Tartust Vilniusesse ida poolt sõites

Tere! Plaan sõita Tartust Vilniusesse, kuid sooviks minna alternatiivsemat teed pidi, et oleks võimalik näha ka Ida-Lätit ja Leedut. Kas keegi teab, mis marsuuti pidi oleks kõige targem sõita. Samuti võib soovitada kohti, millest ei tasu lihtsalt mööda põrutada. Kõik tähelepanekud on oodatud.

Tänan :)

Mulle tundub, et kruusateede hooldus ( hööveldamine ) lõpeb Eesti piiriga. On talutavaid teid aga satub ka selliseid kus kõik liigne auto ja enda küljest ära pudeneb. Ikka uskumatult treppi on mõned lastud minna. Seega, varuge aega ja kaart, mis muud.

0
0

Tulin üleeile:

Vilnius - Modeai - Utena - Daugapils - Jekapils -Madona - Gulbene - Aluksne - Ape - Mõniste - Võru - Tartu Läti: Mulje teedest on rõhuv, isegi nendel kaardil justkui "tähtsatena" märgitud teedel. Lätis on teekatteks asfalt mis koosneb ainult lappidest. Sekka ka paarkümmend kilomeetrit normaalsemat teed. Leedu: Utena - Vilniuse lõik on üleasfalteeritud betoonplaatidest.Liitekohtadega. Nii, et "prõmm-prõmm" kogu tee vältel garanteeritud. Tee on kitsas. Ja koormatud pikalandimasinatega.

0
0

Sõitsin juuli teisel poolel sama tee selle erinevusega, et Utenast Kaunase suunas ja sealt Poola.Ja tagasi ka sama trassi mööda. Mootorrattaga. Teed pole hullemad kui Eestis. Pole see lapitud lõik Lätis midagi erilist, kannatas rahulikult 100-110 nega sõita. Lõuna-Leedu on samas väga maaliline oma küngaste, metsade ja järvedega. Läti väikelinnad on natuke omamoodi kiiksuga aga puhtad, heade söögikohtadega ja igalt poolt leiab ka midagi vaadata (kasvõi kirikuid). Olen seda trassi ka varem sõitnud ja igal juhul eelistan seda Riia ringi kaudu sõitmisele. Emotsionaalselt ja turvalisuse poolest tunduvalt parem.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased