trip-krainetrip-ukraine-dark
Tenerife ekstreemsused ja ööelu

Olen lugenud kõik postitused läbi mis puudutavad Tenerifet aga ikkagi tahaks teada veel midagi põnevat:

  • kuidas on ööelu, milliseid pubisid, diskosid seal on? Millised neist on popimad? Kuidas rahvas on, kas enamus on sellised tõmmud kohalikud või turistid? Kuhu on mõtet minna 4 noorel neiul, kust eemale hoida?

  • milliseid kohalikke firmasid olete kasutanud eksursioonide võtmisel, kuidas on läinud?

  • kuhu tasuks minna ja mida teha, et natuke põnevust oleks, milliste asjde puhul hakkas hiljem rahast kahju?

  • kuidas kohapeal Eestlastega on, kas neid kohtab palju või üldse mitte?

  • kuhu võiks sööma minna, shoppama minna, randa minna?

  • kuidas need mägiteed tegelikult on, kas naistel omapäi on ika mõtet autot võtta kui sõiduoskus ekstreemtingimustes puudub?

  • kuidas on tegelikud lood turvalisusega,ka naistel öösel pidutsedes?

Ehk siis huvitab Playa de las Americas, ja selle tegelik hetkeseis oktoobri lõpus.

Tänud neile kes viitsisid vastata ja jagada infot mis peaks just huvi pakkuma eelkõige lõbustusi otsivatele inimestele kes ainult päevitada ei viitsi.

Ootan ka värskeid kommentaare. Endal nov. alguses sinna minek.

Vastan mõnel punktile siis (käisime eelmisel aastavahetusel alles ja nüüd taas minek, olin siis 26.a.). -Enamus rahvast on turistid, kohalikke liigub ikka hulga vähem just Playa de las Americases. Ööklubidest palju kahjuks ei tea, sest ma olen selline rannas omaette pidutseja, kui juba ookeani ääres ollakse. Iseenesest klubisid oli igal sammul, kõik turiste täis ja tundusid turvalised. -Meie sõitsime ringi ainult omal käel ja jäime väga rahule, nii oled oma aja peremees ja raha jääb ka üle. -Kindlasti käia ära Masca külas, Teidel, Loro pargis... -Eestlasi oli päris mitu ikka - hotellis oli oma 10 tuba järjest ainult eestlasi kõrvuti meil. -Shoppamiseks parimad vast pealinn ja uhke tänav Americases, mille ääres on uhked rooma stiilis hotellid (Cesar palace, Cleopatra palace jne.). Seal firmakad, milles leiab soodukaid ka. Äge rand pidi olema Teresitas (pealinna juures, valge liivaga), muidu igal pool sarnane. Söögikohti on palju ja igale maitsele igal sammul. -Mina olin ametlikult autojuht ja sõitsin ka neil mägiteedel. Kui tasakesi sõita, ei ole hullu midagi. Karta ei tohi tõusudel seismajäämist, siis pole hullu. Nii õudne ei ole, kui ma enne ettekujutasin. Sain hakkama täitsa, kuigi siiani vaid Eestis sõitnud. -Mulle tundus turvalisus ok, sest ka öösel liigub alati tänavatel meeletult palju rahvast.

Minge kindlasti, ärge põdege, tuleb hea reis. Ärge unustage, et igal pool tasub veidi ettevaatlik olla.

Käisin Gran Canarial, seal oli ööelu koondunud shopping keskuste ümber. Käisime seal vaatamas transvestiitide showd. Väga vinge oli!! Need mehed kes olid ennast naiseks teinud, mõned olid nii viimase peal et kohati ei saanud arugi, et ta tegelikult mees on ja nad laulsid väga hästi.

Kas Tenerifel ka midagi sarnast on?

Kuidas Tenerifel praegu ilm on? Ehk kas õhtuteks peaks ikka midagi soojemat selga panemiseks kaasa võtma?

BBC ilmateate järgi, peaks praegu olema seal päeval sooja 24-26 kraadi ja öösel 17-20 kraadi. Tasub arvestada, et tegemist saarega keset ookeani, niiet tuul võib üsna vilu olla just öösiti. Arvan, et midagi soojemat võiks igaks juhuks ikka olla peale visata. Eriti kui minna Teidele, seal oluliselt külmem. Ise olen käinud aastavahetusel. Siis oli öösiti ikka pikki riideid vaja, päeval sai lühikestega hakkama. Temperatuurid olid suht sarnased, aga praegu vast veel suvesoojust rohkem alles.

Huvitav kus kõige mõnusam ujuda ja päikest võtta oleks ;)

Ma pakuks oma eelmise aasta kogemuse põhjal, et rannas ujuda küll ei saa - kui siis supelda väheke :) Lained igal pool ikka suht karmid. Samas on mega kogemus!!! Aga muidu on mõnusad rannad Ikka lõunapool, kus enamus kuurorteid ning ka pealinna kõrval Teresitas (ainus valge liivaga).

Käisime eelmisel aastal oktoobri lõpus Tenerifel Los Giganteses, sattusime vihmaperioodile, sadas kõvasti ja mitu päeva. Aeg-ajalt oli vhm nii tugev, et ei olnud võimalik hotellist väljuda. Vihmavesi voolas mööda teid ja tänavaid, esimese korruse tubade uste alt sisse ja ka hotelli elektriruumi, pool päeva ei olnud elektrit. Vat niisugune ekstreemsus siis.

Kas algajal autojuhil on mõtet autot laenutada, kui mägedesse ei riski minna?

Kuidas seal üldse liikluskultuur on? kas parkimine on tasuline? Kuidas on teed suunaviitadega tähistatud? Ehk siis kui lihtne on seal sõita?

