SAS ja Nordica vahepeal hästi koos ei toimi, siis võimalik, et pead check-inni tegema lendude kaupa. Tee Nordical check-inn ära, siis on näha, kas pead SAS lehel Oslo-Reijkavik eraldi tegema või mitte. Teine variant on teha check-inn lennujaamas, siis tehakse kindlasti mõlemad lennud korraga ära.

Nordical on turistiklassis on lubatud ainult üks käsipagasi ühik, äriklassis kaks (sh kott + läpakas)
http://www.nordica.ee/reisijale/

Samas SAS lubab alati lisaks käsipagasile ka sülearvuti kaasa võtta.
https://www.flysas.com/en/travel-info/baggage/cabin-baggage/

Kuna Nordica lennud on vähemasti meedias kajastatu järgi pooltühjad, siis ilmselt sülearvuti kaasavedamisel probleeme ei teki. Samas, alati on check-inni töötajal õigus nõuda reeglite järgimist/lisamakset.

Tänan vastuste eest!

tom1967, miks peaks Stockholmis maandumine olema enne Oslot?