Tartus lühikursus "Camino de Santiago- Hispaania palverännutee"

Tere,

jagan infot, ehk on huvilisi.

Tartu Rahvaülikoolis 18.05.2016 kell 17:30-20:00 räägib Maarika Traat, kelle palverännakud Camino de Santiagol said alguse 2011. aastal, oma kogemustest palverännu teel ja jagab praktilisi nõuandeid sellele rännule minemiseks.

Täpsem info ja registreerimine: http://rahvaylikool.ee/kursus/13/324/1410

2
0

SRY, Maarika, aga sellele teekonnale panid, pagan teab millal, aluse ikkagi paganad, kes oma aruga maailmalõppu rändasid (Finisterre) ja pärast kurnavat matka läksid end Muxiasse imekividega ravitsema. Kristlased lihtsalt kaaperdasid selle teekonna, hakates paganaid enne teekonna lõppu Santiagos ristima ja edasiminemist takistama. Kuna see ei õnnestunud eriti, siis kaaperdati ka Muxia ravikivide traditsioon, nagu ka Jõulud, Jaanipäev ja kõik muu jant, millele hammas peale ei hakanud.

Naljakas on see, et paganlikud rituaalid elavad neis edasi, kui vaadata, kui palju kristlasi peab vajalikuks oma pead mõnda kivi uurdesse toppida ja end sel viisil ravitseda. Vaadake The virgen of the boat festivali Muxias!

Või googeldage pilte,

https://www.google.ee/search?q=Muxia+%26+the+Virgin+of+the+Boat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjm3cP6m7vMAhWoK5oKHWHTA8IQ_AUIBygB&biw=1250&bih=807#tbm=isch&q=la+virgen+de+la+bote+muxia+fiesta

Kristlaste müüdid ja tegelikkus on jah, omaette sussavurra, aga Caminole tasub küll kindlasti minna!

3
1

Lisaks omalt poolt, et kammkarbi kandmine palveränduri sümbolina algas Finisterrast, st. et olid ilmaotsas ära käinud, rannast kammkarbi leidnud ja kandsid seda tagasiteel- Ilmaotsa rännaku lõpetanu sümbol.

Praegu, arenenud kaubanduse tingimustes üritatakse neid karpe müüa kõigile Santiago suunas minejatele:))

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased