Talvesaapad, mis ei ajaks higistama ega ole libedad

Kas keegi oskab soovitada talveks meeste saapaid, millega:

  1. jalad ei hakkaks higistama ka kontoriruumis
  2. poleks libedad

Kas vähemalt esimeses punktis võiks Ecco-dele loota?

Kulla gigake

Sa tahad: talvesaapaid + et jalad ei higistaks siseruumides + et oleks libisemisvastase tallaga.
Ma arvan, et sa peaksid ostma siis vähemalt 2 paari jalatseid- 1 paari talvesaapaid ja 1 paari sandaale või tosse, milles jalad ei higistaks siseruumides (toatemperatuuriga).
Mõlemaid võib matka- ja spordipoodidest leida ka libisemisvastase, Vibram tallamaterjaliga.
Küsi Matkaspordist näiteks.

Aga vaata, reeglina talvesaabaste alla lahterduvad saapad on SOOJAD saapad, ehk siis hea soojusisolatsiooniga, mis tähendab, et nad jätavad suurema osa sinu jalgadest õhkuvast soojusest saabastesse.
Selle tagajärjeks on, et jalad hakkavadki higistama. Ja toas ei aita selle jama vastu isegi ei kõigevägevam Goretex ega ka ussi- ja/või püssirohi.
Aga sina jõuad oma Vibram tallaga talvesaabastes läbi tuisu tööle soojade kuivade sokkide/jalgadega ja võtad nüüd laua alt kõigile üllatuseks oma Vibram või muu sptsiaalsest kummisegust tallaga sandaalid või tossud ja lähed julgelt ning kavalalt naeratades tööjuure libeda kivipõrandaga peldikusse. Ja EI KUKU seal pe...li!!!

Enda kogemuste põhjal on nii Ecco, Haglöfsi kui ka LaSportiva matkajalatsite miinus see, et kui olen neid aasta jagu kandnud, siis pidamine vähegi niiskemal pinnasel, rääkimata lumest ja jääst, nullilähedane. Samas nädal aega pärast ostu ei olnud mingit probleemi libedata tõusudega; eriti Ecco madalad kinga-matka hübriid oli isegi jääl superpidamisega. Aga Vibramid minu puhul aastat ei kestnud, plaaditud värskelt pestud avalik peldik on sabakondi surm nendega :-).

Aga Haglöfsi tootmisest maas olevaid madalad matkajalatsid ostaks sellegipoolest, kui kusagilt kätte saaks. Põhipluss on see, et hoolimata libedusest jääl ja lumel on nendega ühtemoodi mõnus nii -25 argipäeval Eestis kui ka +30 kraadiga (testitud Indias). Sokiks mõlemal puhul Suva hõbeniidiga mudel. Toakaaslane aroomide kätte ei surnud :-).

Ecco mingite võrkjalatsite (s.t teoorias hästi hingavad, aga hea tallaga) miinus on ka see, et u. aasta jooksul tekitavad nii sokkide kui ka palja jala puhul sellise lõhna nagu oleks kass nendesse oma häda teinud. Proovisin erinevate sokkide, pesuvahendite jne. probleemile lahendust ei leidnud s.t ei leidnud vettpidavaid asitõendeid, et kas probleem on jalas, sisutallas, jalatsi materjalis vms.

Ma ei saa kurta libeduse üle- nii La Sportiva mägironimissaapad kui ka Keeni matkasandaalid on juba suht kõrges eas, kuid pole täheldanud, et libedikuks läind. Arumaimõista?
Aga eks ta tõenäoline ole, et tald/kumm aastatega jäigastub ja nakkuvus väheneb.Mõni vähem, mõmi rohkem.

Ostsin Rootsist Salomoni firma saapad. Tehtud on nn. calipso materjalist. Arvan, et meestele tehakse samasuguseid. Hind oli umbes 150 euri.

Ma ei tea missugust La Sportiva mudelit Valdek kannab, aga minu ~5 a. vanad Tibet'id on jääl olnud algusest peale äärmiselt libedad. Samad sõnad plaaditud ja märja põranda kohta nagu juba eespool öeldud.

Minul on samuti Tibet. Muidu on head saapad; talvel hoiavad jala soojas, aga isegi kontoris olles jalad haisema ei hakanud. Samuti talvel Harku metsas vajusin läbi jää mingist lombist läbi nii et ikka maksimumini oli jalg märg. Külm ei hakanud ning poole tunni pärast oli enamus niiskust kadunud.