Tallinnast Agadiri oktoobris

Palun abi lennupiletite leidmisel Tallinnast Agadiri. Periood oktoober 2016, reisi pikkus 7päeva (või kuni 10 päeva, kui reisi saab alustada N või R).
Sobib ka öö lennujaamas, aga üle 24 tunni peatusi ei sooviks transiitpiirkonnas teha, muidu jääb kohapealne aeg Agadrisi liiga lühikeseks.
Hind võiks jääda 400euro piiresse ühele, edasi-tagasi, ainult käsipagas.

Lihtsaim viis Easyjetiga läbi London Gatwicki ei ole sügisel võimalik kasutada, kuna soodsaid hindu on kombinatsioonidele, kus reisi pikkus ületab nädala või on lendude vahe üle 24tunni, mistõttu jääb kohapealne aeg lühikeseks.

Läbi vaadatud ka Ryanairi variandid ning Amsterdami ning Brüsselit läbivad erinevad lennuliinid, aga Tallinnast sinna saamisega ei klapi lennuajad üldse.

Siin kindlasti on reisigurusid, kes neis otsingutes palju nupukamad, mistõttu ka see abipalve siia pandud sai.
Aitäh ette!

Praegu ei viitsi otsida, aga ise käisin Marokos Ryanairiga:

Tallinn-London-Rabat, Rabat-Girona-Tallinn (ööbimine Gironas).

Lennukipiletid maksid ca 200 EUR kokku.

Rabatist Marrakechi sain rongiga (väga korralik, 1. klass). Marrakechist Agadiri sain bussiga (peab õige bussifirma valima - mul minnes oli korralik ja tagasi sõites oli ront, kuigi hind oli sama).

Ryanair lendab ka Marrakechi. Head otsimist!

Soovitused:

  • ümberistumisega odavlennufirmade leidmiseks kasuta otsinguks azair.eu lehte - pane lennuvahemikuks 1.-31.10, max 1 ümberistumine, 7-10 päeva, öö lennujaamas. Hetkel näitab nt pakkumist Tallinnast Agadiri 18-25. oktoober üle Amsterdami, ühel suunal ööbimisega lennujaamas ca 310€ (AirBaltic/Transavia).

Reegel on siin et mida rohkem paindlikkust, seda soodsama hinnaga tulemused. Nt Agadiri asemel võib lennata ka Marrakechi, kust edasi Agadiri saab kiirelt (2h) ja soodsalt (20€) bussiga, või siis Casablancat, kuhu on tunduvalt rohkem lende kui Agadiri või Marrakechi; lisaks Tallinnale võib kaaluda ka Helsingit või Riiat.

  • häid pakkumise võib leida ka nn mitteodavlennufirmadelt. Ise kasutan tavaliselt otsinguks matrix.itasoftware.com lehte, kus saad otsida kuu ulatuses soodsaimaid pakkumisi 7päevasteks lendudeks.

Kui oled seal mõne hea pakkumise leidnud (nt 3-11.10, 310€, TLL-Marrakech Lufthansaga), mine mõnele broneeringulehele a la momomndo või skyscanner, kust kaudu peaksid leidma sobivaima hinna. Matrixi lehelt on mõttekam otsida lende Marrakechi või Casablancasse, kuna otse Agadiri lendavad põhiliselt vaid odavlennufirmad.

Kuna odavlennufirmadega minek eeldab piisavat ajavaru lendude vahel ning hilinemise korral võib jätkupilet raisku minna, siis ajaliselt ja rahaliselt võrdväärsete pakkumiste korral soovitaksin pigem tavalennufirmat. Nt 3-10.10 lend Tallinn-Frankfurt-Casablanca (edasi-tagasi ca 210€), kl 18 väljumine Tallinnast, saabumine Casablancasse kl 00:40, paar tundi lennujaamas, sealt taksoga bussijaama ning kl 06:30 läheb esimene Agadiri buss, mis jõuab kohale kl 14 (ca 18€).

P.S. Oktoobriks pileteid broneerida on praegu ehk natuke vara, pigem ootaks ise veel 1-2 kuud soodsaid pakkumisi

Eelmine kuu sõitsin Oslo kaudu Marrakeshi. Lennuni oli 4 tundi ootamist kõigest. Võid huvi pärast uurida.