trip-krainetrip-ukraine-dark
Toend abiellumiseks

Tere, mul on kysimus neile kes on abiellunud Inglismaal. Nimelt tahan ma abielluda inglasega Inglismaal ja sooviks teada kas siin noutakse toendit et pole eelnevalt abielus olnud. Eesti saatkond Londonis lehekyljelt ei leidnud ma mingeid andmeid selle kohta. Plaanis on kiriklikult abielluda ka, seega ei pea perekonnaseisuametis ennast ka registreerima vist.

Ma ausalt öeldes Inglismaa kohta ei tea, aga minu teada on seda tõendit vaja igal pool välisriikides. Selle tõendi saab Perekonnaseisuametist, maksab 25 krooni. Tõenäoliselt tuleks see veel ka apostilliga kinnitada ja tõlkida.

Kõigist välisriikidest rääkides - USA NY osariigis ei nõutud mingit tõendit selle kohta, et ma vallaline olin. Kas siin nt mingit eelnevat abieluluba ehk ei ole vaja (seal oli)(et kui oleks, siis annaks tõenäoliselt sealtsamast loa väljastamise kohast järele küsida).

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visitingtheuk/gettingmarried/

See info on rohkem välisriikide kodanikele, kes on väljaspool Euroopa Majandusühendust (neile on eridokumente vaja, kuid Euroopa Majandusühenduse riikide kodanikele siintoodud dokumendinõuded enamasti ei kehti), alltoodud lingilt leiad parempoolsest veerust telefoninumbrid, millele saad helistada ja küsida (või siis inglasest abikaasa saab selles ehk aidata).

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visitingtheuk/gettingmarried/registering/