Taskuvargad!

Kui tõsiselt tuleb võtta taskuvaraste tegevust Tenerifel ja Cran Canarial? Oleks plaan minna sinnakanti sügisel, sooviks teada kas kellelgi midagi kaduma läinud ka näiteks hotellidest või rendiautost. TÄNAN,KES VIITSIB VASTATA.

Kadumaläinud või varastatud....?

Olen korduvalt käinud,aga pole kuulnud küll,et kellelgi oleks midagi varastatud. Ka tänavatel ei ole mingeid kahtlasi kujusid eriti liikumas näha st. arvatavasti on taskuvaraste eest hoiatused n.ö. igaks juhuks,aga hoolikas tasub alati olla.

olen ka kanaaridel käinud ning siiani millestki ilma pole jäänud. rahvarohketes kohtades soovitan kindlasti oma asjadel silm peal hoida, näiteks turul. vargad otsivad just hoolimatuid turiste, aga kui näevad et rahakotti taskus pole ja käekotil hoiad silma peal siis ei tohiks nad sind tüüdata. ise tundisn turul paar korda kuidas keegi "juhuslikult" vastu müksas, aga õnneks olid mul taskud tühjad. edu!

Jäin ilma kõigest-nii rahast,südamest,kui süütusest!

Raha oli sul jah taskus, aga süda oli vist saapasääres. Ja kus see süütus veel peidus oli? :)

Käisime just talvel Tenerifel. Mulle jäi küll turvaline tunne. Loomulikult ei tasu oma väärtesemeid jätta kuhugi vedelema ja rahakotti hoida lahtises käekotis kõige peal. Hotellis tasub raha ja muu väärtuslik panna seifi (igaks juhuks). Usun, et Eestis on täpselt sama palju võimalusi oma asjadest ilma jääda, kui ise hooletu oled. Ka su oma koju võivad vargad sisse murda! Mingit meeletut varaste paradiisi sa sealt kahjuks või õnneks küll ei leia :)

Ühel hetkel avastasin, et teksade vasak tagatasku oli pihta pandud. Ju siis oligi taskuvaraste töö.
Vat selline saaga.

seis sama nagu eestis. võib juhtuda, aga minuga pole veel juhtunud. ega jah, ise tuleb hoolikas olla. aga ei midagi hullu!

Meil ei olnud samuti mingeid probleeme, tundus rahulik ja turvaline. Siiski nägin hommikul linnaääres pikka järjekorda politseijaoskonna juures. Väidetavalt olid need kõik õnnetud turistid, kellel eelmisel päeval/ööl dokumendid või raha kaotsi läinud ning tuli politseile avaldus kirjutada. Nii et: juhtuda võib küll, aga ei ole kindlasti hullem kui mujal.

on hoopis moodustanud välismaalased, kes ootavad oma järge saamaks tuvastus numbrit või residendi kaarti :)

Taskuvaraste tegevust tuleb tõsiselt võtta kõikjal. Endal kurb kogemus äsja Barcelonast. See et keegi pole kunagi varguse ohvriks langenud, ei tohiks valvsust kaotada...
Kuigi võib tunduda kohati hüsteeriline või mõnele ka naljakas soovitus oma raha ja dokumente hajutada st panna neid vaikestes osades erinevatesse kohtadesse, ei tohi seda ometi laiskusest tegemata jätta, sest alati võib olla esimene kord.

Eino olen elanud Gran Canarial juba üle poole aasta ja endal pole sellega probleemi olnud. Kuid tean ja tunnen kanaari inimesi ning nendest võib kõike oodata. Sõpradel mitmeid kordi üritatud taskuid tühjaks teha. Kõige suurem oht on siis kui öösel peolt koperdad kuskile üksinda. Tasuks alati kellegiga koos olla!