Kas on kedagi koolivaheajal Tenerifele minemas? Kus te ööbite ja kauaks jääte? Äkki trehvame?

Keda huvitab autosõit, siis kirjutasin ka juba 11.sept. - noor naisterahvas ja sain igal pool hakkama. Liikluskultuur on minu arust parem kui Eestis igatahes. Enamus ongi üüriautod ja enamus inimesi püüavad ikkagi ettevaatlikult sõita võõras kohas. Pealinna saab mööda kaherealist kiirteed - täiesti hea tee. Parkimine enamasti tasuta, ka pealinnas mere ääres. Üksikud kohad on parkimismajadega, mis ei ole ka kõige jubedamad maksta, kui muud üle ei jää. Ilma autota jäävad saarel kindlasti parimad kohad nägemata. Soovitan harjutada Eestis tõusudel seisma jäämist ja kohalt minekut, siis täitsa ok... Ei soovita võtta kõige nõrgemat autot seal.

Aa ja veel, viidad täiesti normaalsed, liiklusmärgid nagu meil ja kuna saar on piklik, siis pidevalt saad mere järgi suunda hoida. Kaarte jagatakse tasuta igal sammul (lennujaamas, autorendis, giidilt ka saab). Ainus soovitus on, et katsuge alustada sõiduga hommikul ja enne pimedat jõuda tuttavale teele - pimedas ikka raskem sõita ja siis mägedes nähtavus halvem ju. Sõitke kindlasti ise ringi! See on väga hea kogemus!

kui tegemist 4 noore naisterahvaga, siis päris lahe koht oli El Medano. Mitte kaugel Playa de las Americas'est. See põhiliselt surfarite kogunemiskoht, kus näeb võimsaid laineid ja palju ilusaid surfareid ;-) Ja kohapeal oli seal super-köögiga söögikohad (ja nagu ikka soovitatakse - mine sinna, kus näed kohalikke istumas, mitte peatänava äärsesse nö turistilõksu). Auto tasub kindlasti võtta, teed on saarel head ja hakkama saab edukalt ka väiksema autoga (meie liikusime oma 4-liikmelise perega (sh 2 last) ringi Citroen C2ga (juhuse tahtel st tellitud oli teine auto, aga mingi segaduse pärast saadeti meile C2) ja isegi mu mees, kes kodustes tingimustes sõidab nö kiirete ja vihaste autodega, kiitsid masinat) Turvaline on seal küll. Kohad, kuhu minna on juba soovitatud. Ekskursioone mina ei Eesti reisikorraldajalt ega ka kohalikust reisibüroost osta ei soovita, liikuge ise ringi ja valige sihtkohad kuhu minna, siis saate ka otsustada, kus ja kui kaua peatuda. Nt sattusime nii juhuslikult väga lahedasse teeäärsesse kohalikule perekonnale kuuluvasse veinipoodi, kus sai ka nende veine degusteerida ja kõrvale pakuti perenaise enda valmistatud väga head juustu. Head reisi

ikka.. koolivaheaja veedame tenerifel.. :)

sõidame Tenerifele perega 23.10 ja tagasi 30.10.07. Paikneme Playa de Las Americas hotellis Parque Santiago

Koolivaehaeg algab 27.oktoobril!?

Ehk siis ootaks värskeid muljeid.-)

Tulin sellel nädalal Tenerifelt. Ilm mõnus: päeal keskmiselt 27, õhtul 23, ookeanis 23 ja mõnusad suured lained. Inglaste seas on popimad ööklubid veronicas ja Starcos. Viimasesse ei soovita minna sest seal tarbitakse ka narkootikume ning on esinend peksujuhtumeid Eesti turistidega. Veronicas asub Starcose vastas ja ka see tundus tegelikult selline kahtlane koht (sees ei käinud, kuid seal kandis oli hilisõhtul igasugust kahtlast rahvast). Ilmselt võib pidutseda igal pool, kuid liiga purju ei soovita ennast juua, hoidke kaaslastel ja oma jookidel silm peal (et keegi jooki midagi ei puistaks). Kohalikke ekskursioonifirmasid ei kasutanud vaid käisime enda reisikorraldaja ekskursioonil ja jäime rahule, sest see oli saart tuvustav ekskursioon koos eestikeelse giidi ja loro pargi külastusega (hoidsime selle paljusid huvitavaid kohti hõlmanud ekskursioonig aega kokku, sest kui oleks eraldi näiteks loro pargis käinud oleks sellel kulunud terve eraldi päev jne. Ühesõnaga meile oli rahalisest kokkuhoiust olulisem aja kokkuhoid, kusjuures mingit eirilist kiirustamist ei olnud). Parimad poed (sh nt Zara) asuvad keskuse kaubandustänaval mis algab Parque Santiago IV-st j a kulgeb kuni ühe ringteeni, mille uures oli vist Villa Sur nimeline hotell vms. ka rannapromenaadil on väiksemaid poode, kuid on ka üks suurem parfüümi-kaubamaja taoline pood, kus väga soodsalt parfüüme müüa, lisaks seal kõrva kohe odavam Bennetoni pood (hetkel olid seal suured aled). kallim Benneton asub Foot Lockeri poe juures. Foot Lockeri pood ise asub Trooja ranna juures asuva McDonaldsi vahetus läheduses. seal veel ka teisi poode. Kesklinna kaardid leiate googli otsinguga - soovitan neid vaadata!

isegi novembri keskel oli playa de americas vähemalt kaks aastat tagasi päeval 26 kraadi sooja ja ujuda oli väga mõnus.

Paari tunni pärast läheb siis sõit lahti. Homse päeva veedame juba Tenerife päikese all:)