Tehnika kindlustamine

Hei!

Reisin paari nädala pärast mitte just kõige turvalisemasse paika. Ostsin kuu aega tagasi omale läpaka ja kuidagi karvane tunne on, et võin sellest reisil lihtsalt ilma jääda.

Koju ei saa kallist tehnikat jätta, kuna olen 5 kuud Austraalias pesitsenud ja peale Aasia trippi lähen otse Eestisse tagasi.

Kas on olemas läpaka, ipodi ja muu sarnase tehnika kinflustus? Tahaks spetsiifilised esemed ära kindlustada - kui keegi näppab, et ma siis täitsa tühjade pihkudega ei jääks. Pagasikindlustusest ei ole siinpuhul abi? Või on? Kusagilt foorumist lugesin, et keegi (loll) soovitas teha kodukindlustuse, mille abil saab (kodu)tehnikat kindlustada! :S No see pole ka normaalne lahendus ju.

Aidake hädast välja, kuna guugel ei andnud ka normaalseid vastuseid!

Võibolla teate mõnd välismaist kindlustusseltsi, kes läpparikindlustust pakub? ...Kuigi ma eeslistaks muidugi Eestimaist - saaks 100% aru nendest kümnetest lehekülgedest kindlustusreeglitest. :)

Suurimad tänud ette!

Pagasikindlustus peaks ikka aitama juhul, kui Sinult asjad röövitakse või varastatakse. Tehnika puhul on kindlasti nõutud see, et asjad oleksid kõrgendatud järelvalve all. Ja kui midagi juhtub peab kindlasti olema ka tehtud avaldus politseisse ja vaja saada ka tõend, et selline juhtum on olnud.
Tundub, et see nn.loll päris jama ka ei aja. Endal ka olemas selline kodukindlustus, kus kodune vara on kaitstud ka väljaspool kodu. Copysin lõigu oma kindlustustingimustest.

Kindlustusvõtja ja/või tema pereliikmetega kaasas olev kodune vara on kindlustatud ka väljaspool kindlustus-lepingus märgitud kindlustuskohta (nt autos, tööl, koolis, reisil, puhkusel.) Kindlustuskaitse ei kehti koduse vara hulgas olevatele mootorsõidukitele (nt ATV, mopeed).

Õnneks väljaspool Eestit midagi juhtunud pole ja kuidas sellises olukorras kindlustus hüvitab pole kokku puutunud.

Parimat

Okeido. Mul muust kotisisust suht ükskõik. Paar odavat riideeset ja pesemisvahendid. Nii, et reisi alguses pagasikindlustust ei hakanudki tegema. Aga nüüd Austraalias olles oli vaja uus läppar osta .. eks uurin eri firmadelt, kes sellises situatsioonis mu läptopi ära tahab kindlustada. Võibolla siis kodukindlustus abiks? Muid soovitusi?

P.