trip-krainetrip-ukraine-dark

Leemur

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Visa on Arrival´i saad teha juhul, kui sisened riiki läbi lennujaama. Lihtsam ja odavam on see ise teha, kui läbi Mui Ne Indreku asju ajada. Paned googlisse Vietnam visa on arrival ja erinevaid pakkujaid tuleb palju. Vahendustasu on erinev, ma olen tavaliselt paar-kolm lehekülge läbi vaadanud. Need, mis ma kasutanud olen, on küll väga usaldusväärsed olnud. Paari päevaga on Approval letter mailboxis.

Noh, mina mõtlen "venelaste külakese" all seda, et:

  1. palju venelasi. tänaval vastu jalutavad inimesed on enamikus venelased ning väiksed vietnamlannadest müüjannad ütlevad sulle "spasiba";
  2. küla = väike asula. põhimõtteliselt üks pikk tänav. minu jaoks puudus mui ne´l isikupära.

Olen punkeliga nõus, et oma eraautoga on tunduvalt mõnusam ringi sõita, kui selle ööbussiga (kus tõesti on liiga külm/palav, võib olla hais, peab kogu aeg paaniliselt oma asjadel silma peal hoidma, ei saa peatust teha, millal ise tahad jne). Hinnavahe tuleb väike.

Samas olen nõus Sihvka29-ga, et Mui Ne on venelaste külake. Mu meelest ka täiesti mõttetu koht. Liivadüünid olid ägedad, aga see oli ka kõik.

Me oleme nüüdseks elanud Nha Trangis 1,5 aastat ja meile siin meeldib kõige rohkem. Venelased ja teised turistid mind ei häiri. Rand on reeglina ikka väga tühi, võrreldes Pattaya, Phuketi, Pirita või Pärnuga. Nha Trangi eelis Mui Ne ees on ka see, et siia saab HCMC-st lennata 50 minutiga. Vietjet on väga super lennufirma (täiesti uued lennukid) ja piletihind ühe otsa eest on umbes 18-25 eurot. Erinevate tuuride valik on lai ning rolleriga saab ise ringi sõita.

Vietnamis on palju-palju ilusamaid randasid kui Sihanoukville. Nha Trangi linnas nt on pikk ja puhas liivarand. Nha Trangi ümbruses, nii põhjas kui lõunas liivarannad ning lahes palju armsaid saari, kuhu korraldatakse päevatrippe. Motikaga sõitmisega peaks siin igaüks hakkama saama, kes muidu ka sellise asjaga sõita oskab. Liiklejaid on küll rohkem ning liiklus on kaootiline, kuid kiirused on väiksed. Linnas sõidetakse 20-30 km/h ja maanteedel on vist piirang 45 km/h või midagi sellist. Tavaliselt üle 60 km/h ei sõideta. Easy-riderid ja rollerirentimine on turistide hulgas väga levinud ning vähemalt Nha Trangis ja selle ümbruses politsei sellest välja ei tee. Easy-rideritega tripid on väga lahedad - sõidad nii mitu päeva ja nii mitu km kui ise tahad. Vahepeal näitavad easy-riderid piprakasvandusi, kohvikasvandusi jne jne. Võid ise sõita või tagaistmel istuda.

Oleme Nha Trangis elanud alates eelmise aasta oktoobrist ning oskame ka ehk natuke aidata. Nha Trang pole midagi nii jama koht :) Siin on pea alati ilus ilm, väga ilus rand, pakutakse saarte-, snorgeldamise- ja sukeldumistuure jne. Eks te ise teate, kui palju viitsite ringi sõita, aga kogu aeg kotte pakkida ja hotelle vahetada on päris tüütu. Phu Quoc´ile tasub küll minna ning Mekong Deltasse ka. Meile seal deltas meeldis, olime 2 ööd ja sellest piisas. Selle aasta jaanuaris oli Hanois suht hea ilm, et mingi 15-16 kraadi, aga kunagi ei tea. Minu blogi on

No meie oleme vana-aasta õhtul Kuala Lumpuris. Pole aimugi, mis seal toimuma hakkab :)

Ma ausalt öeldes Inglismaa kohta ei tea, aga minu teada on seda tõendit vaja igal pool välisriikides. Selle tõendi saab Perekonnaseisuametist, maksab 25 krooni. Tõenäoliselt tuleks see veel ka apostilliga kinnitada ja tõlkida.

Meie abiellusime Filipiinidel. Leidsin sealt kohaliku pulmakorraldaja samuti google otsingut kasutades. Meile tehti selline pakett, kus oli sees 2 ööd ööbimist superilusas hotellis neljale (reisisime neljakesi), 6-käiguline õhtusöök rannas, tseremoonia rannas (kõik ilusti ära kaunistatud), kohalik pastor ja lilled + kohalik dokumentide ajamine. Kogu värk maksis kokku 1600 USD. Mõistlik on jah registreerimine teha Eestis, sest dokumentide legaliseerimine ja muu jama on ikka jube kallis ning ilma selleta oleks see summa ka palju väiksem. Väga mugav ja hästi ilus iseenesest. Asja hakkasime ajama ainult 1 kuu enne sinnasõitu.

me lendame ka jaanuaris finnairiga Hong Kongi, sealt käime vahepeal Filipiinidel ja siis Dragonairiga Kambodžasse ja tagasi. Dragonairi pilet oli midagi 3600 eeki HKG-PNH-HKG.