trip-krainetrip-ukraine-dark
Toidupoed Madeiral

Plaan minna aprillis Madeirale, aga kuna ööbida mõtlesin kuskil korteris ja alati väljas pole plaanis käia, siis tahaks teada, kas seal mingeid suuri toidupoode ka on? Ja äkki keegi oskab öelda ka mõne poe nime, kus suurem valik ning normaalsemad hinnad.

Kui lisatud lehel võtta lahti Funchali kaart, siis nr 12 all (vasakul nurgas) asub holell Baia Azul. Kesklinnast üpris kaugel, aga see eest avaliku ranna, väga hea kalarestorani (sinine ümar majake kalda ääres teel randa) ja supermarketi lähedal. Kui hotelli juurest veel edasi minna, siis paremat kätt jääb miski puidust torn-vaateplatvorm, selle all ongi igasugu kauplusi ja päris maa alla jääb suur toidupood. Parim, mida juhtusin külastama. Ja turult tasub muidugi ka läbi astuda.

http://www.madeira-seekers.com/

Funchali kesklinnas (kui öieti mäletan, siis kahe kanalivahelises kvartalis) on yks suuremat sorti toidupood. Täiesti ok. Igasugu nurgapealseid 'supermarketeid' leidub köikjal. Ja igas kylas leidub oma toidupood, hinnad neis köigis suht yhtlased.

Mina pakkusin välja ikka meie mõistes korraliku supermarketi. Mitte sellise keldripoe moodi supermarketpugeriku, milliseid kogu Euroopa täis on. Kesklinnas on küll igasugu poode, aga need on pisemad ja väiksema valikuga. Erilist hinnavõrdlust ei teinud, aga need mee- ja pähklikakukesed olid ses poes küll odavamad ja valikut oli ka rohkem.

Üks suuremaid kaubanduskeskusi on Foorum ,kus all korrusel asub suur korralik ja hea valikuga supermarket .Kindlasti soovitan ära käia ka Funchali turul vanalinnas Mercado dos Lavradores.Ja kindlasti hommikupoole.Sealt saab tõeliselt värsket kraami ja kalaturg on vaatepilt omaette! :)))