Tiibetisse rongiga - kallis?

Mind huvitab eelkõige hinnaklass. Võrreldes lennukite ja muude asjadega, kuivõrd on rongireis odavam? Plaan minna lennuga Kasahstani ja seal lõunasse, kuni Lhasani välja. Ja kui minna hoopis nii, et rongiga Moskvasse ja sealt siis järgmiste rongidega lõuna poole, kui palju see odavam tuleks? Ehk teate keegi?

Kui veidi vaatad maakaarti (geograafilist) siis näed, et seal on mäed vahel. Väga suured ja massiivsed. Tiibetisse saab rongiga ikka idast, mitte põhjast. Kui tahad väga rongiga minna, siis Tallinast läbi Moskva Pekingisse Trans-Siberi ekspressiga 6 ja pool päeva ja sealt Lhasaexpressiga 3 päeva Lhasasse. Esimene edasi-tagasi ots maksab ca 10 000.- EEKi (edasi-tagasi) ja teine ots ca 1200 (istekoht)- 4000 (pehme koiku) EEK + 20 päeva toit, kokku siis 3 nädalat puhtalt rongis.

Kohe algavatel Stockmanni hulludel päevadel saaksid Tallinn-Peking-Tallinn lennupileti 6900.- krooni eest (õhtul väljasõit ja hommikuks kohal) ning siselend Beijing-Lhasa-Beijing maksab ca 8000 EEK. Ehk siis Beijingi oleks kindlasti mõislikum lennata ja ehk siis sealt rongi peale minna.

Lisaks tasub uurida, kuidas Lhasasse pääsemise luba hankida, niisama sinna ei lasta minu teada.