Tere. sooviks nõuannet seoses Slovakkia reisiga.

Lähen see talv esmakordselt Aim reisiga Slovakkiasse suusatama. Seoses sellega soovin teda, kas lapsele lumelauavarustuse laenutamine seal on võimalik (kaasaarvatud kiiver)kui on siis, mis hinnaga see seal on? ke antud reisiga kogemusi, siis ehk on veel midagi kindlat, mis peaks kaasas olema seoses varustusega. Ette tänades.

Olen ise käinud Aimiga juba kolm aastat Slovakkias. Mõnusad mäed, laua laenutus 5 päevaks oli minu meelest eelmine talv 1300 SKK. Restoranis söömine sama odav kui eestist poest osta ning mäepiletite hinnad kõiguvad 500-800 SKK-ni. (See oli hotellis SATEL)

tere! kas keegi annaks selle aim reisi netilehekülje aadressi?

Eelmisel aastal oli Jasnas võimalik ühest laenutusest ka täielikku jampsi saada, olen seda ka mujalt foorumitest enne lugenud. Ise laenutasin Eestist kaasa (tasub otsida odavamat variant, hinnad kõiguvad suht palju).

ma ei julgeks laenutada otse mäelt, ise olen laenutanud kõik korrad Satelist ja pole petta saanud. Kõige õigem on muidugi oma saabas ja oma suusk/laud, just suusa juures on saabas väga oluline faktor. Ja oluline on loomulikult tervisekindlustus

olen slovakkia laenutuse kohta nii mõndagi negatiivset kuulnud (just lumelaua osas, suusad pidid suht ok olema). Iga juhul räägiti, et sealt koha pealt sai ainult mingeid alla igasugust arvestust laudu. Muidugi mine tea, võibolla on nad paari aastaga kõvasti parandanud seda olukorda, kuid siiski, slovakkiasse minnes ei julgeks ma igal juhul laua laenutust jätta kohapealseks mureks.

Samuti olen kuulnud ka negatiivseid arvamusi liftijärejkordade kohta, pidi olema kangesti pikad.

Positiivsema külje pealt on slovakkias hea see, et igasuguse väikse jama pärast kohe lifte kinni ei panda. Väidetavalt pidid isegi praktiliselt nullise nähtavuse juures liftid töötama :) Ja muidugi ei saa arvestamata jätta, et tegu hindade poolest väga sõbraliku maaga :)

just slovakias pannakse iga väikse tuule pärast tõstukid kinni

Vot jah, ei oska pead anda, ei ole ise seal käinud, aga tuttavad kes on rääkisid küll, et tõstukid töötasid ka tuisu ja 0 nähtavusega.

tõstukid töötavad viimase piirini. olen ise mitu aastat sõitnud suure tuule ja uduga (näed 5 m ette). Zakopanes see vastu suletakse väga kiirelt. Aga teema algatajale, aim on väga hea valik ja katsu reisida koos Ukuga, ta teeb ka väga hea koolituse

Teie igasugustest kommentaaridest on palju abi.Seega tänud, kuna olen algaja on kõik info vajalik. Loodan, et koha peal saabki kogenenute käest head õpetust, kui ilusti paluda.Seoses laenutusega oon vajalik ainult laste lumelaud seega ei pea see mingi profi asi olema.

Uudiseid ka Eesti poolt.Teadaolevalt avatakse see laupäev Lilleoru mägi Kuutsemäel.

2a tagasi slovakkiast laenatud lumelaual vedasid 2x klambrid alt. Vajalikud jupid tuli loomulikult ise kinni maksta.

Slovakkias on lumelaud teisejärguline, peamised on ikka suusad. Võta Eestist kaasa. Halva ilmaga pannakse kinni kõrged ja lahtised mäed. Madalamad jäävad töösse. Liftijärjekorrad lähevad üldiselt kiiresti. Ebameeldiv on idabloki "suusapeerude" suhtumine ja trügimine. Slovakkiasse läheks tagasi küll, aga kindlasti mitte AIMiga.

mis sulle toivo ei meeldinud aimi juures

Osa seltskonda eesotsas ukuga oli kogu reisi aja lihtsalt täis... saan aru et lumeolud olid masendavad, aga sellegi poolest oleks võinud vähemalt asja organisaator adekvaatne olla. Tundus, et hätta jäid ka koolituseoovijad kuna uku kukkus jäisel mäel täis peaga kulmu katki ja ei viitsinud rohkem mäele minna... Soojaveebasseinidest ei saanud alati kõrvale hiilida...

isiklikud probleemid: mitte-pidutsejatel pole pärast mäge ajasisustuseks mitte midagi teha (seda polnud programmis lubatd kah tegelikult). Poed pannakse kah slovakkias vara kinni. Hotellis ei saanud rahulikult magada, sest ka öösel käis kõva mürgel koridorides. Lauahooldust ei saanud kusagilt (ei uku abiga ega ilma)

Käisin 6 aastat tagasi korra Slovakkias ja rohkem sinna tagasi ei lähe.Mäed kehvasti hooldatud ja hirmus pikad tõstuki sabad.

nõus viimasega. mägede hooldus olematu, õhtuks künkad-mättad lume alt väljas. jääd ei "riivi" keegi, jäised kohad jäävadki selliseks nagu on ja on ohtlikud. tõstukisabad 45 mintsi pole mingi haruldus, alla 20 mintsi nagu polnudki. samas ööelu oli lahe. aga kui ainult suusatamise ja lauatamise peale välja minna, siis on nadivõitu see slovakkia värk. minu arust ka mäepiletite hind liiga kõrge arvestades kvaliteeti.

see vastab tõele, et pidutsejatele on olemas ööklubi. Tegelikult peale päevast suusatamist, sa ei viitsigi muud teha kui kuskil õhtust süüa ja magama (ei ole ise ka pidutseja). Koridori möll segab päris tihti, aga väsimus teeb oma. Tõstukisabad on pikad koolivaheajal ja ennelõunati ja ega märtsis saagi Slovakkiast korralikku rada nõuda. Olen Ukuga kolm aastat reisinud ja vahel paneb ta tõesti üle, aga (vähemalt mul on nii olnud) alati asendab teda bussijuht, kes teeb ka koolituse.