Toidupood Rhodosel

Sooviksin infot Rhodosel ( või selle ümbruses) olevatest toidupoodidest, kust saaks osta nt piima ja muud tavalist toidukaupa.

Tänan

Neid oli mitmeid - konkreetset kohta ei oska nimetada , aga väikse otsimise peale leiab kindlasti .Enamasti on küll tegu meie mõistes poekestega. Suuremad ostukeskused asuvad linnast väljasõitudel Kohalik toidukaupluste kett on" 5 Marinopylos"- kirjutatuna kohalike tähtedega

Toidukauplusi Rhodosel on väga palju. Rhodos ongi orienteeritud kõige otsesemas mõttes turistide teenindamisele, sest sellest sõltub nende sissetulek ja edaspidine elatustase. Kõikidel Kreeka saartel ongi põhiline sissetuleku allikas suvine turismihooaeg ja sellest saadav tulu. Meie mõttes talvisel ajal on lahti ainult üksikud hotellid ja enamik kohalikest veedab oma aja siis mandril. Olles mistahes paigas Rhodosel on toidupoed käe-jala ulatuses ja seal olev sortiment vägagi mitmekülgne. Ei pea sõitma Rhodose linnast välja suurde(meie mõistes)Rimisse, Selverisse või Prismasse. See mõeldud kõige otsesemas mõttes rhodolastele endile, kes sõidavad spetsiaalselt autoga Rhodose linnast kaugemale välja, et teha oma sisseostud terveks nädalaks. See tuleb muidugi kohalikele soodsam. Turistidele, kellele aeg (aeg on raha!)on esmajoones eriti oluline, ongi mõeldud need toidukauplused üle terve Rhodose ja see pole teps nii kallis, et nädal-kaks maksta rohkem mõnede eurosentide võrra. Meeldivat Rhodose nautimist ja kõike head! :)

Ega eelmised postitajad ei oska mõningaid hinnanäiteid tuua. Puu- ja juurviljad nt oktoobri alguses? Piima hind huvitaks ka? Aitähh vastamast! . . . Trip.ee tegi teksti loetavamaks!

Üldiselt - hinnatase on meie omast umbes poolteist korda kallim.

Rhodosel pole käinud, aga elasime augustis 10 päeva Mandri-Kreekas pooleldi omal toidul. Enamik nodi tuli Masoutise (http://www.masoutis.gr) supermarketist, osa ka kohalikult külaturult.

Üksikute kaupade hinda ma küll ei mäleta, aga üldiselt - kui sul on piisavalt raha Rhodosele minekuks, siis toidupoe arve sind vaeseks küll ei tee.

Vägagi õige tähelepanek – „kui sul on piisavalt raha Rhodosele minekuks, siis toidupoe arve sind vaeseks küll ei tee“. Olles ise korduvalt ja korduvalt ka pikemaid kuid seal elanud ja töötanud, ei ole see üldsegi oluline, kui palju nüüd maksis piimapakk või mistahes muu toidukaup. See oleks juba näiteks mulle endale oma ajude risustamine mingi tühja-tähjaga, mille kohta on öelnud ka Eleanor Roosevelt, et “Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest“. Ei jõuagi meeles pidada, mis maksis piim Indias, mis Itaalias, mis Ateenas, mis Pariisis, mis Capri saarel, mis San Marinos, mis Hispaanias, mis Karpaatides, mis Moskvas, mis Peterburis, mis Saksamaal jne. Eestiga võrreldes on toidukaubad ainsad asjad, mis on Rhodosel kallimad. Albert Camus on öelnud, et „Me kõik oleme erandjuhtumid“ ja seega pole midagi imestada , kui olen elanud ja elan ka edaspidi ikka selle Sokratese mõtteteraga, et „Ära ela selleks, et süüa, vaid söö selleks, et elada“. Toetudes Lilliam Dickso öeldule, et „Elu on justkui raha. Sa võid seda kulutada nii nagu tahad, kuid sa saad seda kulutada ainult ühe korra“, siis saan soovitada keskendumist nendele küsimustele, miks on just Rhodos see, mis pakub tuhandetele turistidele aastas huvi. Eks selle huvi allikaks on ikkagi see, kus me saamegi rääkida klassikalisest antiikajast, roomlaste ajajärgust, bütsantsi ajastust ja keskajast ning uuest ajajärgust Rhodosel ja selle kooslusest tervikuna. Meeldivat vaatamisväärsustega tutvumist ja häid rhodolastele omaste maitseelamuste nautimist. Kena reisi!:)